FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Jesień z Glucholazyonline!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 5 - 9 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.




Przeczytałeś już: 0% artykułu

IMG 4209
Po raz dziesiąty rozegrane zostały w Głuchołazach Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym. Mistrzostwa odbyły się 30.04.2016 roku w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głuchołazach. Głównym organizatorem Turnieju był Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego, na którego zaproszenie przyjechały kluby z Czech, województwa śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i opolskiego. Wśród nich były:



  1. Akademia Karate Tradycyjnego z Albrechtic

  2. Akademia Karate Tradycyjnego ze Zlatych Hor

  3. Akademia Karate Tradycyjnego z Opola

  4. Klub Karate Tradycyjnego BUDOKAN Opole

  5. Kluczborski Klub Karate Tradycyjnego

  6. Klub Karate Tradycyjnego z Byczyny

  7. Klub Karate Tradycyjnego z Wołczyna

  8. Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław

  9. Dolnośląska Akademia Karate Tradycyjnego z Wrocławia

  10. Klub Karate tradycyjnego KOBU z Wrocławia

  11. Krakowski Klub Karate Tradycyjnego

  12. Klub Karate Tradycyjnego MUKS z Bytomia

  13. Klub Karate Tradycyjnego KS „Pszczółka” z Wielunia

  14. Klub Karate Tradycyjnego HIKARI z Oleśnicy

  15. Klub Karate Tradycyjnego NIDAN z Zielonej Góry

  16. Klub Karate Tradycyjnego SENTO-KN z Chocianowa

  17. Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego – Gospodarz Turnieju

 

 

W sumie w Mistrzostwach wzięło udział ponad 200 zawodników z 17 klubów.

 

Przed Mistrzostwami odbył się wspólny godzinny trening dla wszystkich uczestników, który prowadził sensei Łukasz Wójcik posiadający stopień wtajemniczenia karate 4 DAN z Wrocławia (licencjonowany instruktor PZKT, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata w konkurencji kumite). Po treningu o godzinie 12.00 oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Poseł RP Pan Rajmund Miller wraz z Sekretarzem Urzędu Miejskiego w Głuchołazach Panem Piotrem Wierzbickim, Kierownikiem GOSiR-u Panem Markiem Szymanowskim oraz Prezesem Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego Panem Arkadiuszem Bukała. Mistrzostwa zaszczycił również swoją obecnością Przewodniczący Rady Miejskiej w Głuchołazach Pan Stanisław Szul oraz przedstawiciele Rady Głuchołaz Pan Andrzej Gębala i Pan Ireneusz Sułek. Pierwszym akcentem Mistrzostw był pokaz najmłodszych karateków grupy przedszkolnej, który poprowadził sensei Janusz Łydka z GKKT.

 

Turniej oceniali sędziowie w następującym składzie:

 

1. Zbigniew Sitarz 5 dan z Opola, sędzia główny Mistrzostw

2. Łukasz Wójcik 4 dan z Wrocławia

3. Anna Koper 3 dan z Oleśnicy

4. Paweł Kasperkiewicz 3 dan z Wrocławia

5. Dariusz Hejduk 3 dan z Zielonej Góry

6. Wiesław Olewicz 3 dan z Chocianowa

7. Rafał Panaszek 3 dan z Kluczborka

8. Janusz Łydka 1 dan z Głuchołaz

9. Jarosław Drożdżyński 1 dan z Głuchołaz

10. Natalia Biel 1 dan Wieluń

11. Michał Sitarz Byczyna

 

Opiekę medyczną sprawował Ratownik Medyczny Pan Roman Konieczny.

 

IMG_1247IMG_1250IMG_1251IMG_1252IMG_1254IMG_1257IMG_1258IMG_1259IMG_1264IMG_1265IMG_1268IMG_1269IMG_1270IMG_1271IMG_1273IMG_1274IMG_1275IMG_1396IMG_1397IMG_1401IMG_1403IMG_1404IMG_1406IMG_1408IMG_1411

 

Serdecznie podziękowania za współorganizację turnieju i nagrody rzeczowe Zarząd Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego składa w szczególności: Kierownikowi GOSiR-u Panu Markowi Szymanowskiemu za udostępnienie hali sportowej, Urzędowi Miasta i Gminy Głuchołaz za nagrody rzeczowe, Starostwu Powiatowemu w Nysie za ufundowanie medali i statuetek, Panu Bogdanowi Olejnikowi właścicielowi cukierni „Jutrzenka” w Głuchołazach za słodkie łakocie, Meritumkredyt24.pl za nagrody rzeczowe, Auto Kosmetyka PERFEKT z Opola, Drukarni z Pokrzywny Państwa Iwony i Roberta Jakóbczak, Firmy „Stary Kredens” z Bielska, Autodoprava Bretislav Latal firmy transportowej i Auto - Pneu Latal z Czech za słodkie niespodzianki oraz instruktorom GKKT Jarosławowi Drożdżyńskiemu i Januszowi Łydka jak również wszystkim członkom klubu za pomoc w przygotowaniu imprezy. Całe zawody koordynował i komentował Pan Arkadiusz Bukała.

 

Podczas Mistrzostw zawodnicy zmagali się w dwóch konkurencjach: KATA i KUMITE w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz stopni kyu.

 

13063294_817183268386677_7755598510445384714_o13072683_817184311719906_3746423294613872210_o13072761_817180841720253_8791154496573888993_o13072852_817183425053328_2625129722562959298_o13086818_817184228386581_629511282870740847_o13086886_817180768386927_6911292460563921849_o13086944_817183765053294_5636689176860865760_o13087053_817183778386626_8557309984731031209_o13087103_817180561720281_1990218302733875900_o13087147_817183781719959_5323724586605154651_o13087183_817184268386577_1678200647340635497_o13087245_817182831720054_1287979793176750286_o13112805_817180638386940_2879603841300919999_o13112913_817183961719941_1106536407690576285_o13112947_817181128386891_797456532890484654_o13112963_817183681719969_2067400820902445116_o13113008_817183148386689_3289672105394612081_o13113008_817184118386592_1566215745294850268_o13116014_817183328386671_8237277129786897087_o13116049_817182271720110_522620707113398539_o13116078_817183421719995_6335705341820938490_o13116078_817184201719917_6618845718002997614_o13116114_817181751720162_8845751249501541924_o13119742_817180931720244_4456841629544918396_o13119857_817181968386807_4859676181041882215_o13119888_817183025053368_8546717487945682980_o13122803_817181301720207_204892145706360650_o13122966_817183881719949_8143430527968300035_o13123046_817182108386793_4214565067624552165_o13123101_817181458386858_6097837062931734480_o13130863_817184378386566_435490326989157225_o13131509_817183305053340_4752199058406919482_o13131527_817182675053403_1475321570302496299_o13131662_817183838386620_43431044231741564_o13131710_817184355053235_2894218504791420018_o13131711_817183871719950_3120246733843359440_o13147419_817183078386696_3051014824535564036_o13147488_817181321720205_6182655920761070962_o13147639_817183038386700_8245165273276708057_o

 

Wyniki końcowe:

 

Kategoria 7 lat i młodsi dziewcząt (9 kyu)

 Konkurencja kata:

I miejsce Julia Bukowiec Głuchołaski KKT

II miejsce Oliwia Łydka Głuchołaski KKT

III miejsce Zofia Studzienna Głuchołaski KK

III miejsce Roksana Gołębiowska AKT Opole

 

Kategoria 7 lat i młodsi chłopców (9 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Daniel Stepaniak Głuchołaski KKT

II miejsce Maciej Wiewióra CKT Wrocław

III miejsce Wojciech Grocholaski Głuchołaski KK

III miejsce Piotr Grochoła Głuchołaski KKT

 

Kategoria 7 lat i młodsi dziewcząt (8-7 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Dominika Ziętek CKT Wrocław

II miejsce Kaja Zygmunt CKT Wrocław

III miejsce Julia Grzelak KK Kluczbork

III miejsce Lena Kraśnicka KK Kluczbork

 

Kategoria 7 lat i młodsi chłopców (8-7 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Oskar Panaszek KK Kluczbork

II miejsce Wiktor Chudzik KK Kluczbork

III miejsce Jędrzej Nowak KK Kluczbork

III miejsce Adam Bobrowski KK Kluczbork

 

Kategoria 8 - 9 lat dziewcząt (9 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Marie Klemenova Albrchtice Czechy

II miejsce Małgorzata Sułek Głuchołaski KKT

III miejsce Karolina Janesikova Albrchtice Czechy

III miejsce Maja Krzemień CKT Wrocław

 

Kategoria 8 - 9 lat chłopców (9 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Jakub Ulatowski CKT Wrocław

II miejsce Bartosz Kopacki Głuchołaski KK

III miejsce Denis Koterba Głuchołaski KKT

III miejsce Tymoteusz Pyrzyk Głuchołaski KKT

 

Kategoria 8 - 9 lat dziewcząt (8-7 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Matylda Góra CKT Wrocław

II miejsce Matylda Cichy HIKARI Oleśnica

III miejsce Aleksandra Sulikowska KK Kluczbork

III miejsce Adrianna Kurzyńska HIKARI Oleśnica

 

Kategoria 8 - 9 lat chłopców (8-7 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Franciszek Niebylski BUDOKAN Opol

II miejsce Karol Okoń „Hikari” Oleśnica

III miejsce Dominik Garnek Głuchołaski KKT

III miejsce Szymon Bęczkowski KOBU Wrocław

 

Kategoria 8 - 9 lat chłopców (6-4 kyu

Konkurencja kata:

I miejsce Filip Staszków KK Wołczyn

II miejsce Aleksander Mucha KK Kluczbork

III miejsce Kacper Brzozowski BUDOKAN Opole

III miejsce Piotr Kurcz KOBU Wrocław

 

Kategoria 10 - 11 lat dziewcząt (9 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Tereza Kubiszova Albrchtice Czechy

II miejsce Aleksandra Wiej AKT Opole

III miejsce Aleksandra Durlak „Hikari” Oleśnica

 

Kategoria 10 - 11 lat chłopców (9 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Adam Sčesný Albrchtice Czechy

II miejsce Krzysztof Mydłowski SENTO-KAN Chocianów

III miejsce Adam Seroczyński AKT Opole

III miejsce Bartosz Martuś AKT Opole

 

Kategoria 10 - 11 lat dziewcząt (8-7 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Milena Marynowicz AKT Opole

II miejsce Zuzanna Cichy „Hikari” Oleśnica

III miejsce Amelia Grzesik „Hikari” Oleśnica

III miejsce Aleksandra Piasecka „Hikari” Oleśnica

 

Kategoria 10 - 11 lat chłopców (8-7 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Stanisław Adamkiewicz AKT Opol

II miejsce Bartosz Żołądkowski „Hikari” Oleśnica

III miejsce Patryk Olchawa Głuchołaski KKT

III miejsce Jakub Świerzko CKT Wrocław

 

Kategoria 10 - 11 lat dziewczęta (6-4 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Magdalena Porębska „Hikari” Oleśnica

II miejsce Oliwia Karolewska KOBU Wrocław

III miejsce Maja Kołodyńska „Hikari” Oleśnica

III miejsce Patrycja Panczyk KOBU Wrocław

 

Kategoria 10 - 11 lat chłopców (6-3 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Roch Kupczak KOBU Wrocław

II miejsce Maksymilian Klein KK Kluczbork

III miejsce Hubert Pietrzak-Rogala „Hikari” Oleśnic

III miejsce Tomasz Pietrzykowski Głuchołaski KKT

 

Kategoria 12 - 13 lat dziewczęta (8-7 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Angelika Hulbój Głuchołaski KKT

II miejsce Oliwia Grygas AKT Opole

III miejsce Alicja Junyszek AKT Opole

III miejsce Maja Marciniak SENTO-KAN Chocianów

 

Kategoria 12 - 13 lat chłopców (9 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Damian Jonarski Głuchołaski KKT

II miejsce Tomas Waleba Albrchtice Czechy

III miejsce Marcel Muszyński CKT Wrocła

III miejsce Maciej Foks CKT Wrocław

 

Kategoria 12 - 13 lat chłopców (8-7 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Dominik Wenglarzy Głuchołaski KKT

II miejsce Nikodem Cybulski „Hikari” Oleśnica

III miejsce Kacper Kołta „Hikari” Oleśnica

III miejsce Paweł Bhul AKT Opole

 

Kategoria 12 - 13 lat dziewcząt (6-4kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Paulina Reczyńska AKT Opole

II miejsce Joanna Kulig Głuchołaski KKT

III miejsce Martyna Jańska KK Kluczbork

III miejsce Kornelia Liwak „Hikari” Oleśnica

 

Kategoria 12 - 13 lat dziewcząt (6-4 kyu)

Konkurencja kumite:

I miejsce Hanna Sobkowiak KK Wołczyn

II miejsce Katarzyna Krzepina Hikari” Oleśnica

III miejsce Emilia Kochańska Hikari” Oleśnica

III miejsce Kornelia Jelonek „Hikari” Oleśnica

 

Kategoria 12 - 13 lat chłopców (6-4 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Jakub Karczmarzyk „Hikari” Oleśnica

II miejsce Miłosz Panaszek KK Kluczbork

III miejsce Adam Tomaszewski „Hikari” Oleśnica

III miejsce Mikołaj Adamski „Hikari” Oleśnica

 

Kategoria 12 - 13 lat chłopców (6-4 kyu)

Konkurencja kumite:

I miejsce Piotr Bilski „Hikari” Oleśnica

II miejsce Mikołaj Adamski „Hikari” Oleśnica

III miejsce Jakub Karczmzrzyk „Hikari” Oleśnica

III miejsce Dominik Olszczyński „Hikari” Oleśnica

 

Kategoria 14 - 15 lat dziewcząt (6-4 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Paulina Krupicka KK Kluczbor

II miejsce Kinga Kukuczka KK Kluczbork

III miejsce Hanna Sobkowiak „Hikari” Oleśnica

III miejsce Klaudia Gajewska KK Kluczbork

 

Kategoria 14 - 15 lat chłopców (6-4 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Bartłomiej Mucha KK Byczyna

II miejsce Piotr Olejarski Głuchołaski KK

III miejsce Jakub Bogacz KK Wieluń

III miejsce Piotr Bilski „Hikari” Oleśnica

 

Kategoria 14 - 15 lat dziewcząt (3-1 kyu i dan)

Konkurencja kata:

I miejsce Natalia Firlit Krakowski KKT

II miejsce Karolina Gajewska KK Kluczbork

III miejsce Natalia Drożdżyńska Głuchołaski KKT

III miejsce Anna Fall „KOBU” Wrocław

 

Kategoria 14 - 15 lat chłopców (3-1 kyu i dan)

Konkurencja kata:

I miejsce Dominik Brzeziński KK Wieluń

II miejsce Arkadiusz Wilkosz Krakowski KKT

III miejsce Michał Danielewicz KK Kluczbork

 

Kategoria 16 - 17 lat dziewcząt (3-1 kyu i dan)

Konkurencja kata:

I miejsce Wiktoria Zachariasz Krakowski KKT

II miejsce Karolina Wyporek Krakowski KKT

III miejsce Marta Zasobniak KK Wołczyn

III miejsce Aleksandra Kot NIDAN Zielona Góra

 

Kategoria 16 - 17 lat chłopców (3-1 kyu i dan)

Konkurencja kata:

I miejsce Hubert Romaniak Krakowski KKT

II miejsce Jakub Jakubiszak Głuchołaski KKT

III miejsce Rafał Frankiewicz KK Wołczyn

III miejsce Szymon Rutowicz NIDAN Zielona Góra

 

Kategoria 16 - 17 lat dziewcząt (3-1 kyu i dan)

Konkurencja kumite:

I miejsce Karolina Wyporek Krakowski KKT

II miejsce Karolina Gajewska KK Kluczbork

III miejsce Wiktoria Zachariasz Krakowski KKT

III miejsce Marta Zasobniak KKWołczyn

 

Kategoria 16 - 17 lat chłopców (3-1 kyu i dan)

Konkurencja kumite:

I miejsce Jakub Jakubiszak Głuchołaski KKT

II miejsce Dominik Brzezński KK Wieluń

III miejsce Hubert Romaniak Krakowski KKT

III miejsce Rafał Frankiewicz KK Wołczyn

 

Kategoria SENIOR kobiet

Konkurencja kata:

I miejsce Agnieszka Kuśmierczuk Głuchołaski KKT

II miejsce Sylwia Drożdżyńska Głuchołaski KK

 

Kategoria SENIOR mężczyzn

Konkurencja kata:

I miejsce Marek Mróz Głuchołaski KKT

II miejsce Paweł Przybysz DAK Wrocław

III miejsce Rafał Mikołajczyk Głuchołaski KKT

III miejsce Łukasz Makar KOBU Wrocław

 

Kategoria SENIOR kobiet

Konkurencja kumite:

I miejsce Sylwia Drożdżyńska Głuchołaski KKT

II miejsce Agnieszka Kuśmierczuk Głuchołaski KKT

III miejsce Aleksandra Kot NIDAN Zielona Góra

 

Kategoria SENIOR mężczyzn

Konkurencja kumite:

I miejsce Adrian Kowalski Głuchołaski KKT

II miejsce Rafał Mikołajczyk Głuchołaski KK

III miejsce Marcin Adamski „Hikari” Oleśnica

III miejsce Łukasz Makar KOBU Wrocław

 

W punktacji generalnej, przeliczając punkty według klucza: złoty medal 3 pkt., srebrny medal 2 pkt., brązowy medal 1 pkt. podczas X Otwartych Mistrzostw Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym na podium stanęły następujące Kluby:

 

I miejsce zajął Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego zdobywając 61 pkt.

II miejsce zajął Klub Karate Tradycyjnego „HIKARI” z Oleśnicy zdobywając 40 pkt.

III miejsce zajęły Kluczborski Klub Karate zdobywając 31 pkt. oraz kluby zrzeszone przy Akademii Karate Tradycyjnego z Opola sensei Zbigniewa Sitarza zdobywając 38 pkt.

 

Serdecznie gratulujemy.

 

Prezes GKKT

Arkadiusz Bukała

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Mańka

Mańka

Gratuluję pomysłu na wykorzystanie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Jednak są w Głuchołazach ludzie pełni pasji i zaangażowania. Nie trzeba ich sprowadzać z Nysy, tak, jak na posady w urzędach.

  DO GÓRY

Przeczytaj także: