Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

P1210018
Tam można by zrobić Bieg Twardziela - mówił wczoraj na sesji RM  radny Adam Łabaza, opisując stan dróg i szlaków turystycznych w miejscowości Konradów. Błoto w jednym fragmencie jest tak głębokie, że sięga kolan i nie sposób je przejść. 

Sezon turystyczny już blisko, a to, jak wyglądają szlaki turystyczne w naszych "górach" woła o pomstę do nieba. Jak nie zniszczone przez ciężki sprzęt przy sanitarnej wycince drzew to zaniedbany tak, że urągający samemu określeniu - szlak turystyczny.

P1210018P1210019P1210021P1210041P1210045P1210057P1210058

Najlepiej to, co dzieje się na drogach i trasach turystycznych oddaje treść interpelacji radnego:

 

INTERPELACJA
dotyczy: naprawy fragmentów dróg w miejscowości Konradów, którymi biegnie Główny Szlak Sudecki zwanym czerwonym.


Wnoszę o :
1. odwodnienie lub utwardzenie fragmentu drogi gminnej nr 655 oraz udrożnienie i oczyszczenie
fragmentu drogi gminnej nr 660 w miejscowości Konradów.
2. okrzesanie gałęzi i zakrzaczeń rosnących wzdłuż drogi gminnej nr 660


Uzasadnienie:

Drogi nr 655 i nr 660 prowadzą od drogi wojewódzkiej nr 411 w miejscowości Konradów do miejscowości Skowronków i dalej do Jarnołtówka. Ponadto tymi drogami biegnie Główny Szlak Turystyczny ( czerwony) o długości 440 km, prowadzący od Świeradowa Zdroju poprzez Biskupią Kopę do Prudnika. Obecny stan techniczny odcinków dróg gminnych uniemożliwia przemieszczanie się turystów zarówno pieszych jak również rowerowych szlakiem biegnącym przez miejscowość Konradów i Skowronków.

Wspomniane fragmenty dróg są grząskie, rozjeżdżone, zabłocone a w koleinach występuje zastoina wody. Taka sytuacja spowodowana jest nieuprawnionym wysypywaniem na drogi materiałów ziemnych, które pod wpływem opadów atmosferycznych tworzą grząskie błoto. Dotychczas te drogi można było pokonać samochodem osobowym.

Ponadto na wysokości działki nr 664 ( były stawek) droga gminna nr 660 na odcinku około 40 metrów praktycznie nie istnieje, porosła zaroślami. Wymagane jest jej udrożnienie i ewentualne utwardzenie tłuczniem. W związku z tym rozjeżdżana jest łąka (działka nr 656) po której w trakcie opadów również nie można przejechać.


Mając na uwadze zbliżający się sezon turystyczny, zasadnym jest przywrócenie dróg do stanu umożliwiającego przemieszczanie się nimi.

 Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Andrzejowo
-1

Andrzejowo

Chyba radny chciał zabłysnąć. A już ten "fotoreportaż" z miejsca "katastrofy" - urocze :)

Po pierwsze: Od wielu lat panuje w Polsce susza. Mamy krótki zimowo-deszczowy okres, który niestety szybko minie. Potem będzie tylko sucho i ciepło. Błoto nam nie grozi, raczej kurz.
Po drugie. GSS jest dla prawdziwych turystów, a nie panienek na szpilkach. Nie takie szlaki się przechodzi. To nie katastrofa.
Po trzecie. Ze zdjęć wynika, że aktualnie trwają tam intensywne prace, które prędzej, czy później skończą się, a wraz z nimi problem. Wysypanie tłuczniem i czy innym gruzem to może sprawi przyjemność samochodziarzom i miejscowym dojeżdżającym, ale nie turystom, ze względu na punkt pierwszy. Jeśli mowa o dobru turystów, to najlepiej żeby droga była w tak fatalnym stanie, żeby żaden samochodów, ani ciężarówka tamtędy nie mogły przejechać.
Radek
-5

Radek

Cytuję Sorkis:
Przepraszam - ale może jeszcze asfalt położyć? Linię tramwajową tamtędy pociągnąć. Po intensywnych opadach deszczu na szlakach górskich też zażądacie usunięcia kałuż i błota. Może warto troszeczkę poczekać?


Tak wydaje mi się że tan wpis to pachnie mi wpisem Pana Burmistrza nieprawdaż .???
Rolnikt
+5

Rolnikt

Jak trzeba będzie to i zasieki. Gościu wyobraź sobie jakby to było gdyby jeździli po twoim "wychuchanym i wygłaskanym" trawniku na twojej pięknej działeczce koło twojego urokliwego domku. Pozdrawiam!
Olsen
-1

Olsen

Cytuję Rolnikt:
Brakuje zdjęcia jak za rozjeżdżoną łąką "podróżni" udają się na moją działkę rolną na której obecnie rośnie pszenica ozima i kontynuują dalszą wycieczkę niszcząc moje uprawy. Kiedyś napotkacie przeszkodę której się nie będziecie spodziewać i dalszy rajd zakończycie pieszo! Pozdrawiam.


Co ty gościu wnyki będziesz na turystów stawiał ?
Rolnikt
+7

Rolnikt

Brakuje zdjęcia jak za rozjeżdżoną łąką "podróżni" udają się na moją działkę rolną na której obecnie rośnie pszenica ozima i kontynuują dalszą wycieczkę niszcząc moje uprawy. Kiedyś napotkacie przeszkodę której się nie będziecie spodziewać i dalszy rajd zakończycie pieszo! Pozdrawiam.
Jacek
+14

Jacek

Kiedyś tam było pięknie, rosły drzewa, krzewy, była łąka a ścieżka pokryta trawą, nie rozjechana. Samo to błotko się nie zrobiło, niech winowajcy teraz to utwardzają. Czemu gmina ma placić za wandalizm. Cieżki sprzęt jeździ tam owszem na działki, które są w budowie.
Gosc661
+9

Gosc661

Masakra , nigdy więcej tamtędy nie pójdę , tyle razy z rodziną uwielbialiśmy chodzić tymi ścieżkami , a teraz to chlew dla świn...
Sorkis
-5

Sorkis

Przepraszam - ale może jeszcze asfalt położyć? Linię tramwajową tamtędy pociągnąć. Po intensywnych opadach deszczu na szlakach górskich też zażądacie usunięcia kałuż i błota. Może warto troszeczkę poczekać?
Joker
+12

Joker

W koncu Glucholazy to miasto wypoczynkowo - turystyczne a nie fabryczne, i ludzie z Glucholaz powinni glownie zarabiac na turystach, np wynajmowac im pokoje, sprzedawac pamiatki itp - jak mawial kiedys Eduardo.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: