Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

browar copy
Co sesję radny Wanicki etapuje kolegów radnych, burmistrza i widownię swoimi przemyśleniami na temat tego, czy pieniądze z Gminnej Komisji rozwiązywania problemów alkoholowych poszły na Bieg Twardziela czy nie. W grudniu zapytaliśmy o to samego szefa GOSiR-u, który  zaprzeczył temu, by choć złotówka z komisji finansowała organizowane latem zawody Biegu Twardziela,  a których sponsorem był także Głubczycki Browar.Jednemu nie można zaprzeczyć - pieniądze z komisji trafiły go GOSiR-u, a były przeznaczone na współfinansowanie całego cyklu imprez letnich.  W związku z całą aferą nakręconą przez radnego, GOSiR znalazł się na cenzurowanym i przejdzie kontrolę Komisji Antyalkoholowej. Pośrednio całemu zamieszaniu winne są plakaty, które informowały, że całość imprez letnich GOSiR-u jest finansowana z pieniędzy komisji antyalkoholowej bez wzmianki, że Bieg Twardziela nie jest wliczony w to finansowanie.


Cały ten zgiełk wokół tej imprezy wydaje się być nagonką opozycji na szefa GOSir-u, - Jestem po audycie, jestem w trakcie kontroli  komisji rewizyjnej, jestem też w przededniu rozliczenia szczegółowego z komisją antyalkoholową. Siedzę nad tym, by udowodnić na piśmie radnym, że nie miało miejsca to, co zarzucają - mówi szef GOSiR-u, Marek Szymanowski.  Na argumenty, które były przedstawiane przez radnych opozycji, jakoby dziecko przychodziło na imprezę rodzinną, na której są banery zakładów piwowarskich, radny Mariusz Migała na jednej z komisji zapytał co jest gorsze, czy te bannery czy to, że dziecko przychodzi na basen i widzi dorosłych spożywających piwo po czym ci dorośli wchodzą do basenu pod wpływem alkoholu -  mowa tu o sprzedawanym alkoholu na basenie. Ci odpowiedzieli, że to nie o to chodzi.


 - Zakrawa na kpinę zarzut, że impreza organizowana jest na terenie nie należącym do gminy tylko na dzierżawionym przez gminę - ale przecież to nie jest ważne, gdy pośrednio podnosi się atrakcyjność terenu - kwituje Mariusz Migała.
 - Obłuda przez nich przemawia, bo jeśli poprą wniosek, by wszystkie gminne imprezy odbyły się bez alkoholu to wtedy uwierzę, że walczą o wychowaniu w trzeźwości - posumował całą sytuację Mariusz Migała na jednej z komisji oświaty.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: