Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

bodzanow1
Wnoszę o skontaktowanie się z centralą pogotowia ratunkowego i straży pożarnej w celu ustalenia operatora nawigacyjnego, który obsługuje te służby. Po ustaleniu, kto dostarcza ich nawigacjom mapy teren, urząd Głuchołaz powinien dostarczyć do tego dostawcy korektę pokazującą nowe adresy w naszej gminie.Należy ustalić datę aktualizacji naszego rejonu i nanieść korektę adresów Bodzanowa w kierunku Gierałcic, wszystkich nowych domów i ulic powstałych  po tej dacie, w tym również osiedla domków jednorodzinnych koło szpitala MSW, ponieważ otrzymałem sygnały, że nawigacje karetek nie pokazują tego terenu.  - taką interpelację radny Ireneusz Sułek wystosował do władz gminy na styczniowej sesji. - Myślę, że to powinno kompleksowo rozwiązać problem dojazdu służb do mieszkańców. Nie wiem, czy straż pożarna orientuje się według nawigacji, ale pogotowie tak. A  te nawigacje są nieaktualne i służby mają problem z dojazdem - uzasadnia radny.

 Trochę czasu już upłynęło od tamtego zapytania. Jednak to, co powiedział radny, może wzbudzić niepokój. W razie pożaru lub potrzeby wezwania pomocy medycznej - ta zagubi się w okolicy, nie mogąc znaleźć właściwej lokalizacji.

automapaautompaa2
Postanowiliśmy przyjrzeć się kilku nawigacjom pod kątem aktualizacji o nowe miejsca w naszej gminie. Mapy oparte o dostawcę map, firmę Navtek, czyli m. inn nawigacja Nokia Here, bezpłatnie dostępna na Androida i iOS, terenów Bodzanowa w kierunku Gierałcic nie pokazuje. Także mapy Google mają z tym problemy - nie pokazują numerów domów. Popularna Automapa wskazuje numery domów, ale w "nowym" Bodzanowie brak ulic. Tylko, że Automapa kosztuje. Większość innych, komercyjnych nawigacji także.

Znaleźliśmy jedną nawigację, płatną, kosztującą zaledwie 29 złotych już na cały okres użytkowania (bez abonamentu rocznego), rozwijaną przez społeczność ludzi (nie komercyjną), która pokazuje numery domów znajdujących się przy ulicach o których mówił radny Sułek. Nawigacja ta ma możliwość edycji map przez użytkownika z poziomu smartfona. Podpowiadamy służbom - zainwestujcie w OsmAnd+. Ta bardzo rozbudowana nawigacja, obejmująca swoim zasięgiem także tereny gór (pokazuje ścieżki i szlaki turystyczne - może być przydatna naszym strażakom w akcji na Biskupiej Kopie czy innych wzniesieniach), posiadająca dodatkowe wtyczki, jak nagrywanie tras, poziomic, nawigacji dla narciarzy, i map morskich, pomoc dla parkujących, podczas naszych testów wskazała dość dokładnie nowe lokalizacje w gminie Głuchołazy. Przydatną funkcją jest możliwość bezpośredniej edycji mapy przez użytkownika, więc nawet, gdy brak w mapach którejś lokalizacji - służby mogą ją nanieść. 


skleptysiacleciatysiaclecia2
Jeżeli więc możemy jakoś pomóc - to wskazujemy naszym służbom chyba odpowiedni wybór. Nie robimy reklamy tej aplikacji - jeżeli ma ratować życie, to wskazanie każdego źródła pomocy jest zasadne.

Jeżeli ktoś zna inną, w miarę tanią aplikację nawigacji, która może pomóc naszym służbom - prosimy o informację. Każda informacja może być cenna.

 

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Michał23
+2

Michał23

Cytuję Joker:
A mnie ciekawi kto nazwal tamta dzielnice jak sie wyjezdza z Glucholaz na Gieralcice Bodzanow "2" przeciez tam nie ma zadnego polaczenia z Bodzanowem sa tylko pola i lasy a do najblizszego domu z Bodzanowa jest kilka kilometrow. Przeciez tamta dzielnica graniczy z Glucholazami a nie z BodzanowemA sprawdź sobie do kogo należy parking na Jagiellońskiej w Głuchoazach ;). Tak samo nie jest w granicach Głuchołaz i jest Bodzanowa.
jesio
+2

jesio

Cytuję Joker:
A mnie ciekawi kto nazwal tamta dzielnice jak sie wyjezdza z Glucholaz na Gieralcice Bodzanow "2" przeciez tam nie ma zadnego polaczenia z Bodzanowem sa tylko pola i lasy a do najblizszego domu z Bodzanowa jest kilka kilometrow. Przeciez tamta dzielnica graniczy z Glucholazami a nie z Bodzanowem

Grunty,o których mówisz geodezyjnie leżą na terenie wsi Bodzanów/patrz specjalistyczna mapa/ Aby teren ten był w mieście Głuchołazy należy zmienić granice i pewnie gmina same tego nie zrobi ale może podjąć inicjatywę jeżeli oczywiście ma ochotę.Mogą też sami mieszkańcy wnioskować o zmiany ale Im pewnie na tym nie zależy.pozdro.jesio :P
niesamowite
+1

niesamowite

kiedyś to kierowcy taksówek, karetek itd. nie mieli gpsów, tylko zdawali egzamin ze znajomości terenu na którym mają pracować i jakoś dojeżdżały karetki tam gdzie powinny, a tutaj nagle sensacja, bo gpsy nieaktualne.... rozumiem troskę w tej sprawie radnych, ale nie dajmy się zwariować i nie róbmy od razu z tego problemu na poziomie całej gminy, która i tak się wyludnia. Naprawdę drodzy radni zamiast się zajmować ważniejszymi problemami dla gminy, które dotyczą sensownego rozwoju rynku pracy w naszej gminie i tym samym zatrzymania emigrujących z naszej gminy, to zajmujecie się dosłownie PIERDOŁAMI, które można było załatwić na szczeblu o wiele niższym niż sesja rady gminnej. No przecież to jakieś są przysłowiowe jaja, żeby aktualizacje nawigacji GPS załatwiać aż na takim szczeblu...hahaha...rozumiem, że Wielkanoc idzie, ale żeby już tak szybko z jajami wyskakiwać to są dopiero jaja...hahaha...hmm...a może niektórzy radni odgrywają jakiś scenariusz filmowy reżysera Barei ??? :-* :D :o
Joker
+5

Joker

A mnie ciekawi kto nazwal tamta dzielnice jak sie wyjezdza z Glucholaz na Gieralcice Bodzanow "2" przeciez tam nie ma zadnego polaczenia z Bodzanowem sa tylko pola i lasy a do najblizszego domu z Bodzanowa jest kilka kilometrow. Przeciez tamta dzielnica graniczy z Glucholazami a nie z Bodzanowem
Ewa
+6

Ewa

Cytuję Kompas:
Tacy radny to mają dziwne pomysły.Może niech wystąpi do władz gminy o zbudowanie własnego systemu lokalizacji bo GPS nie jest dokładny chyba że wojskowy.A swoją drogą jak karetki dojeżdżały na wezwania 20 lat temu?


Nie zrozumiałeś chyba tego o czym mówi ten radny? On mówi aby gmina podała informacje firmom ktore robią mapy dla nawigacji że w naszym mieście pojawiły się nowe adresy i żeby zaktualizowali mapy. Po to żeby również do ciebie jakby co karetka szybciej dojechała. A 20 lat dojeżdżały owszem ale karetki były tu na miejscu a nie przyjeżdżały z innych miast. Wiesz każda minuta jest cenna aby kogoś uratować. Wg ciebie to nawigacja ludziom nie jest potrzebna? Wg mnie bardzo dobry pomysł.
Kompas
-4

Kompas

Tacy radny to mają dziwne pomysły.Może niech wystąpi do władz gminy o zbudowanie własnego systemu lokalizacji bo GPS nie jest dokładny chyba że wojskowy.A swoją drogą jak karetki dojeżdżały na wezwania 20 lat temu?

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: