Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Czy przeniesienie PSP2 do nowej lokalizacji jest słuszne?
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
Wszystkich głosów:
Pierwszy głos oddano::
Ostatni głos oddano::

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

Wiadomości

Czytaj więcej...

Koncert „Gala Operowo-Operetkowa” w wykonaniu Grupy Operowej Sonori Ensemble to wyjątkowy koncert przywodzący na myśl najwspanialsze tradycje operowe!

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


Czytaj więcej...
Nie będzie zmian w zasadach korzystania z tężni w tym roku. To znaczy, że nadal będzie bezpłatna dla wszystkich. Zmiany jednak będą. Nie liczcie, jednak, że podamy termin otwarcia obiektu. Ten nie jest jeszcze ustalony. To najprawdopodobniej kwiecień. wszystko zależy od pogody - mówi wicestarosta.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
Pełne ręce roboty ma przez ostatnią dobę straż pożarna. Telefony w Centrum Zarządzania wręcz się urywają. Dyspozytor PSP dwoi się i troi, by koordynować poszczególne akcje. Mnóstwo powalonych drzew, uszkodzonych dachów, połamanych elementów infrastruktury. A zdarzały się sytuacje, że dyspozytor z centrum kierowania wręcz wyrywał jednostki z jednej akcji do drugiej. W naszej gminie było "w miarę" spokojnie. Naliczyliśmy 15 interwencji w przeciągu ostatniej doby. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

     Czytaj więcej...
    Gmina Głuchołazy jako jednostka samorządu terytorialnego po raz kolejny dała się poznać z jak najlepszej strony w płaszczyźnie pozyskiwania funduszy. Tym razem stał się sukcesem skrupulatnie przygotowany wniosek o pozyskanie funduszy z rządowego programu „Senior+”  przez pracowników Wydziału Planowania Rozwoju i Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miejskiego w Głuchołazach. W dniu 6 marca 2019 roku Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński odebrał w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim promesę na 300 tys. zł.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
Do nietypowego, ale na szczęście,  bez tragicznych w skutkach wypadku doszło dziś (tj. 09.03) w Burgrabicach po godzinie 17-stej. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...Nadal są problemy ze świeżo uruchomioną bezpłatną komunikacją gminną. świadczą o tym nadsyłane wiadomości czy liczne telefony do nas. Ludzie gubią się w skomplikowanych tabelach rozkładów jazdy. Nieco sytuację ratuje nasza aplikacja mobilna, która ostatnio jest masowo pobierana, chyba właśnie ze względu na uproszczone i łatwiejsze rozkłady jazdy. Zadaliśmy sobie trud, by po konsultacji z PKS Nysa, rozpisać je na nowo, po to by było czytelniej. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...
Puste pomieszczenia. Szkoła po prostu, dla kogoś, kto tu się uczył, przypomina pustostan. Nie ma ławek, krzeseł, przyłączy internetowych, pozostał tylko brud, bo nie posprzątali po wymianie okien. Miny wizytujących szkołę przedstawicieli stowarzyszenia chcącego uruchomić ponownie LO,  a którzy przyszli obejrzeć szkołę, były niewesołe. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...
Uchwalono nową stawkę za żłobek miejski. Tłumacząc podwyżki mediów, kosztów wynagrodzeń pracowników i przewidywanych remontów, jakie są niezbędne do funkcjonowania placówki, radni w ubiegłą środę większością 14 głosów optowali za podwyżką cen za pobyt maluszka w jedynej tego typu placówce w gminie. W uchwale jest też zmiana na plus - płacić będziemy za realny pobyt maluszka w żłobku - nie jak dotychczas - stałą kwotę niezależna od absencji.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...
Od tygodnia z dworca głównego w Głuchołazach startuje autobus głuchołaskiej firmy Auto-fan, który kilka minut po 5 rano zawozi pracowników do czeskiego oddziału firmy Husqvarna ponad 30-stu pracowników. Powrót o 14-stej i 18-stej.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

Czytaj więcej...
Na miejscu 6 jednostek straży i zagrożenie, że pożar przeniesie na  pobliski las. Tak  wygląda sytuacja pożaru na Kościuszki, za basenem. Powód pożaru suchych traw zapewne ten sam od lat, gdy palą się trawy - wypalanie. 

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!