Powered by JS Network Solutions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Głuchołazyonline

Wiadomości

Czytaj więcej...
Dużym echem odbiła się sprawa podwyżki cen za odpady komunalne, które trafiają do RCGO Domaszkowice. W Nysie, jak sugerują tamtejsze, niechętne burmistrzowi media, to Burmistrz Krystian Kolbiarz podjął decyzję o podwyżce opłat za śmieci. Dodamy, że czterdziestoprocentowa podwyżka dotyczy śmieci, jakie są dostarczane do RCGO Domaszkowice.

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.

Czytaj więcej...

S Z L A C H E T N A    P A C Z K A

G Ł U C H O Ł A Z Y 2017

„ W SZLACHETNEJ PACZCE wierzymy w potencjał i piękno każdej z

rodzin, którą spotykamy. I na nim właśnie chcemy pracować. „

Czytaj więcej...
Dziś o godzinie 17.30 w sali biblioteki wiejskiej w Jarnołtówku odbędzie się wieczór poetycki Zofii Tarchała. To będzie wieczór poezji malowanej obserwacją, doświadczeniem, wyobraźnią. Czerpanej z natury, tej bliskiej, z okolic Jarnołtówka i tej dalszej. To wieczór, gdy słowa miłości popłyną do ludzi, przyrody i życia. Słowa, których inspiracją są właśnie ludzie, natura i samo życie.

Czytaj więcej...
Urząd miejski opublikował już konkrety dotyczące tego, jak będzie wyglądała i funkcjonowała Kryta Pływalnia przy ul. Moniuszki.  Zgodnie z rozmowami, jakie dotąd się odbywały, kryta pływalnia my być, oprócz samej niecki w liczne atrakcje. Jakie? Szczegóły poniżej:

Czytaj więcej...
W świąteczną sobotę, 11 listopada, Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz, już po raz trzeci Zorganizowało Turystyczny Rajd Niepodległości. Trasa prowadziła od pomnika Weteranom Walk o Niepodległość Polski do Polskiego Pomnika w jesenickim uzdrowisku. W sumie wychodzi nieco ponad 21 km.

Czytaj więcej...
99 lat temu Polski naród uzmysłowił sobie, że oto ich kraj, po 123 latach zaborów odzyskuje wolność, niepodległość i suwerenność. Wprawdzie nie ustanowiono wtedy z tej okazji święta, to dzień ten utkwił w pamięci narodu. Świętem stał się dopiero w roku 37. Po II  wojnie światowej władza ludowa chciała wymazać ten dzień z pamięci polaków. 

Czytaj więcej...
Może w tytule przesadziliśmy - remiza jest, ale nie ma garażu dla nowego cudeńka, które wczoraj z Kielc przyjechało do Jarnołtówka. Piękny, nowiutki i pachnący. Uterenowiony - po to by radzić sobie w warunkach terenowych. Bardzo wydajna pompa i 3 tysiące litrów wody na pokładzie. Z mocnym silnikiem. Nowy samochód bojowy OSP Jarnołtówek. Samochód wielkości średniej, co oznacza, że są wozy bojowe większe. Wielka radość w Jarnołtówku. Jednostka przecież należy do KSRG. Wóz jest z racji uterenowienia wyższy. I to jest zaleta ale i wada. Bo wóz nie zmieści się w tamtejszej remizie. 

Czytaj więcej...
Znamy już, na razie nieoficjalnie zwycięzcę głosowania w Budżecie Obywatelskim. Wśród 6 projektów najwięcej głosów otrzymał projekt nr 5. Poprawa infrastruktury na terenach wiejskich Bodzanowa, Nowego Świętowa i Gierałcic

Czytaj więcej...
To nie bomba ani skażenie chemiczne, choć ta ostatnia wersja była przyczyną wezwania jednostki Straży Pożarnej, która w maskach wkroczyła do placówki Poczty Polskiej przy ul. Kościuszki po czym wyprosiła z budynku wszystkich klientów.

Czytaj więcej...
Jeżeli ktoś zapomniał, to przypominamy. Dziś w godzinach od 12 do 18 będzie można oddać głos na jeden z 6 projektów tzw. dużych, do kwoty 180 tysięcy złotych oraz na dwa małe projekty, na które przeznaczono po 10 tysięcy złotych.comodo secure seal 100x85 transp

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!