FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Głuchołazyonline

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama

Wiadomości

Czytaj więcej...
Śnieg przysypał chodniki i drogi. A co pod nimi? Niespodzianka. Na taką dziś trafiła mieszkanka, która idąc ulicą Elsnera (boczna ulica od Karłowicza) wpadła stopą w dziurę. 


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


Czytaj więcej...
W sobotę 17 marca w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Głuchołazach, które już niedługo stanie się Szkołą Podstawową nr 3, odbyło się spotkanie informacyjne dla Rodziców dotyczące oferty edukacyjnej na rok szkolny 2018/2019.

Przybyłym Rodzicom dyrekcja przedstawiła w jaki sposób od przyszłego roku szkolnego będzie funkcjonowała placówka. Poruszono przede wszystkim najistotniejsze tematy dotyczące:

Czytaj więcej...
Jak można określić to, co miało dziś miejsce w urzędzie? Ale mniejsza o to, że spotkanie przeznaczone było raczej dla radnych. Inną sprawą jest temat, którego dotyczyło. Budowa krytego kąpieliska to gorący temat w gminie. Dziś, po tym, jak protestowano w sprawie godziny prezentacji koncepcji, ta odbyło się o 14 zamiast o 11. 

Czytaj więcej...
Mostek, który znajduje się w Cichej Dolinie Będzie gruntownie przebudowany. Inwestycji podjęły się Lasy Państwowe. Mostek, który jest konstrukcją drewnianą opartą o kamienne fundamenty, lata swojej świetności ma już za sobą. Stąd decyzja o remoncie. 

Czytaj więcej...
Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość.  Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

Czytaj więcej...
Przeciąga się sprawa działających wbrew przepisom płatnych parkingów na terenie miasta. Strefy płatnego parkowania zostały w iście ekspresowym tempie, z obawy przed kosztami, zlikwidowane przez gminę. Dlaczego w expresowym? Bo gdyby nadal pozostały, to zainteresowani mogliby wystąpić do gminy o zwrot kosztów parkowania na strefach parkowania, które działały wbrew prawu. 

Czytaj więcej...
       Miło patrzy się to jak Głuchołazy, a tym bardziej część Zdrojowa odzyskuje dawny blask. Zapewne znajdzie się taki, który powie jaki blask, Leśna, Polonia, nie trafiony pomysł z Tężnią, która jak wielu myślało będzie pełniła funkcję tarasu widokowego jak i "produktu leczniczego". Daleki od ideałów taras z którego zamiast widoku na Głuchołazy spoglądamy co najwyżej na remont stawu. Jak dla mnie nie trafiony pomysł, ale nie każdy musi się z tym zgadzać. Pożyjemy zobaczymy, dla tych spragnionych widoków na Głuchołazy musimy poczekać na oddanie do użytku Wieży na Górze Chrobrego. 

       Sezon turystyczny puka powoli do drzwi naszego miasta. Wierzmy w to, że firma, która praktycznie opanowała większość projektów, budów, a nie wspomnę o nieszczęsnych reklamacjach - bo firma zniknęła nagle, wykona w 100% to co zaplanowano. Bo ciężko odnaleźć projekt budowy, a co za tym idzie jaki ma być końcowy efekt tych robót. Dla nas w redakcji już jedno co można było zaplanować to zamiast wydawać bezsensownie na kolejną fontannę w mieście, która tak naprawdę nie jest nikomu potrzebna można byłoby na "szczycie" jeżeli to tak można nazwać, na środku stawu postawić fontannę. Wrocław ma się czym pochwalić, czemu Głuchołazy nie mogą mieć podobnej. Ale o tym niebawem. Tymczasem wybraliśmy się z aparatem na plac budowy. Jak dla mnie "igiełka" - powoli, powoli, oby do przodu. Nam udało się wykonać foto w  deszczu, dzień później zima zaskoczyła robotników.

Czytaj więcej...Nareszcie, po czasie, gdy temat kąpieliska ucichł, nareszcie władza postanowiła pokazać koncepcję tego, jak ma inwestycja warta 20 milionów (jak nie więcej), wyglądać. Dlaczego tak późno? Bo podobno wykonawca koncepcji tyle potrzebował czasu na jej opracowywanie. O tym mówił nam wczoraj radny Jacek Wanicki, który pytał włodarzy, gdzie jest opracowanie koncepcji kąpieliska, skoro termin mijał początkiem lutego. 

Czytaj więcej...
Jakoś po czasie, bo dopiero teraz oficjalnie na stronie Starostwa Powiatowego pojawiło się ogłoszenie o poszukiwanych specjalistach do pracy w głuchołaskim szpitalu. Jak wiemy, powiat poszukiwania lekarzy, którym ma zagwarantować także mieszkania, prowadzi na branżowych stronach internetowych. 

Czytaj więcej...
A już wydawałoby się, że wiosna w końcu zagości w naturze. Kolarze wyciągi swe dwa kółka w przygotowaniu do sezonu, spacerowiczów w parku przybyło a i przyroda budziła się do życia. A tu niestety... Jak widać, zima nie chce dać za wygraną i już dziś znów zaatakuje. Oby ostrzeżenia meteorologów były błędne, bo to co wypisują w swoich zapowiedziach zapowiada nam nawrót prawdziwej zimy. 

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!