FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Głuchołazyonline

Reklama

MS-Tools

Wiadomości

Czytaj więcej...
Przedstawiła się jako pracownik firmy Tauron. Gdy zapytałem o legitymację, wykręciła się od jej pokazania. Powiedziała, że skończyła się mi umowa na prąd i prosiła o pokazanie rachunków - tak opisuje Pan Mariusz, mieszkaniec ul. Powstańców Śląskich.

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.

Czytaj więcej...
Gmina ogłosiła start Budżetu Obywatelskiego. Zaczyna się więc okres, gdy zrzeszenia, stowarzyszenia i grupy ludzi mogą przygotować i zgłosić swój projekt na pomysł, który za pieniądze gminne zostanie zrealizowany. 

Czytaj więcej...Po tym jak powiat podpisał akt notarialny przekazania budynku LO powiatowi nie milkną głosy, jakoby gmina pozbywała się majątku i podobne, mówiące o jakiś "przekrętach".  Oto bowiem wraz z budynkiem LO, do powiatu trafia działka na której znajduje się budynek i oba boiska orlika, park i plac zabaw, który został zbudowany przez pobliską firmę a o którego konserwację dbali pracownicy gminnego wówczas LO. 

Czytaj więcej...
Każda duża impreza to ogromne wyzwanie dla organizatora. To wysiłek logistyczny, finansowy i przede wszystkim - ludzki. A bez ludzi nie da się zrobić tak dużej imprezy jaką jest trzydniowe święto kolarstwa w Głuchołazach: Cyklopawy 2017  - Finał Pucharu Polski XCO & Gold Hill MTB Maraton Głuchołazy.

Czytaj więcej...
Od wczorajszych godzin popołudniowych aż do dziś trwały poszukiwania zganionego mężczyzny w Jarnołtówku. Kilka godzin temu przyszła pozytywna wiadomość - mężczyzna się odnalazł. Jak mówi Rzecznik prasowy policji, mł. asp. Magdalena Skrętkowska - mężczyzna był przygotowany na pobyt w lesie - miał ze sobą plecak. Dlaczego nie poinformował o swoich zamiarach - tego nie ujawniono. 

Czytaj więcej...
Od ponad dwóch godzin w Jarnołtówku trwają poszukiwania 41- letniego  mieszkańca powiatu Nyskiego. Jak mówi nam rzecznik prasowy policji, mł. asp. Magdalena Skrętkowicz, na tą chwilę nie można podać jeszcze danych i rysopisu zaginionego, ponieważ nie ma oficjalnego zgłoszenia zaginięcia przez rodzinę. 

Czytaj więcej...
Mimo wyjątkowo nieprzyjemnej pogody, w lejących się z nieba strugach deszczu pasjonaci zabytkowych pojazdów kolejny, już 17 raz spotkali się na placu targowym, by wspólnie oddać się swojej fascynacji automobilom, które pamiętają ich przodków. 

Czytaj więcej...
Nie pomogły kamery, które przez 3 dni w ukryciu zamontowała Straż Miejska. Akurat w tym czasie nic się nie działo. Mieszkańcy Konradowa, w jego górnej części przy skrzyżowaniu z drogą na Jarnołtówek od dłuższego czasu borykają się ze śmieciami. Ktoś bowiem regularnie podrzuca im w workach swoje odpady. 

Czytaj więcej...
Dzieci przedszkolne i szkolne, Głuchołazianie a w końcu biegacze z całego kraju ruszyli wczoraj z linii startu do piętnastego biegu służb mundurowych. Najwięcej uśmiechu było przy starcie najmłodszych. Z dopingiem rodziców ich pociechy uparcie pokonywały kolejne metry "małej trasy". Ileś radości miały całe rodziny widząc najmłodszych członków rodziny na podium. Dla dzieci to często pierwsze zdobyte nagrody, które teraz zapewne zajmą honorowe miejsce w pokoju młodego zawodnika.

Czytaj więcej...
Dziś Głuchołazy "stały" biegami. Stały to eufemnizm oczywiście, bo tak naprawdę to miasto dziś rzeczywiście żyło tą dyscypliną sportu. Rankiem na stadionie charytatywnie pobiegli pasjonaci biegający pod okiem trenerów w "Biegam bo lubię". PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska akcja, w której w tym roku uczestniczyły także i Głuchołazy. Ponad 40 ochotników wzięło udział w sztafecie, 

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!