Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

Wiadomości

Czytaj więcej...O tym co się dzieje dowiedzieliśmy się od mieszkańców.  Czasem jak to mówią stare zamieniamy na nowe. Nie umiemy się przyzwyczaić do zmian. Ale jak się przyzwyczaić mają mieszkańcy Osiedla Koszyka gdy na tym osiedlu nastały ciemności egipskie.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


Czytaj więcej...Wszyscy narzekają, że brudno, wszyscy twierdzą że Coronavirus zatrzymał wszystko. A u nas po staremu. Na ulicach brud, social terroryzuje mieszkańców choć mamy miasto monitorowane. A spółdzielnia pokazuje jak się traktuje mieszkańców...

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...Rynek Głuchołaz. Przyjezdni mówią, że piękny jak i samo miasto. Dobrze jednak, że nie dostrzegają, miejmy nadzieję,  tego, co widzi mieszkaniec miasta - panującej na ławkach "żulerni", pijaczków i wyłudzaczy drobnych na alkohol. Pisaliśmy o tym już wiele razy, pokazywaliśmy ich wybryki na filmach i zdjęciach. 

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...O tym, jak dużo brakuje gminie w zakresie stanu lokalnych dróg można przekonać się niemal codziennie. Raczej nie ma co liczyć na szybką poprawę tego stanu. Budżet gminy napięty, kasa pusta, zresztą nasza gmina nie jest odosobniona w tym zakresie i sporo samorządów cierpi na deficyt budżetowy, który wywołał rząd zrzucając coraz więcej wydatków właśnie na samorządy. To widać. Od 2-3 lat liczba inwestycji remontowych w drogi spadła do 1, 2 rocznie. Jedna ulica czy droga remontowana na rok - a takich, które o to wołają kilkadziesiąt więcej. Jak jednak pogodzić brak kasy z licznymi żądaniami mieszkańców o zrobienie tego, czy tamtego? 

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...Zalane piwnice, podtopione posesje - to skutki wielogodzinnych opadów. Bardzo źle się dzieje w miejscowościach położonych na zachodzie gminy - Sławniowice, Burgrabice, Biskupów i Łączki. Rzeka Mora, zazwyczaj spokojny, mały strumyk (w sezonie letnim rzeką go nazwać już nie można), tym razem nie dał o sobie zapomnieć. Zatopione Biskupów - praktycznie od mostu nad rzeką nie da się przejechać dalej, do kolejno położonych miejscowości - Burgrabice i Sławniowice. Kolejną przyczyną są wody z pól położonych nad wioską. Zaniedbane, nieczyszczone, zarośnięte cieki wodne z pól zalały wioskę błotem i szlamem. 

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...    Nowy rok szkolny już we wtorek. O ile kilka ostatnich miesięcy poprzedniego dzieci spędziły w domach, ucząc się zdalnie, tak teraz, gdy liczby dziennych zakażeń wirusem COVID znacznie przewyższają te z marca czy kwietnia, muszą iść do szkoły. Ministerstwo Edukacji przez dwa letnie miesiące miotało się nie mogąc ustalić ostatecznych warunków powrotu szkół do klasycznego modelu nauczania. 

(Artykuł przeczytasz w 6 - 12 minut)

Czytaj więcej...

     Krótko po północy w Konradowie doszło do śmiertelnego wypadku. Kierujący Skodą Rapid 25 letni kierowca, stracił panowanie nad pojazdem, dachował, uderzył w drzewo, ponosząc śmierć na miejscu. 34 letni pasażer, został odwieziony do szpitala. Pod nadzorem prokuratury wyjaśniane są przyczyny wypadku. Przypomnijmy, droga ze Zlatych Hor to prosty odcinek drogi...

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...Dzisiaj około godziny 20:10 dyżurny SKKP PSP w Nysie odebrał zgłoszenie o agresywnych owadach błonoskrzydłych na ulicy Stefana Wyszyńskiego w Głuchołazach. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG w Głuchołazach.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...Niemal dwa miesiące temu władze gminy, Marszałek Województwa i zaproszeni oficjele otworzyli dworzec Głuchołazy Miasto. Piękny, odrestaurowany obiekt mógł cieszyć oko, gdyby nie... brak pociągów. 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej... Złapany w październiku 2019 roku podpalacz boksów już zapomniał jak palą się boksy przy Orzeszkowej i Ligonia. A spalony boks jak stał, tak stoi. I co, nikt się nie kwapi do jego remontu? Jak widać - mimo dogodnej pogody, nikt nie pomyśli, by boks jakoś wyglądał. 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.