FacebookTwitterYoutubeCzytnik rssandroid copy

Głuchołazyonline
Reklama

MS-Tools

Wiadomości

Czytaj więcej...
     Odnowiona część Zdrojowa miasta brzmi to trochę jak pobożne życzenia. Ale powoli idziemy do przodu, może nasze miasto odzyska dawny blask przynajmniej w tamtej części miasta. Teren wokół Górnika zostanie odnowiony, tężnia  z tarasem widokowym, tylko ta dziura po basenie drażni wszystkich zapomniałem dodać "nowa' Muszla Leśna.  

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Czytaj najnowsze artykuły. Sprawdź przydatne informacje - aptekę dyżurną, rozkład jazdy, zaproszenia. Jesteś świadkiem zdarzenia? Chcesz się podzielić swoją informacją? Wyślij nam zdjęcia lub film wprost z aplikacji! Bądź z nami w kontakcie! Tylko u nas tak łatwo i prosto jak nigdy!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


Czytaj więcej...
Firma EKOM, która wygrała przetarg na odbiór odpadów w gminy Głuchołazy jest już niemal pewnym, potwierdzonym odbiorcą śmieci. Jeszcze dziś Urząd Miasta wyda dokumenty pokontrolne z przetargu. Ostatnim krokiem będzie już tylko podpisanie umowy pomiędzy firmą a gminą. 

Czytaj więcej...
Wracamy do 10 maja, gdy na drodze Polski Świętów - Przełęk miał miejsce tragiczny dla rowerzysty wypadek drogowy. Mężczyzna wracał z Nysy.  - Jeszcze w drodze powrotnej dzwonił do mnie i mówił, że nie będzie odbierał żadnych telefonów, bo jest duży ruch na drodze - mówi Pani Wioletta, żona poszkodowanego. 

Czytaj więcej...
Jeszcze niedawno ćwiczyli na starym, wręcz zabytkowym, a często także, prawie niedziałającym sprzęcie. Wówczas to pośredniczyliśmy w kontakcie przedstawiciela ludzi pragnących zmian z byłym już radnym, Ireneuszem Sułkiem. Radny podjął temat i doprowadził do pozytywnego zakończenia sprawy. 

Czytaj więcej...
Wracamy do kwietniowej sesji RM. Radny Bolesław Stychno był świadkiem odkrycia nowej technologii łatania dziur w asfalcie na terenie gminy. Radny bowiem zauważył, że drogowcy łatają dziury, które są zalane wodą, a wręcz, w dziurach są kałuże, które drogowcom zupełnie nie przeszkadzają w pracy. Radny domniemywa, że to jakaś nowa technologia łatania dziur - na mokro. Pionierska technologia łatania, jaką stosuje się w naszej gminie może stać się hitem eksportowym Głuchołaz - jak załatać podwodną dziurę, by ta wytrzymała tylko kilka tygodni.

Czytaj więcej...
  Przetrwały chyba wszystko: czas PRL-u, kryzys, a przede wszystkim przetrwały do "dziś". Niestety  w zastraszającym tempie w ostatnim tygodniu zniknęły kolejne sklepy z mapy Głuchołaz. Wiemy, ludzie mówią: "już czas na zasłużoną emeryturę przejść" , lub "bo się nie opłaca".


Czytaj więcej...
    Kolejny przewoźnik "zawiesił" połączenia na linii Głuchołazy- Wrocław i odwrotnie. Po Veolii Prudnik, przyszedł czas na popularnego "Tygryska". Choć na każdym z przystanków wisi rozkład jazdy Tigera, niestety połączenia zostały zawieszone.

Czytaj więcej...
Nie wszystko co dzieje się w Głuchołazach spowodowane jest interwencjami Panów Jacka Wanickiego i Jerzego Wojnarowskiego. Inni radni też nie śpią
- pisze nam dziś radny Andrzej Gębala. To po wczorajszym artykule o parkingu na dworcu PKS, jaki urządzili sobie kierowcy osobówek i TIR-ów. 

Czytaj więcej...


   Postawiona przed kilkoma laty altana, którą widać na załączonym zdjęciu, piękna jest tylko na zdjęciu, a jak bliżej się przyjrzeć to można nogi połamać. Widać amatorzy trunków wyborowych chowają się przed deszczem, jednak nie na długo. Dach dziurawy, główna belka podtrzymująca całą konstrukcje jeszcze chwila a wypadnie. Nie wspomnę o wystających śrubach, gwoździach.

Czytaj więcej...
Już jutro dla każdego, kto czuje się na siłach, szykuje się wspaniała przygoda w naszych górach. Rajd o czeskiej, jakże charakterystycznej nazwie "Putovani za Krasami Zlatohorska"  ruszy ze Zlatych Chor. Jak wiemy, do rajdu przyłączył się klub turystyki rowerowej KTUKOL, którego członkowie na rowerach także zechcą przebyć specjalnie dla nich przygotowaną trasę. A dla każdego, dla kogo treeking nie jest obcą modą na chodzenie - trasa wśród malowniczych pejzaży górskich położonych u naszych południowych sąsiadów.