Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

vaccination 1215279 340 copy Od 25 stycznia rozpoczną się szczepienia ludzi starszych. Wiele osób zastanawia się jak precyzyjnie przygotować się do szczepienia. Otóż w tym dniu należy postępować tak jak w każdy inny dzień. Obligatoryjnie należy skonsumować śniadanie, przyjąć medykamenty.


- Seniorzy czasem przychodzą do lekarza na czczo i nie zażywają leków "na wszelki wypadek". W przypadku wizyty związanej ze szczepieniem jest to szczególnie niewskazane. Może dojść do zmiany ciśnienia lub zasłabnięcia, nie w efekcie podania szczepionki, tylko z powodu hipoglikemii. – skonstatowała lekarka rodzinna Agata Sławin.

Należy pamiętać o adekwatnym ubiorze. Sugerowany jest strój nie wymagający rozpinania guzików i którego nie trzeba zdejmować. To usprawni przebieg procesu szczepień. Najlepszą opcją jest podkoszulek, a na to ciepły sweter. Iniekcja wykonywana jest w ramię.


Newralgiczne jest, aby pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości, wcześniejszym sporządzeniu listy zażywanych farmaceutyków,
- Lista leków przyda się szczególnie w sytuacji, gdy szczepimy się nie w swojej przychodni, gdzie nasza dokumentacja medyczna nie jest dostępna. Wiedząc, jakie leki przyjmujemy, nawet "obcy: lekarz kwalifikujący do szczepienia będzie w stanie ocenić, czy nie ma do niego przeciwwskazań. Gdyby spisanie leków wiązało się z trudnościami, można zabrać ze sobą same leki czy opakowania do woreczka - konkluduje specjalistka.


Przed szczepieniem będziemy zobligowani do wypełnienia ankiety, którą otrzymamy na miejscu lub możemy pobrać www.pacjent.gov i wówczas możemy kwestionariusz wypełnić na spokojnie w domu.


Jeżeli posiadamy telefon komórkowy to nie powinniśmy obawiać się tego, że zapomnimy o terminie, który został wyznaczony na szczepienie, ponieważ otrzymamy SMS – a  z przypomnieniem. W przypadku, gdy nie posiadamy telefonu komórkowego najlepiej zapisać sobie tą datę w notesie, zaznaczyć w kalendarzu. Można poprosić kogoś z bliskich o przypomnieniu.


Wymagana jest od seniorów punktualność.


Po szczepieniu zalecane, suponowane jest, aby pośpiesznie nie udawać się do domu, lecz pozostać przez kilkanaście minut w tym miejscu, aby w przypadku wystąpienia niepożądanych symptomów, lekarze mogli natychmiast zainterweniować (proszę się nie lękać, gdyż takie sytuacje występują bardzo sporadycznie).


Po powrocie do domu nie podejmujemy żadnego intensywnego wysiłku fizycznego tylko staramy się odpoczywać. Mogą pojawić się takie objawy jak: stan podgorączkowy, dyskomfort, ból ręki, w którą został podany zastrzyk. Wskazane jest przyjęcie paracetamolu i zachowanie spokoju. Symptomy powinny ustąpić po upływie 48 godzin.


Jednak w sytuacji gdy wystąpi wysoka gorączka, perturbacje zdrowotne ulegną zintensyfikowaniu, nasileniu wówczas należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym.

Głowa do góry - wszystko będzie w porządku. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Foto: Pixabay

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.