Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

flipping wooden cubes for new year change 2020 to 2021 new year and picture id1205544619 copy Niestety w tym roku nie mamy możliwości wzięcia udziału w balu sylwestrowym. Restauracje w tym roku nie organizują zabaw ponieważ nadal pozostają zamknięte, a dodatkowo rząd wprowadza radykalny wariant - od 28 grudnia do 17 stycznia obowiązywać będzie kwarantanna narodowa.

W noc sylwestrową zobligowani jesteśmy do pozostania w domu. Od godziny 19.00 w czwartek do 6.00 w piątek zostanie wdrożony obligatoryjny zakaz przemieszczania się. Umotywowane będą jedynie wyjścia z domu w celu zawodowym lub zdrowotnym. Za niedostosowanie się do restrykcji grożą reperkusje w postaci mandatów.


- Uzasadnione są tylko i wyłącznie wyjścia z domu w celu zaspokojenia takich potrzeb nagłych, jak wizyta w aptece, czy wyjście w innym celu, na przykład zawodowym. Chodzi tutaj o to, że musimy zostać w domu – skonkludował Niedzielski.


Profesor Andrzej Horban, który sprawuje funkcję doradcy premiera ds. COVID – 19 skonstatował, że najwyższą karą może nie być nałożona sankcja pieniężna lecz możliwość zainfekowania się koronawirusem.


- Każdy, kto będzie wyłamywał się z obostrzeń dotychczasowych i obecnie wprowadzanych, bierze na siebie ogromną odpowiedzialność za życie i zdrowie nie tylko swoje, ale też swoich bliskich, osób ze swojego otoczenia - ostrzegł minister zdrowia.  


Stosując się do obostrzeń przywitamy Nowy Rok w zaciszu domowym. Analogicznie do 24 grudnia w jednym gospodarstwie domowym może przebywać 5 osób. Ale nurtujące jest pytanie: czy policja będzie pukać do każdych drzwi i będzie liczyć ile osób znajduje się w mieszkaniu …..?


Pytanie pozostawmy bez odpowiedzi, ponieważ jest to temat, który wzbudza wiele kontrowersji.  


Miejmy nadzieję, że rok 2021 będzie lepszy od tego bieżącego roku, który obfituje w wydarzenia, które diametralnie odmieniły nasze życie i destrukcyjnie wpłynęły na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.Foto: Pixabay

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

As
+1

As

Tu nie chodzi o pukanie policji i mandaty ale o ROZSĄDEK BEZPIECZEŃSTWO i ODPOWIEDZIALNOŚĆ za bliskich. Badania potwierdzają, że najczęściej zarażamy się w rodzinach, na spotkaniach towarzyskich.
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.