Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

pastoral visit articles on a table cross holy water sprinkler and picture id1197005261 Nie zostały wydane przez Episkopat Polski dyrektywy, zasady postępowania związane z odwiedzinami duszpasterskimi parafian. Każda diecezja sama jest zobligowana do podjęcia decyzji w tej kwestii.
- Ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczne wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa - poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak


- W niektórych diecezjach wizyta duszpasterska została odwołana, w innych przeniesiona na późniejszy czas, a w jeszcze innych zamiast tradycyjnych odwiedzin księdza w domach odbędą się msze św. dla parafian w kościele - zauważa ks. Gęsiak w komunikacie Episkopatu.


W związku z panującą epidemią kuria suponuje kapłanom odwiedziny duszpasterskie w nowych domach i w mieszkaniach na zaproszenie gospodarzy. Kuria sugerowała również odprawianie mszy w intencji mieszkańców z danych ulic.


Analogicznie postąpiła diecezja koszalińsko – kołobrzeska i podała do publicznej wiadomości, że kolęda w tym roku nie odbędzie się w konwencjonalnej, tradycyjnej formie. Parafianie będą zapraszani na wieczorną mszę w niewielkich grupach z uwzględnieniem przepisów sanitarnych.


W wielu diecezjach i archidiecezjach jeszcze nie zdecydowano jaką formę kolędy przyjąć. Przykładem jest archidiecezja wrocławska.
- Epidemia, którą przeżywaliśmy na wiosnę, uświadomiła nam, że sytuacja jest tak dynamiczna, że zmienia się z dnia na dzień. W związku czym podejmowanie decyzji dzisiaj w stosunku do tego, co ma się wydarzyć za miesiąc, mogłoby być bezcelowe. Jeszcze nie wiemy, w jakiej dokładnie sytuacji będziemy się wtedy znajdować, i co w ogóle będzie dozwolone, jeśli chodzi o przepisy prawa państwowego - wyjaśnia ks. Rafał Kowalski.


Próbowałam skonsultować się z naszymi Księżmi odnośnie kwestii dotyczącej kolędy w naszym mieście. Na razie nie posiadam żadnych informacji, ale jak tylko zdobędę wiadomości z pewnością przekażę je wszystkim zainteresowanym.

 

Foto: Pixabay

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.