Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

face mask 5013906 480 Maseczka antywirusowa jak wszyscy doskonale wiemy ma za zadanie ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.
Wprowadzenie obligatoryjnego nakazu zakładania maseczek wzbudzały od początku wystąpienia pandemii liczne kontrowersje. Wielu z nas przyjmowało sceptycznie argumenty potwierdzające skuteczność noszenia maseczek.

Można jednak zaobserwować, że przy wystąpieniu II fali koronawirusa zdarzają się jedynie sporadyczne przypadki (przynajmniej w naszym mieście), w których nieliczni oponują przed założeniem ochrony na twarz. Można jedynie suponować, że wywołał to strach przed pandemią, lub przed niechcianym mandatem.


Po przeanalizowaniu, który materiał jest najbardziej adekwatny do produkcji maseczek okazało się, że najwyższą skuteczność przed zainfekowaniem wykazuje jedwab. Konkluzją naukowców jest, że jedwab w przeciwieństwie do innych badanych materiałów takich jak np.: bawełna, tkanina polipropylenowa odznacza się tym,  że w najwyższym stopniu odpycha wodę i zapewnia zabezpieczenie, asekurację przed zakażeniem.


Jedwab, który jest włóknem pochodzenia zwierzęcego uzyskiwany jest z kokonu jedwabnika morwowego lub dębowego. Jest on wodoodporny czyli maseczki wykonane z jedwabiu są hydrofobowe i posiadają zdolność odpychania wilgoci, cząsteczek wody, płynów ustrojowych, a to jest fundamentalną rolą, którą odgrywa maseczka.Natomiast osoby zakażone, które zasłaniają twarz, dzięki maseczce mogą  zredukować lub niemal w całości zablokować ilość wydalanych podczas mówienia, kaszlu cząsteczek śliny zawierających wirusa SARS-Cov-2.Newralgicznym argumentem jest również , że maseczki wykonane z tego materiału nie utrudniają oddychania.

Wyłoniła się już hipoteza twierdząca, że jedwab ma działanie antybakteryjne i nie wywołuje reakcji alergicznych, ale to założenie wymaga jeszcze potwierdzenia.

Reasumując: zasłaniając nos i usta nie zakażamy innych i nie jesteśmy narażeni na zainfekowanie.

Życzę Wam zdrówka

 

Foto: PixabayUdostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.