Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

cemetery 989920 480 Dzisiaj podjęto decyzję, która może wywołać kontrowersje i może spotkać się z dezaprobatą społeczeństwa. Byliśmy jednak przygotowani na taką opcję. Wysoka liczba zachorowań doprowadziła do wprowadzenia kolejnych restrykcji. Obostrzenie, które może wzbudzać nieukontentowanie dotyczy zamknięcia cmentarzy od 31 października do 2 listopada.


- Podjęliśmy decyzję, że zarówno w Dzień Wszystkich Świętych, a także dzień przed i dzień po cmentarze będą zamknięte – podał do wiadomości premier Mateusz Morawiecki. - Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że osoby, które odwiedzą cmentarze poniosą śmierć. To niesie ze sobą ogromne ryzyko. Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie - skonstatował szef rządu.


- Liczyliśmy, że ta liczba zarażeń będzie malała, ale ona z dnia na dzień rośnie. Nie chcemy dopuścić do tego, że ta liczba zakażeń będzie rosła – podkreślił premier.


Nad podjęciem tej decyzji deliberował, rozważał premier oraz jego współpracownicy. Rząd już wcześniej sugerował, suponował, aby rozłożyć wizyty na cmentarzach przed uroczystością Święta Zmarłych i nie odwiedzać grobów bliskich w dzień 1 listopada.


Ponadto pryncypialną kwestią, którą poruszył szef rządu dotyczyła seniorów, do których zwrócił się z apelem:
- Drodzy seniorzy, to wasze zdrowie i wasze życie jest najbardziej narażone. Nasz apel przyjmuje formę alarmu i mocnej dyspozycji, żeby seniorzy przez co najmniej dwa tygodnie pozostali w domu - zaapelował.
- Seniorzy muszą pozostać w domach, nie spotykać się z dziećmi, z młodzieżą, od tego zależy wasze życie – zaakcentował premier Morawiecki.
Premier motywuje seniorów do pozostania w domu, a do nas wszystkich zwrócił się z zaleceniem, aby powstrzymać się od wyjazdów poza miejsce zamieszkania.


Foto: Pixabay

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Nipman
+2

Nipman

Bóg dał nam wolna wolę. Więc Ty sie bawisz w Boga wydając swoje prawa. Tego wolno tego nie wolno. Bóg nie powiedział nic w temacie rodzenia dzieci. A często w biblii rodzice je zabijali.
sqra81
+10

sqra81

gratulacje dla rządu za szczyt głupoty!
tłum ludzi ruszył na cmentarze tuż po ogłoszeniu decyzji,
kolejny tłum manifestuje po decyzji trybunału!
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.