Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

agree 1238964 480Negocjacje prowadzone z przełożonym dotyczące podwyższenia pensji nie należą do tematów trywialnych, banalnych i wymagają precyzyjnego przygotowania. Dysputa z przełożonym może wzbudzać konsternację. Jednak powinniśmy zachować pewność siebie, zdecydowanie i z determinacją walczyć o swoje prawa.Niestety powinniśmy być przygotowani na to, że nasze starania mogą zakończyć się niepowodzeniem, fiaskiem. Może to być następstwem, konsekwencją nieadekwatnego zachowania niektórych pracowników wobec pracodawcy, którzy reagują w sposób impulsywny.

W sytuacji, gdy spotykamy się z dezaprobatą naszego przełożonego na przedstawione przez nas argumenty i jesteśmy zirytowani, rozczarowani nie kierujmy się emocjami, ale zachowajmy stoicki spokój. Nie okazujmy tych pejoratywnych uczuć. Aroganckim, impertynenckim zachowaniem niczego nie osiągniemy.


Lynn Taylor, która jest autorką książki „Oswój swojego strasznego biurowego tyrana: Jak zarządzać dziecinnym zachowaniem szefa i rozwijać się w pracy” skonkretyzowała błędy, które popełniamy przy rozmowie o podwyższeniu płacy. Niewłaściwym posunięciem, krokiem okazuje się użycie w rozmowie sformułowania „potrzebuję”.


"Mówiąc, że potrzebujesz pieniędzy z prywatnych powodów, z definicji obalasz tezę, że zasługujesz na wyższe wynagrodzenie ze względu na twój wkład w pracę" - mówi ekspertka.


Nie ubiegamy się przecież o pożyczkę, lecz o podniesienie wynagrodzenia, które nam przysługuje za kompetentną, profesjonalnie wykonaną pracę. Prymarne jest zaznaczenie, że dysponujemy wysokimi aspiracjami, pragnieniem realizacji ambitnych zamierzeń. Jeżeli podnieśliśmy w ostatnim czasie swoje kwalifikacje, lub zasugerowaliśmy wprowadzenie innowacji, aby firma osiągała wyższe zyski będzie to stanowić uzasadnienie dla pracodawcy. Argumenty przemawiające za podwyżką, powinny być racjonalne i związane z naszymi sukcesami i zasługami.


 Przykłady:
- przeszkoliłem (łam) nowo zatrudnionego pracownika,
- byłem (łam) inicjatorem innowacyjnego projektu,
- klienci, których obsługuję są z mojej pracy ukontentowani, zadowoleni,
- umiejętności komunikacji w języku obcym uległy diametralnej zmianie i nawiązywanie relacji nie stanowi dylematu,
- uczestniczyłem (łam) w kursach, szkoleniach, a zdobytą wiedzę wykorzystuję w pracy,


Warto podkreślić, że praca, którą wykonujemy absorbuje, pasjonuje nas, ale demobilizująco wpływa fakt pozostawania przy takich samych zarobkach. Podwyżka jest elementarnym czynnikiem motywacyjnym i w sposób pozytywny wpłynie na wykonywanie powierzonych nam obowiązków. 
Pryncypialnym argumentem jest przedstawienie stawek na identycznym stanowisku w innych przedsiębiorstwach. Powinniśmy posiadać sprecyzowane oczekiwania płacowe. Wynagrodzenie powinno być adekwatne do kwalifikacji, doświadczenia.ŻYCZĘ POWODZENIA W NEGOCJACJACH I OCZYWIŚCIE PODWYŻKI

Foto: Pixabay

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.