Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

the syringe 1291129 480W związku z panującą epidemią, szczepienia przeciw grypie, które wykonywane są we wrześniu, już wzbudzają zaabsorbowanie, zainteresowanie. Szczepienia, które w ubiegłych latach nie cieszyły się renomą, popularnością w obecnej chwili stały się bardzo pryncypialne nawet dla ludzi w podeszłym wieku, którzy sceptycznie podchodzili do tej kwestii.


Refundacji podlegają koszty szczepionki dla seniorów. Przysługuje obniżenie kosztów do 50 % dla osób powyżej 65 roku życia.
Dr Władysław Kosiniak -Kamysz zadeklarował, że Koalicja Polska będzie postulować o darmowe antidotum przeciw grypie.


„Szczepienie na grypę jest istotne szczególnie w tym sezonie. Moim zdaniem dla osób z grupy ryzyka szczepienia te powinny być refundowane w 100 proc. Dzisiaj dla osób starszych refundacja wynosi 50 proc., ale według mnie to nie jest wystarczająco, ponieważ szczepionki wciąż są bardzo drogie. Chodzi głównie o osoby starsze, jednak im więcej szczepień, tym lepiej i docelowo każdy, kto zechce się zaszczepić, powinien mieć taką możliwość” – skonkludował dr Kosiniak – Kamysz.


Odnośnie szczepionki Vaxigrip z sezonu 2019/2020 dostępnej w aptekach dr Kosiniak – Kamysz zasugerował, aby wstrzymać się z zakupem do momentu wprowadzenia nowej szczepionki 2020/2021. Nie zostało sprecyzowane, kiedy pojawi się oczekiwane przez wiele osób remedium na koronawirusa. Szczepienie przeciw grypie może jednak stanowić ochronę przed zachorowaniem na koronawirusa i to jest prymarnym czynnikiem motywującym do skorzystania ze szczepionki.


„Chroniąc się przed grypą, chronimy się przed koronawirusem w ten sposób, że nie spada nam odporność. Nie dopuszczamy w ten sposób do sytuacji, kiedy osłabiona grypą osoba ma styczność z osobą zakażoną koronawirusem i się nim zaraża. Wtedy sytuacja jest podwójnie poważna - tłumaczy Kosiniak-Kamysz. - Patrząc z tej perspektywy, szczepienie przeciw grypie chroni w pewien sposób przed większym ryzykiem zachorowania na koronawirusa” – zreasumował dr Kosiniak - Kamysz.

Foto: Pixabay

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Gosia

Gosia

Po co teraz szczepić się przeciw grypie? skoro wirus już u nas jest? Będziemy tylko go drażnić. A po takiej szczepionce i tak objawy grypowe się nasila. Wiem, bo cała moja rodzina, do ubiegłego roku się szczepiła każdej jesieni. Objawy , na drugi dzień, były zawsze takie same; gorączka, dreszcze, złe samopoczucie. bo gdyby teraz się zaszczepić- to powiedziano by, że mamy koronawirusa i trzeba być na kwarantannie. A więc bez sensu (chyba, że po prostu byłby to czysty biznes, bo szczepionki zostały z poprzednich lat ...).
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.