-
Opublikowano: 22 lipiec 2020
-
Odsłony: 2888
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Resort rozwoju ostrzega przed oszustami, którzy próbują dezinformować, przekazywać fałszywe informacje dotyczące oferty realizacji bonu turystycznego. Usiłują wyłudzić pieniądze od ludzi, którzy są łatwowierni i niedoinformowani. Sposób jest wyrachowany i przepełniony hipokryzją. Osoby otrzymują telefony od oszusta przedstawiającego się jako menadżer hotelu, który właśnie reprezentuje i składa ludziom propozycję skorzystania z tygodniowego urlopu w kurorcie. Są to „specjalne vouchery urlopowe” Szkopuł w tym, że ten hotel może w ogóle nie istnieć…
Obligatoryjnym warunkiem do spełnienia jest przelanie pewnej kwoty pieniędzy na podany numer konta, która będzie stanowić uzupełnienie bonu. Świadczenie pokrywa należność za 3 dni pobytu, a za kolejne 4 należy uiścić opłatę. Tego rodzaje telefony należy całkowicie bagatelizować, ignorować. Ostrzegawcza lampka powinna zapalić się osobom bezdzietnym i seniorom, którzy nie mają prawa do skorzystania z tego świadczenia, gdyż Sejm odrzucił poprawki Senatu o rozszerzenie programu dla emerytów. Należy bezzwłocznie przerwać połączenie i powinno się złożyć zgłoszenie o takim incydencie na Policję.
Musimy przygotować się na rozmaite próby oszustw. Bądźmy ostrożni i sceptycznie podchodźmy do informacji, które są nam przekazywane telefonicznie. Zachowajmy rozwagę i racjonalne myślenie. Nie dokonujmy żadnych wpłat nie posiadając żadnego pisemnego dokumentu, żadnej umowy.
Bon przysługuje rodzinom z dziećmi, niezależnie od osiąganych dochodów, analogicznie jak w przypadku świadczenia 500 plus. Bon turystyczny stanowi wsparcie dla rodzin oraz branży turystycznej. Jest to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 złotych na każde dziecko, które nie ukończyło 18 roku życia. Możliwy jest do wykorzystania na wakacje w kraju. Środki nie będą przelewane na konta, gdyż bon nie będzie miał formy gotówkowej.
Od 31 lipca będzie można dokonać rejestracji i złożyć wniosek o przyznanie wsparcia poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. W związku z tym istnieje konieczność, obowiązek założenia profilu PUE. ZUS. Można go założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.
Po weryfikacji danych w PUE ZUS, bon turystyczny będzie aktywowany i jego numer będzie przesłany na numer telefonu komórkowego lub adres poczty elektronicznej beneficjenta. Regulowanie płatności za usługi turystyczne realizowane będą poprzez okazanie podmiotowi turystycznemu numeru przypisanego do bonu oraz kodu autoryzacyjnego, który zostanie przesłany na telefon komórkowy.
Foto: Pixabay
Dobry artykuł!1
Nie lubię0