Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

girl 961360 480Kolory odzwierciedlają naszą kondycję psychiczną, emocjonalną np.: zielony symbolizuje harmonię, energię ducha. Czarny informuje o przeżywanej melancholii i przygnębieniu. Natomiast niebieski utożsamiany jest ze zrównoważeniem i stabilizacją. A kolor czerwony utożsamiany jest z ponętnością, zmysłowością i jest kwintesencją seksapilu….


Gdy mężczyzna widzi kobietę w czerwonej sukience poddaje się i ulega jej bez słów sprzeciwu. Kobiety są tego świadome i wiedzą w jaki sposób można to wykorzystać…  Płeć piękna w czerwieni nie wyróżnia się wyższym poziomem inteligencji, erudycją czy elokwencją od tych, które mają strój o innym zabarwieniu, ale jednak ta barwa na mężczyzn działa w sposób nęcący, jak siła przyciągająca. Nasuwa się nurtujące pytanie: jaka jest przyczyna, tego, że mężczyźni tak reagują na ten właśnie kolor? Racjonalnym uzasadnieniem jest, że płeć piękna prezentuje się bardziej intrygująco i wzbudza ekscytacje. Jest to spontaniczna, reakcja, gdyż kolor ten podświadomie wzbudza nasilenie emocji.


Aby dojść do takiej konkluzji amerykańscy psycholodzy potrzebowali przeprowadzić aż pięć doświadczeń. W jednym z eksperymentów mężczyźni obserwowali zdjęcia kobiet w oprawach o różnokolorowych barwach. Jednak najbardziej absorbowała uczonych reakcja mężczyzn na wizerunek w czerwonej oprawie. Mężczyźni jednogłośnie dokonywali wyboru kobiety na zdjęciu otoczonym właśnie czerwoną ramką motywując, że wygląda najbardziej uwodzicielsko, kusząco.

W następnym eksperymencie naukowcy z University of Rochester przedstawiali płci męskiej analogiczne zdjęcie kobiety w czerwonej lub zielonej sukience. Fotografie były jednakowe, różnicę stanowił jedynie kolor ubioru. Panowie mieli sformułować opinię, która z pań prezentuje się najbardziej wyjątkowo i atrakcyjnie. Pryncypialne pytanie dotyczyło, z którą kobietą wyobrażają sobie randkę, oraz jak wiele pieniędzy przeznaczyliby podczas tego spotkania.

Jak się można łatwo domyślić, większość mężczyzn zadeklarowało chęć umówienia się z panią w czerwonej kreacji, która otrzymała najwyższą punktację za seksapil. Panowie wyrazili gotowość zaproszenia jej na pełną przepychu, wykwintną kolację i nie zamierzali ograniczać wydatków.

Mężczyźni co prawda skonstatowali, stwierdzili, że płeć żeńska w czerwieni, odznacza się wyjątkową atrakcyjnością fizyczną, ale nie wyróżnia się innymi elementarnymi cechami osobowości. Panie w czerwieni nie wykazywały się większą kurtuazją, empatią, kreatywnością ani inteligencją od kobiet ubranych w sukienkę o zielonym zabarwieniu. Jedynym niekwestionowanym, niezaprzeczalnym argumentem przemawiającym za podjęciem takiej decyzji był ten wywołujący fascynację kolor czerwony….:)

Foto: Pixabay

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.