Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

christ 898330 1280 copyUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. W tym roku wypada 11 czerwca i jest zaliczana do jednego z najważniejszych katolickich świąt. Wiele osób, które są zaabsorbowane tym tematem nurtuje pytanie: czy w tym roku, gdy panuje pandemia odbędzie się uroczystość liturgiczna?
Mając na uwadze aktualną rzeczywistość epidemiologiczną zostały wprowadzone obostrzenia. Procesja w tym roku będzie diametralnie inaczej przebiegać.
Otóż procesja w tym roku nie będzie odbywała się tak jak w poprzednich latach. Nie będzie przemarszu po ulicach naszego miasta. Po każdej Mszy wierni wezmą udział w pochodzie. W Boże Ciało po każdej z Mszy będzie procesja wokół naszego kościoła, po niej Fragment Ewangelii i modlitwy z kolejnych ołtarzy z tradycyjnej procesji.Odmówiona zostanie również modlitwa w intencji Błogosławieństwa dla całej naszej Parafii.


Święto jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy oraz Przeistoczenia chleba i wina w ciało, oraz krew Jezusa Chrystusa.


To biskupi podejmują decyzję odnośnie procesji i w związku z tym w niektórych parafiach procesje przebiegać będą tradycyjnie, czyli analogicznie jak w ubiegłych latach.W niektórych parafiach pochody się nie odbędą.

Foto: Pixabay

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.