Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

woman 1586499 480 copy copyDzisiaj odbyła się konferencja dotycząca czwartego etapu znoszenia obostrzeń.
Premier Mateusz Morawiecki przedstawił projekt wdrożenia radykalnych zmian związanych ze znoszeniem restrykcji:


•    od soboty 30 maja będziemy mogli ściągnąć maseczki w przestrzeniach otwartych. Obligatoryjne pozostaje jednak zakładanie maseczek w miejscach zamkniętych, czyli:
    - w urzędach, w sklepach, w środkach transportu publicznego, w kościołach,
•    zostają zniesione limity związane z ilością ludzi w restauracjach, kościołach, sklepach. Niekwestionowana pozostaje konieczność zachowania odstępu mierzącego 2 metry pomiędzy osobami,
•    możliwość aranżowania, organizowania imprez plenerowych. Newralgiczne, aby liczba osób nie przekroczyła 150 – ciu. Obligować będzie od 30 maja,
•    muzea już będą dostępne do zwiedzania nie tylko wirtualnie. Można będzie również odwiedzać teatry, opery, kina, ale to będzie obowiązywać od 6 czerwca i otwarcie uzależnione jest od właścicieli. W tych miejscach, przymusowe będzie ograniczenie publiczności do 50 % oraz konieczność założenia maseczki,
•    dla zapaleńców, którzy z pasją uprawiają sport, od 6 czerwca mają zacząć funkcjonować baseny, siłownie, kluby fitness, a ku satysfakcji najmłodszych udostępnione zostaną sale zabaw, oraz parki,
•    dla osób, które zaplanowały zawarcie związku małżeńskiego zapadła decyzja odnośnie liczby gości na weselu. Można zaprosić 150 osób. To diametralna różnica, gdyż do 6 czerwca wyznaczony jest limit do 50 weselników. Najbardziej prymarne jest to, że można uczestniczyć na weselu bez maseczki i bez zachowywania dwumetrowego dystansu ?
Dyskoteki nadal pozostaną zamknięte. Uzasadnione to zostało argumentem, że w tych miejscach nie ma opcji zachowania adekwatnego dystansu.

Wprowadzenie decyzji dotyczącej zmian w obostrzeniach premier Mateusz Morawiecki skonkludował:
 „Spłaszczenie zachorowań cały czas trwa i jest to zadanie, które wykonujemy. Udało się nam uniknąć najgorszych ciosów, które mogły na nas spaść. Ten koronawirus będzie z nami jednak nadal. Przy odpowiedniej dyscyplinie będziemy mogli wrócić do normalności gospodarczej szybko. Czerwiec i lipiec będą miesiącami powrotu do normalności. Zachowajmy jednak ostrożność. Walka wciąż trwa, nie chcemy zapłacić kolejnymi zachorowaniami, czy zgonami.”


Minister zdrowia Łukasz Szumowski skonstatował:
„To nie oznacza końca epidemii. Ona jest. Na pewno mogą pojawiać się ogniska, dlatego ten dystans społeczny, a jeśli nie da się go zachować to maseczki.”


Na podstawie wyżej wymienionych obostrzeń, które zostają anulowane możemy interpretować, że to SUKCESYWNY POWRÓT DO NORMALNEJ RZECZYWISTOŚCI. Jeszcze niedawno marzyłyśmy o wyjściu z domu nawet w maseczce, a teraz będziemy mieć możliwość chodzenia bez tego materiału na twarzy, który nam uniemożliwia normalne oddychanie.  W ostatnim czasie wyobrażałyśmy sobie wizytę u fryzjera, kosmetyczki, a teraz możemy już z tych usług korzystać. W niedalekiej przeszłości myślałyśmy, żeby tak pójść na siłownię, do teatru i to też się urzeczywistni. Marzenia chyba się jednak ziszczają. ?

Foto: Pixabay

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.