-
Opublikowano: 20 maj 2020
-
Odsłony: 3700
(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)
Po przeczytaniu tytułu „energetyczny wampir” przez niektórych czytelników może to zostać zinterpretowane jako absurd, irracjonalność, oraz to, że mam skłonności do konfabulacji albo, że postradałam rozum.
Po przeczytaniu analogicznego tytułu również stwierdziłam, że autor tej publikacji dostał pomieszania zmysłów i że to nonsens, abstrakcja. Byłam sceptycznie nastawiona. Jednak byłam w błędzie. Dopiero po zapoznaniu się z treścią publikacji odnośnie ludzi wysysających energię zainspirował mnie ten temat. Do niedawna wampiry energetyczne pozostawały niezdiagnozowane zarówno przez społeczeństwo, jak i medycynę czy prawo i w następstwie niewielu ludzi potrafiło zrozumieć powagę tego dylematu.
Psychiatrzy potwierdzają istnienie wampirów od około 25 lat i według ich opinii wampiry energetyczne, emocjonalne przyjmują wzorce behawioralne cechujące socjopatów, psychopatów, narcyzów. Pomiędzy nami żyją ludzie, którzy nie pożywiają się ludzką krwią, lecz ‘wysysają” życiową energię i stanowią zagrożenie dla wewnętrznego spokoju swojej ofiary. Wyglądem również nie przypominają Draculi, a jednak są wampirami, które potrafią uprzykrzyć życie.
Jeżeli notorycznie odczuwamy wycieńczenie, marazm, bezsilność w wyniku utrzymywania kontaktu, relacji z jakąś osobą, to według psychologii oznacza, że ten człowiek może zostać określony mianem „wampira emocjonalnego, lub energetycznego”. Jak możemy to zdefiniować? Definicja brzmi może dla niektórych niedorzecznie, ale adekwatnie została sprecyzowana. Mianowicie świadome lub nieświadome pozbawianie energii, która jest przejmowana przez człowieka – wampira, dzięki której u wampira następuje eskalacja siły i jego kondycja zostaje wzmocniona. Niestety odbywa się to kosztem ofiary, ponieważ to ona pozostaje w stanie bezsilności, przygnębienia, poirytowania, apatii. Ponadto symptomem, oznaką jest odczucie dyskomfortu oraz odczucie odessania z energii i nieuzasadnione, niczym nieumotywowane poczucie winy doświadczane przy tej właśnie osobie, którą uważamy za wampira.
Negatywne działanie wampira wpływa nie tylko na psychikę , ale również na organizm w postaci silnego bólu głowy, osłabienia. Najbardziej narażeni na nękanie przez wampiry energetyczne są ludzie wykazujący się empatią, o rozwiniętej intuicji emocjonalnej i otaczających opieką wszystkich potrzebujących, lub osoby, które mają traumatyczne przeżycia.
MOŻNA WYRÓŻNIĆ KILKA TYPÓW WAMPIRÓW EMOCJONALNYCH:
MÓWCA – wciąż prowadzi monolog i mówi wyłącznie o sobie, o własnych dylematach. Nikt nie ma prawa przerywać, a tym bardziej tego podważać lub oponować.
KRÓL DRAMATU – obligatoryjnie należy się nim opiekować, ponieważ wciąż jest w opresji i przechodzi przez perturbacje życiowe. W sposób permanentny domaga się pokrzepienia, wsparcia i otuchy, Ofiara zobowiązana jest do udzielania pomocy, ponieważ jest to tak interpretowane przez „króla” jako newralgiczny obowiązek swojej ofiary.
NARCYZ – pozbawiony empatii impertynent i arogant zapatrzony w siebie i we własne potrzeby. Zarozumiały, wyniosły. Posiada bardzo wysokie mniemanie o sobie, lekceważący, ignorujący inne osoby, które postrzega jako ludzi drugiej kategorii. Sądzi, że zasługuje na najwyższy podziw i specjalne traktowanie, a inni zobligowani są do adoracji i przedstawiania jego osoby w samych superlatywach. Ludzie potrzebni są mu do pomocy w realizacji jego celów. Próba sprzeciwu spotyka się z jego dezaprobatą.
KONTROLER – dokonuje wyboru i podejmuje decyzje niemal w każdej kwestii dotyczącej swojej ofiary. Bagatelizuje jej emocje i potrzeby. Jest apodyktyczny i neguje zdanie swojej ofiary. Potrafi krytykować, upokarzać i obrzucać obelgami.
Aby uwolnić się spod niewoli człowieka – wampira, należy definitywnie zakończyć tą znajomość i nie utrzymywać kontaktu.
Reasumując: Po przeczytaniu każdy ma prawo, do własnej opinii. Jedni mają powód do śmiechu, drudzy wyrażają wątpliwość, jeszcze inni oponują. Osobiście nie wiem w jaki sposób się do tego ustosunkować. Jednak zaintrygował mnie ten temat i chciałabym zagłębić się w tajniki.
Foto: Pixabay
Dobry artykuł!0
Nie lubię0