Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

hair 4639295 480 

 Czekają nas kolejne radykalne zmiany związane z dezaktualizacją, zniesieniem pewnych obostrzeń. Zostaje wprowadzony III etap odmrażania gospodarki, który dotyczy między innymi takich branż jak: salony fryzjerskie, oraz kosmetyczne. Ta informacja spotkała się z satysfakcją, ukontentowaniem wielu kobiet (mnie również), które oczekiwały na ten moment. Są jednak osoby, które sceptycznie się do tego odnoszą, gdyż niepokój wzbudza w nich styczność z innymi osobami np.: na poczekalni. Nie ma podstaw do obaw, gdyż umawiamy się telefonicznie lub przez Internet na dany dzień i godzinę, a poczekalnie są obligatoryjnie nieczynne. W ten sposób unikamy kontaktu z nieznajomymi.

Otwarcie zakładu fryzjerskiego lub kosmetycznego może odbyć się po spełnieniu newralgicznych wymagań sanitarnych gwarantujących bezpieczeństwo. Obowiązkiem jest respektowanie, przestrzeganie zaleceń zarówno przez personel salonów jak i klientów : maseczka, gogle lub przyłbica na twarzy u fryzjera, natomiast w salonie kosmetycznym, jeśli nie kolidują z wykonywanymi zabiegami. Dodatkowo używane powinny być rękawiczki.  Istotne jest zalecenie używania ręczników jednorazowych. Prawdopodobnie przed przyjęciem na wizytę będziemy miały zmierzoną temperaturę. Przestrzenie, wraz z używanym sprzętem będą często dezynfekowane.


Drogie Panie 18 maja mamy możliwość skorzystania z tych usług, o których wyobrażałyśmy sobie przez cały ten okres, w którym wprowadzony był zakaz, restrykcja. Nas kobiety absorbuje dylemat dotyczący wyglądu. Z niechęcią patrzymy na nasze odbicie w lustrze. Z drugiej strony odczuwamy skrupuły, że ludzie na świecie cierpią, umierają z powodu koronawirus, a nas nurtują tak banalne, trywialne sprawy związane z naszą aparycją.  Przypominam, że nie ma w tym niczego złego, ponieważ dla nas kobiet jest to pryncypialne i nie jest to oznaką próżności i braku umiejętności rozróżniania spraw istotnych od marginalnych. Pragniemy jedynie powrotu do normalności. Wychodząc od fryzjera, kosmetyczki odczuwamy zadowolenie i to w sposób pozytywny wpływa na naszą psychikę. Dobry nastrój i pozytywne samopoczucie psychiczne odgrywają bardzo istotną rolę w tych trudnych czasach, w których przyszło nam żyć.


Sukcesywnie powracamy do normalnej rzeczywistości, ale pamiętajmy o zachowaniu środków ostrożności.

Foto: Pixabay

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.