Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

rescue 3735206 480 

 Niewykluczone, że wszyscy słyszeliśmy o incydencie, w którym doszło do przebicia opon w samochodzie i opryskania go sprayem. Ofiarą jest pielęgniarka ze szpitala w Gliwicach, która sprawuje opiekę nad ludźmi chorymi na COVID – 19.  Nie jest znany sprawca, który dopuścił się tego ekscesu, aktu demoralizacji, znieważenia osoby, która wystawia swoje życie i swojej rodziny na niebezpieczeństwo, aby ratować życie chorych.


Nie tylko ta pielęgniarka spotkała się z „mową nienawiści”, hejtem. Inni pracownicy dyskryminowani są przez bliskie otoczenie (sąsiedzi, ekspedienci w sklepach, którzy z dezaprobatą obsługują pracowników służby zdrowia, lub co najbardziej niedorzeczne odmawiają obsługi). Perturbacje z jakimi mają styczność (dewastacja drzwi) doprowadzają do konieczności zmiany adresu zamieszkania. Doszło nawet do przekroczenia granic moralnych, gdy ludzie z kamieniami w rękach wyszli do karetki, która przewoziła chorych na kwarantannę. Takie sytuacje nie są zjawiskiem sporadycznym, a jeszcze niedawno składaliśmy im wyrazy wdzięczności. Paradoks!

Osoby pracujące w służbie zdrowia odczuwają frustrację, nieukontentowanie z powodu, że traktowani są jak „trędowaci”, pomimo ich dobrych intencji. Nasuwa się nurtujące pytanie: skąd w nas tyle nienawiści, awersji, abominacji wobec ludzi, którzy dają wsparcie, podnoszą na duchu i co najbardziej newralgiczne przynoszą ratunek?


Absurdalne, nieracjonalne jest zachowanie wobec ludzi, którzy poświęcają swoje zdrowie, a nawet życie, ponieważ walczą na pierwszej linii frontu i narażają się na zakażenie COVID – 19. Ci ludzie nie zasługują na piętnowanie, okazywanie im pogardy, lekceważenia. Błędna jest interpretacja, że pracownicy ochrony zdrowia są aniołami śmierci. Powinniśmy im okazać wdzięczność, za ich poświęcenie, trudną pracę i to, że z determinacją wkraczają codziennie na wojenną ścieżkę i toczą pojedynek z bardzo trudnym rywalem jakim jest koronawirus.

Foto: Pixabay

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.