Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

wine glass 3078194 480 Spotykamy się na imprezie suto zakrapianej alkoholem. Z każdym wypitym kieliszkiem nie deliberujemy, nie zastanawiamy się jaki niekorzystny, destrukcyjny wpływ wywiera na nasz organizm kolejna dawka alkoholu. Na początku procenty wprawiają nas w euforię, entuzjazm, stan błogości. Zapominamy o nieprzyjemnych perypetiach, niepowodzeniach i frasunkach życia codziennego.
Nie można jednak zapomnieć, że odczucie zadowolenia, ukontentowania, beztroski jest przemijalnym, ulotnym stanem, a następstwem jest kac, czyli złe samopoczucie odczuwane kolejnego dnia.


U osób uzależnionych implikacją długotrwałego, notorycznego spożywania trunków alkoholowych jest obniżenie nastroju, odczuwanie niekorzystnych emocji takich jak stany lękowe, desperacja, poirytowanie.
Nadużywanie alkoholu może przyczyniać się do powstawaniu wielu chorób: nowotworowych, nadciśnienia, zaburzeń rytmu serca. Alkohol w sposób patogeniczny wpływa również na układ pokarmowy: ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, marskość wątroby, zaburzenia perystaltyki jelit.


Napoje wysokoprocentowe wpływają w sposób demobilizujący na życie seksualne. U mężczyzn osłabia wydolność i wywołuje zaburzenia wzwodu, a nawet prowadzi do impotencji. Natomiast u kobiet skutkuje obniżeniem płodności oraz wczesną menopauzą.


Zagrożenie stanowią również choroby psychiczne np.: psychoza alkoholowa. Wiele skutków może zostać wyeliminowanych po odstawieniu alkoholu. Jednak część skutków pozostaje nieodwracalna.
Etanol zawarty w alkoholu zalicza się do substancji psychoaktywnych. Negatywnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, gdyż zanika racjonalne rozumowanie, precyzja myślenia, obiektywność. W późniejszym stadium upojenia alkoholowego ulega deformacji sfera moralna, etyczna. Uzewnętrzniają się instynkty, zachowania niewynikające z obiektywnych, rozważnych decyzji. Duże dawki są przyczyną zaniku zdolności koncentracji. Po wcześniejszej euforyzacji zaczyna narastać agresja i może dojść do przykrych incydentów, ekscesów.


Pojawiają się zaburzenia mowy oraz anomalie wzrokowe i słuchowe. Stopniowo reakcje ruchowe zostają upośledzone. Wykonywanie ruchów zostaje stopniowo uniemożliwione. W ekstremalnych przypadkach może dojść do utraty przytomności, świadomości. Mogą pojawić się zaburzenia układu oddechowego, krążenia, a w następstwie tych dysfunkcji organizmu efektem może być śpiączka, a nawet śmierć.


Permanentne przyjmowanie napoi alkoholowych przyczynia się do powstania uzależnienia. Nagłe zaprzestanie lub redukcja stają się przyczyną powstawania objawów zespołu odstawiennego, abstynencyjnego.
Alkoholizm powinien być interpretowany jako choroba, którą należy leczyć. Jest to problem, który może dotknąć każdego z nas, niezależnie od wykształcenia, usytuowania. Te życiowe perturbacje nie dotyczą jedynie marginesu społecznego.Foto: Pixabay

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię2

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Jolka

Jolka

Jak kogoś stać na zakup drogiego paliwa, to i stać go na flaszeczkę. Przecież największy zysk do budżetu dają papierosy i alkohol. to celowe działanie pod płaszczykiem "dla dobra ludzi..." . Właśnie miedzy innymi taka patologia zajmuje się Pan Przemek, któremu życzę coraz lepszych wyników w tej samotnej nagonce i szczęśliwego Nowego Roku.
Imię
+2

Imię

Całkowity zakaz tego świnstwa, (kto wpadł na pomysł żeby to było nawet na stacjach benzynowych) które stacza ludzi na dno jest koniecznością. Wystarczy spojrzeć na Głuchołazy przeciez teraz to wylegarna alkoholików, i związanej z tym patologii. Czyżby władza tego nie dostrzegala? A może taki stan rzeczy jest jej na rękę?
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.