×

Uwaga

SMTP Error: Could not authenticate.
Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

thermometer e136b20f20 1920Drogie Panie, dlaczego nasi macho przy przeziębieniu wybierają się na tamten świat? Gdy mają kaszel, gorączkę to mają zamiar zarezerwować sobie miejsce na cmentarzu? Faceci chcą uchodzić za płeć silniejszą od kobiet, lecz niestety takie symptomy jak: podwyższona temperatura, kaszel, katar potrafią ściąć z nóg i powalić na kolana nawet największego twardziela. Kobieta odczuwając analogiczne objawy zmuszona jest pójść do pracy, zrobić zakupy, obligatoryjnie zająć się obowiązkami domowymi, natomiast mężczyzna leżąc w łóżku oczekuje na spełnienie jego zachcianek. Brzmi paradoksalnie – prawda?

 Słychać jedynie lament, rozżalanie się nad sobą i prośby, które brzmią jak rozkazy: „Kochanie podaj mi pilota, daj mi herbatę, zimno mi - podaj mi cieplejsze skarpety. Kotku ja nie mogę tego zrobić, ponieważ mam 37 stopni i umieeeram! Cyniczni mężczyźni potrafią wykorzystać swoje złe samopoczucie, niedyspozycję na własną korzyść.Czy to narzekanie, marudzenie nie wzbudza irytacji w nas kobietach???

Otóż kobieta już wie, jak interpretować męską grypę i jak bardzo wymieniane dolegliwości nie są obiektywne. Często sceptycznie podchodzimy do takich sytuacji.

Kobieta jednak będąc istotą empatyczną pielęgnuje, roztacza opiekę, po prostu niańczy swojego konającego mężczyznę. Wiemy, że nasi partnerzy poszukują atencji.

Należy jednak zdementować pogłoskę o symulacji, gdyż okazuje się, że mężczyźni w czasie choroby nie mają skłonności do konfabulacji, ani do agrawacji, przesadyzmu. Udowodniono, że panowie intensywniej przechodzą infekcje wirusowe od pań. Sugerowanym powodem jest diametralna różnica pomiędzy hormonami. Testosteron powoduje osłabienie systemu odpornościowego. Słabszy układ immunologiczny staje się przyczyną odczuwania dolegliwości w sposób bardziej dokuczliwy, dojmujący. Przebieg infekcji jest znacznie dłuższy niż u kobiet. Mężczyźni częściej są hospitalizowani z powodu pogrypowych powikłań.

Na podstawie analizy wielu przeprowadzonych badań lekarze doszli do konkluzji, że męska grypa jednak istnieje i nie powinna stanowić powodu do drwin, ironizowania i sarkazmów.

ZDRÓWKA PANOWIE ŻYCZĘ

 

Foto: PixabayUdostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.