×

Uwaga

SMTP Error: Could not authenticate.
Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

romance 1934204 480 

 Snuję przypuszczenia, że ten artykuł może wzbudzić liczne kontrowersje, ponieważ jest to temat tabu i to w XX1 wieku. Wzbudza obiekcje, wpędza w zakłopotanie – nie wiem z jakich przyczyn.

Mnie zainspirował, ponieważ sporadycznie poruszane jest to zagadnienie, a jednak tego rodzaju przypadłości dotyczą wielu osób.

Zaburzenia, dysfunkcje seksualne cechują się częstokrotnymi niezdolnościami do osiągnięcia ejakulacji, ekstazy jako kulminacji aktu płciowego. U mężczyzny barierę może stanowić występująca impotencja, czyli niedyspozycja polegająca na niemożności utrzymaniu wzwodu lub całkowity brak erekcji, który w konsekwencji udaremnia odbycie stosunku płciowego. Innym, aczkolwiek również elementarnym problemem jest przedwczesny wytrysk nasienia. Natomiast newralgicznym dylematem u kobiet jest brak orgazmu lub odczuwanie bolesności w trakcie spółkowania.  

Brak wyobraźni, kreatywności, przejmowania inicjatywy i zaangażowania, oraz rutyna wpływają również destrukcyjnie na współżycie seksualne, a także przyczyniają się do powstawania dysfunkcji seksualnych. Niepodważalną, niezaprzeczalną rolę w występowaniu zaburzeń odgrywają czynniki sfery emocjonalnej: irytacja, zażenowanie, obawa przed niechcianą ciążą.

Udowodniono, że cukrzyca, anemia, choroby serca, wirusowe zapalenie wątroby w znacznym stopniu wpływają na potencję. Te choroby mogą obniżać popęd seksualny.

Pewne medykamenty np.; stosowane w nadciśnieniu, leki przeciwpadaczkowe czy antydepresanty mogą spowodować zaburzenia.

Permanentne, chroniczne nadużywanie alkoholu doprowadza do zmniejszenia libido, popędu seksualnego.

Oczywiście w przypadku wystąpienia i utrzymywania się problemów związanych z alkową najlepszą opcją jest konsultacja z terapeutą. Mężczyźni obawiając się kompromitacji, zdeprymowania, obniżenia własnego poczucia wartości, męskości dystansują się i próbują zakamuflować to co ich przygnębia i wprowadza w stan zakłopotania. Nie można jednak bagatelizować, ignorować tego rodzaju perturbacji seksualnych.

Nieleczone zaburzenia na tle seksualnym mogą przyczynić się do powstawania chorób psychicznych, a ponadto mogą frustrować i zniechęcać partnerów.

Lekarz początkowo przeprowadza rozmowę w celu rozpoznania powstawania nieprawidłowości współżycia.

Na podstawie precyzyjnego wywiadu lekarz zasugeruje adekwatną formę leczenia. W pewnych przypadkach zalecana jest diametralna, radykalna zmiana we współżyciu.

Impotencję neutralizuje, eliminuje się poprzez stosowanie środków wspomagających osiągnięcie lub utrzymanie wzwodu. Istnieje metoda opierająca się na wstrzykiwaniu w bok prącia specyfiku, który reguluje przepływ krwi i wywołuje erekcję.  

Stosuje się również implanty umożliwiające podtrzymanie członka w trakcie stosunku.

Natomiast odnośnie bolesności spółkowania kobiet obligatoryjna jest wizyta u ginekologa, który po badaniu może postawić diagnozę. Bolesność może być symptomem endometriozy, stanów zapalnych, suchości pochwy, pochwicy itp.

Fundamentalną rolę odgrywa dialog, dysputa pomiędzy partnerami. Należy subtelnie przekazać co sprawia nam największą przyjemność, jakie mamy oczekiwania, jaką pozycję najbardziej aprobujemy, a czego po prostu nie akceptujemy.

Niebanalnym czynnikiem jest również panująca atmosfera oraz aranżacja sypialni: świece, romantyczna muzyka, a może film erotyczny…. To zależne jest od naszej inwencji. Pobudzenie zmysłów, rozbudzenie namiętności wpływa w sposób korzystny i satysfakcjonujący na akt miłosny.

 

Foto: Pixabay

Źródła: "Kodeks zdrowego życia", Encyklopedia Zdrowia

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Maniek
+2

Maniek

No, no, nie spodziewałem się takiego tematu. Fajnie, że i loklanie jest taki poruszany. Więcej podobnych. Po to jest ten dział wenus. Dla i takich tematów. A się roumieni gdy czyta - niech nie czyta! Kołtunerii i dewotom mówimy stop!
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.