Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

human 740259 480 copy Oglądając, lub czytając wiadomości możemy wzruszyć się do łez, lub zbulwersować. Wiele komunikatów wzbudza silne emocje: euforii, wzburzenia lub poruszenia.

 20 sierpnia w „Wydarzeniach” podano informację, że obligatoryjna, bezwzględnie konieczna jest operacja, aby ratować rocznego chłopca. Ta właśnie wiadomość zainspirowała, nakłoniła do działania wielu empatycznych ludzi, którzy dokonywali przelewów na wskazane konto. W ciągu kilkunastu godzin od apelu o pomoc dla Antosia cierpiącego na złożoną wadę serca i tętnic płucnych uzbierano brakujące pół miliona na wykonanie operacji.

Każda wpłacona złotówka okazała się newralgiczna, ważna. Rodzice początkowo sceptycznie byli nastawieni, że kwota 4 milionów złotych zostanie zgromadzona. Dzięki dobroci serca wielu osób ojciec i matka patrzą z entuzjazmem w przyszłość swojego maluszka, który otrzymał szansę na wyjazd do USA i operację ocalającej jego życie. Dostał szansę na normalne, zdrowe życie.

Miejmy nadzieję, że analogiczne, szczęśliwe zakończenia będą zdarzały się jak najczęściej.

Niestety pojawiają się również przerażające wiadomości. 21 – latek zmasakrował głowę kamieniem 57 – latka. Irracjonalny powód przyczynił się do tak makabrycznej zbrodni. Młody człowiek został oskarżony, o wybicie szyb w domu sąsiada czyli ofiary. Posądzenie doprowadziło do  irytacji, rozemocjonowania 21 – latka, a w efekcie do użycia przez niego kawałka betonu, którym uderzał w głowę mężczyznę. Następnie bez żadnych skrupułów wymierzał ciosy za pomocą noża. Po całym incydencie udał się na spoczynek do własnego domu.

Adekwatny wyrok, który jest nieprawomocny to  25 lat pozbawienia wolności, oraz zadośćuczynienie dla rodziny w wysokości 75 tysięcy.

Przedstawione przykłady stanowią kontrast pomiędzy pozytywnymi, a negatywnymi postawami ludzkimi.

Każdego dnia udostępniane są wiadomości w mediach, prasie o ekscesach, przestępstwach lub o szlachetności  i dobroduszności ludzkiej.

Konkluzja jest jednoznaczna, że żyjemy w świecie ludzi noszących skrzydła na plecach czyli tak zwanych aniołów, oraz ludzi siejących zamęt, destrukcję i śmierć.

Ujmując innymi słowami: otaczają nas ludzie i niestety ludziska.

 

Foto: Pixabay

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

jesio
-2

jesio

Spostrzeżenia zawarte w tekście słusznie zauważone ale w tym podziale społeczeństwa trzeba jeszcze zwrócić uwagę jeszcze inny podział.Mam na myśli podział Polaków na lepszy i gorszy sort co czyni partia rządząca,co gorsza w tym podziale uczestniczy kościół,który usiłuje modlić się za Ojczyznę ale jednocześnie wskazuje na zarazę w społeczeństwie.Wzajemne szczucie jednych na drugich kiedyś może obrócić się przeciw tym,którym zależy na sianiu nienawiści.pozdro.jesio :P ps.minusy do tego komentarza chętnie przyjmę bo one potwierdzają moją tezę
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.