FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

wenus

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

man 949058 480Czy randka z osobą poznaną w Internecie nie stanowi zagrożenia i jest zupełnie bezpieczna?

W obecnych czasach wiele znajomości nawiązujemy poprzez portale społecznościowe i randkowe. Poznajemy człowieka, który nas intryguje, ekscytuje, wzbudza nasze zainteresowanie. Imponuje nam swoją erudycją, elokwencją i  wszechstronnymi kompetencjami. Piszemy ze sobą coraz częściej. Oczekujemy z entuzjazmem i podekscytowaniem na kolejne spotkanie w sieci.

Pamiętajmy, aby jednak zachować powściągliwość, umiar w przekazywaniu danych o swojej tożsamości. Nie podawajmy informacji związanych z adresem zamieszkania, miejscem pracy, numerem kontaktowym i co najbardziej newralgiczne zachowajmy dyskrecję odnośnie numeru konta (chyba, że chcemy szukać gościa, który zainkasuje wszystkie nasze oszczędności). Nie wiemy z kim piszemy i raczej  postarajmy się utrzymać dystans -  przynajmniej na początku znajomości. Jeżeli nasze tematy dotyczą najczęściej pieniędzy i najbardziej absorbującą kwestią jest: w jakiej wysokości otrzymujemy wynagrodzenie to najbardziej adekwatną opcją jest zbagatelizowanie,  zignorowanie pytania. W sytuacji gdy zostaniemy zapytane czy istnieje opcja pożyczki ponieważ osoba z którą korespondujemy znalazła się w opresji materialnej to najlepszym wariantem bez żadnych skrupułów jest zaprzestanie utrzymywania kontaktu     . Możemy deliberować, że intencje tej osoby nie są moralne i bezgrzeszne.

Unikajmy również kontaktu z osobą, która opowiada o swoich tajemnicach alkowy i bez żadnej żenady zasypuje nas pytaniami dotyczącymi naszego życia intymnego. Naprawdę nie warto kontynuować takiej znajomości. 

Gdy dochodzi do przejęcia inicjatywy przez niego  i pada sugestia , że powinniśmy poznać się w realu to jest bardzo zachęcające. Nie podejmujmy jednak decyzji o spotkaniu w sposób pochopny i niefrasobliwy. Zanim zdecydujemy się  na spotkanie face to face pozwólmy na bliższe poznanie poprzez uzyskanie większego zbioru wiadomości (wiek, praca, wykształcenie, stan cywilny).  Bądźmy ostrożne i sceptycznie podchodźmy do wszelkich informacji, zapewnień. Dylemat stanowi weryfikacja  wiarygodności danych przekazanych przez nowo poznaną osobę. Nie dysponujemy  gwarancją, że nie jest żonaty i nie posiada czwórki dzieci, lub, że nie jest przestępcą.  Do wszelkich uzyskanych informacji bądźmy nastawione w sposób roztropny, racjonalny z pewną dozą czujności. W przypadku gdy jest lakoniczny, lapidarny i z niechęcią opowiada o sobie to również stanowi mankament potencjalnego związku.

Wyznanie miłości po kilku dniach od poznania powinno również skłonić nas do refleksji i rozważań.  Odczuwając wątpliwości, obiekcje lepiej nie angażujmy się i połóżmy  kres tej znajomości. Lepiej wcześniej się zreflektować i nie popełnić błędu, oraz nie popaść w perturbacje.

Natomiast gdy po upływie pewnego czasu uzyskamy pewność i utwierdzimy się w przekonaniu, że jest to człowiek, którego obdarzyłyśmy zaufaniem i naprawdę chcemy  poznać go w realnym a już nie tylko wirtualnym świecie zaaranżujmy spotkanie najlepiej w znanej nam restauracji. Jest to miejsce publiczne, a to jest niebagatelne. Nigdy na pierwszej randce nie zapraszajmy do domu. Poinformujmy bliskich w jakim miejscu przebywamy i z kim jesteśmy umówione. Wymagane są wszelkie środki ostrożności.

Miejmy nadzieję, że czas zostanie mile spędzony, a znajomość nie zakończy się po pierwszej randce. Może okazać się, że wirtualna znajomość przerodzi się w wielkie uczucie. Tego Wam życzę.

 

Foto: Pixabay

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama
Reklama
Reklama

  DO GÓRY