Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

hope 1804595 480 copyW życiu każdego człowieka pojawiają  się skomplikowane, najeżone trudnościami sytuacje, które wywołują przykre emocje. Choroba, utrata pracy i różne inne wydarzenia wpływają na nas w sposób destrukcyjny. Pozbawiają nas optymizmu,  chęci do życia. Jesteśmy przygnębieni  i rozgoryczeni.

Często tego rodzaju opresje doprowadzają do depresji. Poszukujemy pocieszenia, pokrzepienia, podniesienia na duchu. Niestety wiele osób  szuka ukojenia w używkach takich jak alkohol, który jak doskonale wiemy umożliwia zapomnieć jedynie na chwilę a następnie powraca z podwójną siłą. Do istniejących problemów dochodzi również kac. To nie jest adekwatna metoda na konsolację, otuchę.

Natomiast inne osoby poszukują wsparcia w modlitwie, która dodaje sił i nadziei.  Zawsze pozostaje jednak nadzieja, która umiera ostatnia. To dzięki nadziei odnajdujemy w sobie determinację, motywację. To dzięki niej spoglądamy w przyszłość z optymizmem i entuzjazmem. Widzimy światełko w tunelu. W chorobie, która nas dręczy odnajdujemy stymulator, inspirację do walki ze schorzeniem, Nie poddajemy się i nie ulegamy a wręcz przeciwnie podejmujemy walkę. Siłą motoryczną jest chęć życia. Pozytywne usposobienie, wiara w przyszłość są newralgiczne, aby powrócić do zdrowia.

W innych przytłaczających, dotkliwych okolicznościach również towarzyszy nam iskierka nadziei. Utrata pracy oznacza co prawda diametralne zmiany w życiu i wiąże się z poszukiwaniem nowej, ale może bardziej intratnej profesji. Często życie wymaga od nas wprowadzania radykalnych zmian, ale dzięki temu nie popadamy w rutynę i monotonię.

Pamiętajmy, że pomimo trudności nie możemy się zniechęcać, deprymować i rezygnować z czegoś bez podjęcia walki, ponieważ zawsze pozostaje nadzieja, że wszystko się wyklaruje i pomyślnie rozwiąże.

Nadzieja zawsze umiera ostatnia……….

Foto: Pixabay

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię1

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.