Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

man 3653346 480 copy copyW sobotę ogłoszono że protest nauczycieli został zawieszony, aby uczniowie mieli możliwość dalszej nauki, a maturzyści mogli podejść do egzaminu dojrzałości. Jednak pewien procent młodych ludzi jest ukontentowanych z odbioru świadectwa ukończenia szkoły i pomimo wcześniejszego złożenia deklaracji maturalnej dokonują rezygnacji z przystąpienia do matury. Uzasadnienie tej decyzji jest różnorodne np.: lęk przed uzyskaniem niepomyślnego wyniku.

Odczuwanie stresu na jednych wpływa w sposób stymulujący, inspirujący, a natomiast u innych ta presja jest demobilizująca i odbiera chęć zaangażowania się do powtórzenia materiału. Nie należy myśleć sceptycznie, pesymistycznie. Optymistyczne nastawienie jest newralgiczne. Należy uwierzyć w siebie i we własne  możliwości.

Pamiętajmy, aby nie zakuwać na siłę. Nieprzespane noce powodują znużenie, a litry wypitej kawy wywołują jedynie rozdrażnienie. Zmęczenie nie przynosi pozytywnych efektów, ponieważ osłabia percepcję, a przemęczony mózg z trudem przyswaja informacje. Należy absorbującą naukę przerywać i uprzyjemniać sobie wolny czas ćwiczeniami, muzyką itp.

Niestety niektórzy abiturienci negują, kwestionują podejście do egzaminu dojrzałości, ponieważ uważają, że aby zdobyć intratną pracę wystarczy mieć protekcje, koneksje, a matura jest  bezwartościowa i nieużyteczna. Dochodzą do konkluzji: „Z maturą czy bez niej i tak wylądujemy na kasie w markecie”.

Rodzice są poirytowani i zdesperowani. Uważają, że taka interpretacja jest absurdalna. Racjonalne argumenty, perswazje nie przemawiają do dorosłych już pociech. Należy uświadomić, że to jest odpowiedni czas na wybór ścieżki zawodowej i ustalenie priorytetów. Postarajmy się zmotywować i wpłynąć na zmianę decyzji, jednak bez zbędnego uporu, gdyż to może doprowadzić jedynie do niepotrzebnych scysji.

 Osoba, która posiada aspiracje, ambicje nawet po kilku latach od ukończenia szkoły podejmuje decyzję o wznowieniu edukacji i  pragnie podjąć proces rekrutacji na studia. Powinna jednak pamiętać, że obligatoryjnym warunkiem złożenia dokumentów na uczelnię jest posiadanie matury.  

Drodzy abiturienci może jednak warto ponownie rozważyć opcję przystąpienia do egzaminu. Niezależnie od osiągniętego wyniku nie będziecie w przyszłości odczuwać skrupułów, że nie spróbowaliście. Wierzę, że staniecie na wysokości zadania i będziecie zadowoleni z pomyślnych efektów. A jeżeli nawet starania nie będą uwieńczone powodzeniem to świat się nie zawali. Istnieje opcja skorzystania z przysługującego prawa do egzaminu poprawkowego.

ŻYCZĘ POWODZENIA WSZYSTKIM MATURZYSTOM

Foto: Pixabay

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.