Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

woman 1958723 480Samotność może wynikać z wyboru lub z konieczności. Wiele osób zwłaszcza w wieku podeszłym pozostaje w stanie odosobnienia, ponieważ dzieci już dorosły i wyprowadziły się z domu rodzinnego. Sporadyczny kontakt jest utrzymywany z dziećmi, które zdecydowały się na wyjazd do innego miasta lub poza granice kraju w poszukiwaniu lepszych perspektyw.

Rodzice to rozumieją i starają się zaaprobować tą decyzję, ale odczuwają tęsknotę. Bardziej dojmującym odseparowaniem jest, gdy rodzice mieszkają oddzielnie z powodu rozwodu lub śmierci jednego z nich. Taka osoba czuje apatię i przygnębienie a najbardziej, gdy nie utrzymuje kontaktów ze znajomymi. Brak możliwości rozmowy, ploteczek, uśmiechu drugiego człowieka wprawiają w jeszcze głębsze zobojętnienie emocjonalne, zgorzkniałość. Niemożność utrzymywania relacji z innymi ludźmi doprowadza do negatywnych skutków. Wpływ samotności na psychikę jest destrukcyjny. Odczuwany jest dyskomfort oraz lęk, że, gdyby zaistniała ekstremalna sytuacja: pożar, złodziej, kłopoty zdrowotne to nikt nie zainterweniuje z powodu niewiedzy o tym fakcie. Szereg różnych racjonalnych jak i również absurdalnych obaw nurtuje starsze, samotne osoby.

Oczywiście taki stan nie dotyczy wszystkich osamotnionych. Istnieją Kluby Seniora, w których panuje przyjazna atmosfera i w których umożliwione jest wspólne spędzenie czasu. Organizowana jest nauka tańca, kurs komputerowy oraz wycieczki i spotkania z ciekawymi osobami. Ludzie, którzy uczestniczą aktywnie w tych zajęciach stają się bardziej kreatywni. Emanują entuzjazmem i odzyskują chęć do działania, do życia. 

Natomiast ludzie, którzy dokonują świadomego wyboru o pozostaniu tak zwanymi singlami cieszą się wolnością. Ich priorytetem najczęściej bywa kariera zawodowa i na niej koncentrują swoją uwagę. Często odnoszą sukcesy w pracy, ponieważ zaabsorbowani są w pełni wykonywanymi obowiązkami. Realizują się zawodowo. Ich myśli nie są zaprzątnięte praniem skarpet partnera, zakupami, gotowaniem dla faceta. Natomiast mężczyźni cieszą się, że mogą pójść na piwo po pracy i od nikogo nie dostaną reprymendy.

 Osoby niezależne mają możliwość nawiązywania nowych niezobowiązujących znajomości. Z nikim nie wiążą planów na przyszłość. Nie angażują się uczuciowo.

Nikt nie ma obiekcji w jaki sposób spędzają wolny czas: spotkania na imprezach, lenistwo w weekend. Newralgiczna jest dla tych osób niezależność finansowa. Nikomu nie muszą się spowiadać na co przeznaczyli pieniądze. Kolejna para butów nikogo nie irytuje a wręcz bardzo cieszy.

Wiele osób, które nie są w stałym związku rozpływają się w pochwałach nad takim stylem życia.

Nasuwa się jednak nurtujące pytanie: czy ta stała pustka w mieszkaniu, niemożność odezwania się do drugiej osoby nie jest czasami zbyt przygnębiająca?

Niektórzy z singli odczuwają przygnębienie spowodowane samotnością, ale obawiają się kolejnego nieudanego związku, który zakończy się uczuciem desperacji. Tęsknią za ekscytacją, miłosnymi uniesieniami. Nikomu o tym jednak nie wspominają ze strachu przed kompromitacją. Wówczas przedstawiają w samych superlatywach pozostawanie osobą niezależną.

Reasumując: osobom samotnym z konieczności życzę spotkania bratniej duszy na swej drodze, a ludziom wolnym z wyboru życzę satysfakcji z wolności.

Foto: Pixabay

 Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.