FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

wenus

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
letter of application 3685417 480 copyWitam

Przypomniałam sobie po kilku miesiącach (przepraszam za niewielką zwłokę) że obiecałam przedstawić, jak powinien wyglądać list motywacyjny. Curriculum Vitae już napisałyśmy a jeszcze pracodawca prosi o przedłożenie tego właśnie dokumentu aplikacyjnego, którego nie opracowałyśmy. No to do roboty.

Pamiętajmy, że analiza dokumentów przez pracodawcę stanowi pierwszy etap selekcji w procesie rekrutacji.

 Najczęściej osoba ubiegająca się o dane stanowisko poproszona zostaje o przedłożenie Curriculum Vitae (CV) oraz listu motywacyjnego (nie zawsze). Sporządzenie odpowiedniego CV oraz listu powinny zostać opracowane w sposób nieskazitelny oraz eminentny. Powinnyśmy mieć świadomość, że te dokumenty reprezentują naszą osobę i wystawiają świadectwo o nas samych. Na ich podstawie pracodawca dokona wstępnej selekcji. List motywacyjny powinien być bezbłędny, estetyczny, precyzyjny oraz sformułowany zwięźle, aczkolwiek nielakonicznie.

Pisząc o naszych atutach, (mamy ich wiele) nie przedstawiajmy siebie w samych superlatywach, ponieważ potencjalny pracodawca przyjmie to w sposób sceptyczny.  

Pamiętajmy, aby użyć czcionki - najlepiej Times New Roman – 12. Oczywiście nie zapominamy o akapitach oraz że tekst musi zostać wyjustowany. Stosujmy zwroty grzecznościowe.

Podałam wzór – aplikacja na stanowisko pracownika biurowego.

Imię i nazwisko                                                             Miejscowość i data

Adres

Nr tel.

Adres e – mail

                               Szanowni Państwo

                                                                                Adres nadawcy

 Szanowni Państwo

Nawiązując do ogłoszenia opublikowanego przez Państwa w Gazecie (zapisujemy źródło zaczerpnięcia informacji o wakacie) zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko (wpisujemy stanowisko, o które się ubiegamy). Decyzję o przystąpieniu do rekrutacji motywuję faktem, iż uważam, że jestem osobą kompetentną, ponieważ zdobyłam doświadczenie w tej profesji.  Ukończyłam wpisujemy szkołę, uczelnię. Odbyłam szkolenie i staż jako wpisujemy stanowisko. Następnie zostałam zatrudniona jako…. Do moich obowiązków należało: prowadzenie bieżących spraw związanych z prowadzeniem biura, archiwizacja dokumentów, prowadzenie korespondencji oraz obsługa klienta.

 Analogiczne obowiązki do wypełnienia miałam w firmie nazwa firmy, w której pełniłam funkcję….

Przez te lata zdobyłam oraz opanowałam niezbędne umiejętności do sprawnego prowadzenia biura.  Jestem osobą rzetelnie oraz precyzyjnie wywiązującą się z powierzonych obowiązków. Cechuje mnie kreatywność, determinacja w dążeniu do osiągnięcia zamierzonego celu.

Wyrażam nadzieję, że będę miała możliwość przedstawienia moich referencji oraz zapoznania się z Państwa oczekiwaniami na rozmowie kwalifikacyjnej.

Z poważaniem

Imię i nazwisko

Po złożeniu dokumentów wyprasujmy białą koszulę, spódniczkę i oczekujmy na telefon od przyszłego pracodawcy.

Tego Wam życzę i pozdrawiam 

Foto: Pixabay

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

Tomasz Szamot

Tomasz Szamot

Jako wieloletni szef komisji rekrutacyjnej szczebla wojewódzkiego ogólnopolskiego przedsiębiorstwa szczerze odradzam korzystanie z powyższego listu motywacyjnego.
Przedstawia on osobę aplikującą jako niepiśmiennego nieuka.
'Decyzję o przystąpieniu do rekrutacji motywuję faktem, iż uważam...". To, że coś uważam, to nie jest fakt. Fakt to bezsporne wydarzenie. Używanie "iż" jest infantylne i świadczy o pozowaniu na wyższą inteligencję. Poza tym to anachronizm, stosowany w języku prawniczym. Decyzję motywuję - tak pisano 30 lat temu, i nawet wtedy trąciło to pozerstwem.
To tylko jedno z pierwszych zdań. Dalej już komentować nie trzeba.
Przepraszam; to nie jest żaden hejt, po prostu ten list motywacyjny nie jest dobry.
Reklama
Reklama

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!