Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

racial segregation 67692 480Czy należymy do osób tolerancyjnych, czy aprobujemy i akceptujemy prawo innych osób do odmiennych poglądów, obyczajów, wierzeń? Jest to kontrowersyjny, dyskusyjny temat uniemożliwiający udzielenia niekwestionowanej odpowiedzi. Często się zdarza, że niektórzy z nas nie potrafią afirmować ludzi, którzy mają inny kolor skóry niż my. Odnoszą się do tych ludzi z arogancją, dezaprobatą a wręcz awersją. Takie traktowanie to impertynencja i nie świadczy pozytywnie o ludziach, którzy w ten sposób postępują. To dowód, że jest to rasizm i bezsprzeczny brak tolerancji.

Oczywiście nie neguję faktu, że ktoś nie lubi ludzi o innym kolorze skóry. Każdy ma prawo do własnego zdania, poglądu. Irytujący jest brak poszanowania, poważania dla osób o odmiennym kolorze.  Niedopuszczalne, wywołujące oburzenie jest uzewnętrznianie oraz eksponowanie negatywnych emocji wobec tych „innych”. Najbardziej bulwersujące są incydenty, w których dochodzi do obelg, znieważania i spluwania.  Skandaliczne i wywołujące zgorszenie to agresja. Do wydarzenia a raczej ekscesu dotyczącego pobicia niewinnego studenta, doszło zupełnie niedawno. Motywem, pretekstem był argument, że jest czarny a nie biały jak jego oprawca – degenerat. Takich przejawów dyskryminacji rasowych jest wiele, ale niestety Ci poszkodowani ludzie z obawy przed odwetem napastników nie zgłaszają tego na policję.

 Przyznaję, że tego nie rozumiem. Przecież to tacy sami ludzie jak my, którzy prowadzą normalne życie. Mają rodziny, pracę, zamiłowania, pasje i zasługują na szacunek jak każdy z nas.

Dla mnie newralgiczne jest pozostawanie z tymi osobami w komitywie a ich kolor skóry jest dla mnie bez znaczenia.

A jak Państwo zapatrują się na tą kwestię?

Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam i życzę udanej niedzieli.

Foto: PixabayUdostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.