Reklama

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 2 - 4 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

face mask 2578428 480 copyDzisiaj z córką zamierzamy sobie urządzić kolokwialnie mówiąc „babski wieczór” i to zainspirowało mnie do nagryzmolenia kilku słów na temat pielęgnacji twarzy. A teraz na poważnie: chciałabym przedstawić rodzaje cer, które wymagają odmiennego sposobu dbałości i ochrony. Niektóre z kobiet popełniają ogromny błąd nie zwracając uwagi na to jaki rodzaj skóry posiadają i dokonują zakupów kosmetyków, ponieważ nadarzyła się sposobność, czyli pojawiła się promocja albo pod presją reklam lub za poradą koleżanki (nie kwestionuję kompetencji przyjaciółki}. Nie możemy bagatelizować i deprecjonować tej kwestii, ponieważ możemy wywołać przykre konsekwencje poprzez nieadekwatną kosmetykę.

Każda z nas ma inny rodzaj cery i od tego uzależniona jest jej pielęgnacja. Powinna ona zostać dobrana indywidualnie do każdej osoby. Wiele kobiet na podstawie lusterka dokonuje analizy jaką posiada cerę. Możemy wykonać test w domu za pomocą wody i chusteczki higienicznej. Najpierw dokładnie myjemy twarz a po dwóch godzinach przykładamy chusteczkę. Chusteczka zatłuszczona wskazuje, że cera jest oczywiście tłusta, chusteczka zupełnie sucha oznacza cerę normalną a chusteczka miejscowo zaplamiona jest świadectwem na to, że cera jest mieszana. Spróbujmy precyzyjnie przyjrzeć się skórze i sprawdzić, czy nie ma zaskórników, czy się nie świeci i czy nie jest matowa. Te elementy oraz wynik testu będą stanowić fundament do określenia z jaką cerą mamy do czynienia.

  Oczywiście może się okazać, że jest to nasza bezzasadna, bezpodstawna opinia. Mamy prawo się mylić.  Wówczas można zweryfikować naszą ocenę u kosmetyczki, która przede wszystkim udzieli nam profesjonalnych informacji dotyczących naszego rodzaju cery i zarekomenduje kosmetyki, których powinnyśmy używać oraz podpowie jakich się wystrzegać i wyeliminować z naszej półki w łazience.

Cera normalna: występuje bardzo sporadycznie. Jest perfekcyjna odnośnie kondycji, elastyczności, kolorytu. Specyficzna, charakterystyczna dla dzieci.

Obligatoryjny warunek pielęgnacji: nawilżanie i ochrona przed czynnikami atmosferycznymi.

Cera tłusta: cechami charakterystycznymi są:

- zrogowaciała skóra,

- widoczne zaskórniki, 

- świecące czoło oraz policzki,

- w znacznie szybszy sposób ulega zanieczyszczeniu, 

- często pojawiające się zmiany trądzikowe.

- wymaga wielokierunkowego rodzaju pielęgnacji: eliminacja zanieczyszczeń, nawilżanie, neutralizowanie działania toksyn. Do pozytywnych stron można zaliczyć spowolnione starzenie się – zmarszczki są prawie niezauważalne. Do zalet, walorów możemy również zaliczyć odporność na warunki atmosferyczne.

Cera mieszana – skóra jest nierównomierna. Na czole, brodzie skóra ma skłonności do przetłuszczania, natomiast na policzkach do przesuszania. Reaguje na czynniki atmosferyczne, intensywnie odczuwa działanie kosmetyków. Reasumując skóra jest bardzo wrażliwa. Narzuca konieczność precyzyjnego oczyszczania oraz matowienia tych partii skóry, które sprawiają wrażenie błyszczenia oraz nawilżania pozostałej reszty twarzy. Po umyciu należy zawsze stosować tonik. Pamiętać o peelingu, który złuszcza martwy naskórek. Stosować filtr przeciwsłoneczny nie tylko latem, ale przez cały rok.

Cera sucha – stwarza pozory cienkiej i bardzo delikatnej. Jest matowa, pozbawiona blasku. Nie jest sprężysta ani elastyczna. Wykazuje tendencje do powstawania zmarszczek. Wiele osób doznaje podrażnień Odczuwalny jest świąd i mrowienie. W szybszym tempie niestety ulega starzeniu. Może występować nie tylko na twarzy, ale również na kończynach dolnych. Najczęściej cerę suchą posiadają osoby chore na tarczycę, alergie, kobiety w trakcie menopauzy. Newralgicznym czynnikiem jest utrzymanie w adekwatnej kondycji. Kosmetyki należy precyzyjnie dobierać, czyli unikać takich, które zawierają alkohol, wpływający bardzo niekorzystnie. Warto wykonywać maseczki na bazie alg, z dodatkiem miodu. Należy dokonać rezygnacji z mycia mydłem a w zastępstwie używać natłuszczające mleczko. Istotne, aby ochraniać skórę przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych takimi jak wiatr, mróz. Warto wprowadzić do diety ryby, migdały.

Cera wrażliwa – Można ją zaliczyć do niełatwych w pielęgnacji rodzaju cer. Jest delikatna z tendencją do podrażnień, występujących drobnych krostek, zaczerwienienia oraz suchości. Do subiektywnych symptomów, objawów, czyli takich, które są niezauważalne, ale bardziej odczuwalne i po których można określić, że mamy do czynienia z tym rodzajem cery są: pieczenie, kłucie, mrowienie. 

Skóra wrażliwa negatywnie reaguje na czynniki środowiskowe: wiatr, silne nasłonecznienie, zimno. Ponadto nie akceptuje chlorowanej wody oraz kosmetyków zawierających substancje zapachowe. Nieodpowiedni wpływ wywiera picie kawy, alkoholu i spożywanie pikantnych potraw. Negatywne emocje, niedobór snu również przyczyniają się do intensywności i nasileniu wrażliwości.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama

Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.