×

Uwaga

SMTP Error: Could not authenticate.
Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

refrigerator 37099 640 copy copy

Uczymy się przez całe życie i czasami potrzebujemy, aby ktoś nam doradził co powinnyśmy zrobić w danej sytuacji np: jak zniwelować nieprzyjemną woń z lodówki lub zupa wyszła za kwaśna (szkoda wylać i od początku gotować). „Babcine rady” możemy interpretować, że są archaiczne a jednak są w stanie pomóc w kłopotliwej sytuacji. Dzisiaj przedstawimy kolejne porady, które mogą okazać się nieocenione w prozaicznych czynnościach, które chcemy czy nie a jednak musimy wykonywać.- przy praniu firan do ostatniego płukania należy dodać łyżkę cukru a to sprawi, że uzyskamy efekt, że będą one sztywne i będą się fajnie układać. Jeżeli kremowe firany utraciły swój odcień wystarczy zamoczyć je w wodzie rozcieńczonej z herbatą. Natomiast jeżeli mamy zamiar nieskazitelnie wybielić firany należy do prania dodać pół paczuszki proszku do pieczenia. Oczywiście istnieją gotowe preparaty do wybielania dostępne w sklepach.

- aby zneutralizować, zniwelować niemiłą woń z kuchenki mikrofalowej należy wstawić do niej miseczkę wypełnioną do połowy wody z dodatkiem 3 – 4 łyżeczek soku z cytryny. Następnie ustawić urządzenie na najwyższą moc i włączyć na minutę. Po tym zabiegu kuchenkę wytrzeć. Można również zaparzyć kawę i wstawić do kuchenki. Analogicznie możemy postępować z wyeliminowaniem nieprzyjemnego zapachu w lodówce, wstawiając do niej szklankę z kawą.

- Jeżeli zupa jest za kwaśna lub za słona możemy dodać zamiast cukru odrobinę miodu. Miód nie tylko kolokwialnie mówiąc „uratuje” potrawę, ale również sprawi, że zupa nabierze niezwykłego smaku.

Mam nadzieję, że sugerowane rady okażą się funkcjonalne, użyteczne.

Foto: Open Pics

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.