Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

pregnant 2720434 480Drogie przyszłe Mamy dzisiaj będziemy kontynuować temat związany z symptomami występującymi w ciąży i zastanowimy się jak załagodzić tym niedyspozycjom towarzyszącym wielu kobietom w odmiennym stanie. Z własnej autopsji, doświadczenia pamiętam jakie uciążliwe bywają objawy w stanie błogosławionym.

Uczucie parcia na pęcherz – w początkowym stadium występuje to uczucie, które wywołane jest przez powiększającą się macicę uciskającą pęcherz. W zaawansowanym stadium również występuje, ale powodem jest ułożenie płodu a precyzyjnie mówiąc główka maleństwa jest ułożona blisko kanału rodnego. Analogiczne objawy uzewnętrzniają się przy zakażeniu dróg moczowych. Warto poinformować lekarza prowadzącego, aby wykluczyć tą ewentualność.

Zaparcia – spowolnienie perystaltyki jelit, brak motywacji, który oznacza brak zaangażowania w wykonywanie zadań ruchowych to czynniki sprzyjające nieregularnym wypróżnieniom oraz przyczyniają się do bolesności przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych. Przy leczeniu niedokrwistości i zażywaniu w związku z tym preparatu żelaza również może powodować zaparcia. Przy współistnieniu żylaków odbytu oddawanie stolca uchodzi za prawdziwy dyskomfort dla kobiety ciężarnej. Aby zapobiec tym przykrym dolegliwościom należy stosować dietę wzbogaconą w błonnik, newralgiczna jest również aktywność fizyczna. Pamiętajmy Drogie Mamy, aby dieta nie była restrykcyjna a ćwiczenia, żeby nie były forsowne i wytężone. Jeżeli dieta jest urozmaicona w owoce, warzywa a kobieta jest aktywna fizycznie i pomimo tego pojawiają się trudności z wypróżnieniami należy skonsultować się z lekarzem, który przepisze medykament przeczyszczający. Wiele leków jest dostępnych bez recepty, ale mogą kolidować, wchodzić w interakcje z innymi preparatami, które przyjmujemy.

Drętwienie rąk – Sporadycznie obejmuje całą kończynę. W szczególności ograniczone jest do palców. Najbardziej zalecany jest magnez oraz witamina B6.

W przyszłym artykule postaramy się omówić co jest zalecane w czasie ciąży, jakie są przeciwwskazania a do czego lepiej podejść z pewną dozą sceptycyzmu (kwestia przyjmowania leków, korzystania z zabiegów kosmetycznych, ciąża a podróże).

Zdrówka dla Mam i ich maluszków

Foto: Open Pics

Źródło: Poradnik dla przyszłych rodziców

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.