Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

bottle 2812214 640

Zapachy posiadają ogromną potęgę – potrafią wodzić na pokuszenie, uwodzić osobę przeciwnej płci. Rozpalają zmysły i dodają pewności siebie. To one sprawiają, że jesteśmy bardziej intrygujące. Mowa oczywiście o perfumach. Przypuszczam, że zainteresują Panie informacje a raczej ciekawostki związane z tym kosmetykiem.- światło niekorzystnie wpływa na perfumy. Należy przeprowadzić kontrolę czy miejsce, w którym przechowujemy perfumy nie jest za bardzo narażone na promienie słoneczne oraz sztuczne światło.

- najlepiej przechowywać w przyciemnionym, chłodnym miejscu. Odradza się łazienkę, ponieważ temperatura oraz wilgotność powietrza są nierównomierne, zróżnicowane. Notoryczne zmiany tych czynników mogą doprowadzić do szybszej utraty ich właściwości a siła ich zapachu diametralnie osłabnie. Najbardziej odpowiednia temperatura to 16 stopni

- po aplikacji nie należy perfum rozcierać, gdyż następuje zminimalizowanie brzmienia pierwszej nuty

-  nie powinno się używać perfum za uchem, ponieważ w tym miejscu skóra generuje kwas mlekowy, który powoduje szybszą zmianę a następnie zaniknięcie zapachu.

- perfumy należy poddawać podwójnej próbie – początkowo na blotterze a następnie na skórze.

- nieustabilizowane, niestałe PH występuje po wewnętrznej stronie skóry a to związane jest z przeinaczaniem zapachu. Najlepiej nie aplikować na nadgarstku i łokciu - stosować na skórze karku lub dekoltu.

- istnieją trudności w przedłużeniu trwałości zapachu na suchej, zimnej skórze. Powinno się nawilżyć ciało przed użyciem perfum a wówczas zapach będzie emanował z naszej skóry. Preferuje się również nanoszenie zapachu na włosy. Należy jednak pamiętać, że odbija się to niekorzystnie na włosy, gdyż ulegają przesuszeniu. Sugerowana jest mgiełka, która zawiera znacznie mniej alkoholu. Zapach utrzyma się na odzieży dłuższy czas niż na ciele.

- przemiany hormonalne odgrywają znaczną rolę w doborze perfum. W jednym dniu będziemy wyrażać się z dezaprobatą o danej marce a już za tydzień będziemy o tej samej marce odnosić się z uznaniem a wręcz z afirmacją.

- Jeżeli używamy perfum przez dłuższy czas to przestajemy odczuwać nasz zapach, gdyż nasz nos kolokwialnie mówiąc oswaja się z danym aromatem

Pamiętajmy, że nawet ten rodzaj kosmetyku ulega degradacji, zepsuciu. Po czym można to rozpoznać? Nie stanowi to dylematu. Cechami charakterystycznymi jest mętny kolor oraz kwaśna woń.

Foto: Pixabay

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.