FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

wenus

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

heart 3147976 480Wszystkiego dobrego w Dniu Św. Walentego, 
dużo radości, dużo czułości, 
a przede wszystkim morza miłości.

To, że dzisiaj obchodzimy Walentynki nie muszę chyba nikomu przypominać. 14 luty to Dzień Zakochanych. Nazwa wywodzi się od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele również przypada na ten dzień. Obyczajem jest przekazywanie listu, w którym osoba zakochana wyznaje swoje uczucia względem adresata lub adresatki. Do listu można dołączyć drobny upominek: maskotkę, czerwoną różę, która symbolizuje miłość lub coś bliskiego sercu.

 W niedzielę poprzedzającą ten dzień narzeczeni i pary małżeńskie obchodzące 25 lub 50 rocznicę ślubu przybywają do bazyliki znajdującej się w Terni w celu złożenia deklaracji miłosnej. W bazylice umieszczony jest relikwiarz ze szczątkami świętego. To największe miejsce kultu patrona zakochanych.

Pewna część naszej społeczności podchodzi z dezaprobatą do tego święta. Krytyka wynika z opinii, że ulegamy kolokwialnie mówiąc amerykanizacji, czyli wypieramy, eliminujemy polskie tradycje.

 W tym roku w ten sam dzień obchodzimy również Popielec. Jak połączyć, zintegrować ze sobą szczęśliwy Dzień Zakochanych z obrzędem posypywania głów popiołem na znak oczyszczenia? Popielec to początek Wielkiego Postu trwającego 40 dni, w którym następuje duchowa przemiana. W dniu dzisiejszym obowiązuje ścisłe powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych, hucznych zabaw. Jest to dzień refleksji nad własną egzystencją. To jednak nie powinno kolidować z obchodzeniem Walentynek, ponieważ nie musimy urządzać głośnej imprezy i objadać się mięsiwem na romantycznej kolacji. Możemy wspólnie pójść do Kościoła a potem trzymając się za ręce wybrać się na przechadzkę. Nie należę do osób, które emocjonalnie przeżywają święto zakochanych, ale moja imaginacja, wyobraźnia zaprezentowała taki romantyczny obraz spaceru w zimowej scenerii. Naprawdę romantyczne…

Foto: Pixabay

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama
Reklama
Reklama

  DO GÓRY