FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

wenus

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

book 3075286 480 copy
W niedzielne popołudnie zastanawiamy się jak spędzić wolny czas, aby odprężyć się przed kolejnym tygodniem pracy. Obligatoryjny jest spacerek na świeżym powietrzu, może wycieczka rowerowa (nie zniechęcając jest odrobinę zimno). A później warto sięgnąć po chipsy i książkę. Chciałabym zasugerować dreszczowiec Stephena Kinga „Chudszy”.Wiem, że nie każdy jest zwolennikiem tego rodzaju literatury, ale piszę z własnej autopsji, doświadczenia. Czytałam i nie mogłam się od niej oderwać i wciąż kontynuowałam, pomimo że obiad nie ugotowany a wszyscy domagali się jedzenia. Doszłam do wniosku, że z głodu nie umrą kolokwialnie mówiąc a zresztą każdy z nich ma ręce i może sobie przygotować. Nie chcę, żeby to zostało zinterpretowane, że agituję do porzucenia wszelkich obowiązków i zaniedbania rodziny. To chwilka relaksu przy książce.

Moją intencją jest zapoznanie się z tą książką, która utrzymuje czytelnika w ciągłym napięciu. W kilku słowach postaram się ją zreferować. Wątek dotyczy adwokata, który jadąc samochodem powoduje wypadek, w którym ginie stara Cyganka. Billy – główny bohater zostaje uniewinniony i nie ponosi żadnych konsekwencji, sankcji karnych a tego orzeczenia nie aprobuje Cygan, który przez swoje zbulwersowanie, oburzenie i irytację postanawia zemścić się w postaci zrzucenia klątwy.

Główny bohater od wielu lat cierpiał na sporą nadwagę. Lekarze przestrzegali przed zagrożeniem życia związanym z otyłością i nakłaniali do diety. Po incydencie ze starą Cyganką Billy w sposób irracjonalny i niczym nie uzasadniony zaczyna tracić na wadze. Niestety w zastraszającym tempie. W kilka miesięcy traci kilkadziesiąt kilogramów nie stosując diety ani nie uprawiając żadnego sportu. Rodzina podchodzi sceptycznie do argumentacji o uroku i pod presją żony konsultuje się z kolejnymi lekarzami, którzy nie są w stanie zdiagnozować przyczyny takiej diametralnej przemiany. Pod wpływem determinacji, desperacji podejmuje decyzję o odnalezieniu Cygana, aby zdjął czar. Emocjonująca wyprawa w poszukiwaniu Cygana wzbudza kolejne odczucia grozy, która wciąż się pogłębia wraz z utratą wagi i stanowi zagrożenie dla życia. To jest wyścig z czasem….

Zaskoczona jestem, że ta powieść nie znajduje się w żadnych rankingach najlepszych lub najgorszych książek. Jest bardzo mało znana a szkoda ponieważ wzbudza ogromne wrażenia,ekscytacje, doznania.

Foto: Pixabay

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama
Reklama
Reklama

  DO GÓRY