FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

wenus

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

book 3075286 480W niedzielne popołudnie zastanawiamy się jak spędzić wolny czas, aby odprężyć się przed kolejnym tygodniem pracy. Obligatoryjny jest spacerek na świeżym powietrzu, może wycieczka rowerowa (nie zniechęcając jest odrobinę zimno). A później warto sięgnąć po chipsy i książkę. Chciałabym zasugerować dreszczowiec Stephena Kinga „Chudszy”.

Wiem, że nie każdy jest zwolennikiem tego rodzaju literatury, ale piszę z własnej autopsji, doświadczenia. Czytałam i nie mogłam się od niej oderwać i wciąż kontynuowałam, pomimo że obiad nie ugotowany a wszyscy domagali się jedzenia. Doszłam do wniosku, że z głodu nie umrą kolokwialnie mówiąc a zresztą każdy z nich ma ręce i może sobie przygotować posiłek lub chwilkę poczekać. Nie chcę, żeby to zostało zinterpretowane, że agituję do porzucenia wszelkich obowiązków i zaniedbać rodzinę. Moją intencją jest zapoznanie się z tą książką, która utrzymuje czytelnika w ciągłym napięciu. W kilku słowach postaram się zreferować. Wątek dotyczy adwokata, który jadąc samochodem powoduje wypadek, w którym ginie stara Cyganka. Billy – główny bohater zostaje uniewinniony i nie ponosi żadnych konsekwencji, sankcji karnych a tego orzeczenia nie aprobuje Cygan, który przez swoje zbulwersowanie, oburzenie i irytację postanawia zemścić się w postaci zrzucenia klątwy. Główny bohater od wielu lat cierpiał na sporą nadwagę. Lekarze przestrzegali przed zagrożeniem życia związanym z otyłością i nakłaniali do diety. Po incydencie ze starą Cyganką Billy w sposób irracjonalny i niczym nie uzasadniony zaczyna tracić na wadze. Niestety w zastraszającym tempie. W kilka miesięcy traci kilkadziesiąt kilogramów nie stosując diety ani nie uprawiając żadnego sportu. Rodzina podchodzi sceptycznie do argumentacji o uroku i pod presją żony konsultuje się z kolejnymi lekarzami, którzy nie są w stanie zdiagnozować przyczyny takiej diametralnej przemiany. Pod wpływem determinacji, desperacji podejmuje decyzję o odnalezieniu Cygana, aby zdjął czar. Emocjonująca wyprawa w poszukiwaniu Cygana wzbudza kolejne odczucia grozy, która wciąż się pogłębia wraz z utratą wagi i stanowi zagrożenie dla życia. To jest wyścig z czasem….

Zaskoczona jestem, że ta powieść nie znajduje się w żadnych rankingach najlepszych lub najgorszych książek. Jest bardzo mało znana a szkoda ponieważ wzbudza ogromne wrażenia, ekscytacje, doznania.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

ja jan

ja jan

napewno sprawdze jak skoncze z Mroczną Wieżą ;). A polecic moge "Lśnienie", "Bastion" Stefana
Reklama
Reklama
Reklama

  DO GÓRY