Facebook Twitter Youtube Czytnik rss Nasza aplikacja mobilna

wenus

Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.

Czytaj więcej...

 Istnieje wiele profesji, które obligatoryjnie wymagają pracy przy komputerze i to przez kilka godzin dziennie. Niestety praca przy monitorze może wpływać destrukcyjnie, negatywnie na nasze zdrowie i może przyczynić się do powstawania wielu dysfunkcji organizmu  - szczególnie  narządu wzroku.

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


Czytaj więcej...

 

 Pogodnych, spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych.Niech będzie to czas obfitujący we wzajemne zrozumienie, szacunek i optymizm, oraz niech będzie okazją do refleksji i odpoczynku.

 

Foto: Pixabay

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...

 To już ostatnie dni, a raczej godziny przed świętami. Z pewnością będziemy zaabsorbowani ostatnimi porządkami w domu i zakupami. Będziemy dokonywać zakupów w małych sklepikach lub supermarketach, które mogą stanowić jedno z najwyższych zagrożeń dla naszego zdrowia. Zostało potwierdzone, że supermarket jest jednym z miejsc o najwyższym stopniu ryzyka zarażenia się koronawirusem. Spomiędzy osób, które wykonały test i  uzyskały wynik pozytywny na obecność COVID-19 przyznały, że najczęstszym miejscem przez nich odwiedzanym był właśnie supermarket. Z przeprowadzonych analiz wynika, że analogicznej odpowiedzi udzieliło aż 18,3 respondentów.

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...

 W Kościele katolickim obchodzimy dzisiaj Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień. W tym dniu wspominany jest uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, poprzedzający Jego mękę i śmierć na krzyżu. Najbardziej prymarną częścią  uroczystości jest tradycyjne święcenie palm.


Zgodnie z obowiązującymi restrykcjami limit Parafian w Kościele, to 52 uczestników liturgii czyli 1 osoba na 20 m2. Obligatoryjne jest zachowanie dystansu i oczywiście zasłonięcie twarzy.


W związku z epidemią w poszczególnych diecezjach biskupi wydali stosowne dekrety na mocy, których udzielili wiernym dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we mszy świętej.


W ogłoszeniach duszpasterskich została przekazana informacja odnośnie święcenia pokarmów. Poświęcenie koszyczków odbywać się będzie na placu kościelnym - od godziny 9.00 do 15.00 co pół godziny.

OKAZJA DO SPOWIEDZI:
Poniedziałek, wtorek, środa - godz. 7:00 - 8:00. i 16:30 - 18:30.
Dla dzieci - poniedziałek i wtorek - 16:00 - 16:30.
W Wielki Czwartek - 7:00 - 8:00 i 14:00 - 15:30.
W Wielki Piątek - 7:00 - 8:00 i 15:00 - 16:30.
W Wielką Sobotę - 7:00 - 8:00 i 14:00 - 15:00.

Foto: Pixabay

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...Starając się zachować racjonalne myślenie przy sporządzaniu listy zakupów, wybieramy produkty, które są obowiązkowe, nieodzowne i co najbardziej newralgiczne: w przystępnych cenach. Wchodząc do sklepu mamy sprecyzowany, ściśle określony spis, a jednak często okazuje się po powrocie ze sklepu, że kupiliśmy więcej niż zaplanowaliśmy. Otóż sieci handlowe wywierają wpływ na klientów przy dokonywaniu zakupów. Ludzie kompetentni w tej dziedzinie deliberują jakie wprowadzić działania, innowacje aby zmotywować klientów do nabywania towarów w tym właśnie sklepie. Niektórzy konsumenci interpretują to jako nieczystą grę psychologiczną.

(Artykuł przeczytasz w 2 - 4 minut)

Czytaj więcej...

 Czasami zdarzają się nam sytuacje gdy próbujemy załatwić sprawę w biurze, urzędzie (oczywiście nie w każdym i całe szczęście)  i odnosimy wrażenie, że jesteśmy ignorowani przez osoby pracujące w tym miejscu. Czujemy się jak persona non grata. Pracownicy zaabsorbowani są rozmową i gdy w końcu zostajemy zauważeni spotykamy się z dezaprobatą, nieprzychylnością.

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...

 Utrzymujący się stan pandemii wpłynął na decyzję pracodawców, którzy wprowadzili radykalne zmiany dotyczące obniżenia zagrożenia i zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. W tym celu wiele przedsiębiorstw wprowadziło innowacyjne rozwiązanie - pracę zdalną. Taka forma pracy wzbudza zróżnicowane emocje. Niektórzy odczuwają entuzjazm ponieważ praca zdalna posiada takie zalety jak: możliwość uniknięcia permanentnego stresu, który może u niektórych wywoływać apodyktyczny pracodawca. Dzięki pracy w domu zyskujemy większy komfort psychiczny.

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...

Dzisiaj Środa Popielcowa, która kończy czas karnawału i rozpoczyna 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. Wierni w tym czasie zobowiązani są do powstrzymywania się od uczestnictwa w hucznych zabawach. Post jest czasem, który można poświęcić na refleksję o własnym życiu i w jaki sposób przybliżyć się do Boga. Jest to najbardziej adekwatny czas na pokutę, jałmużnę i post. Dzisiaj również obowiązuje post ścisły: jeden posiłek do syta i dwa mniejsze z obligatoryjnym powstrzymaniem się przed spożyciem mięsa.

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...

 

Wiele zatrudnionych kobiet podczas ciąży zmuszonych jest do absencji, nieobecności w pracy i to nie z prozaicznych przyczyn ale z powodu występujących dotkliwych dolegliwości, perturbacji zdrowotnych, które uniemożliwiają normalne wykonywanie obowiązków w miejscu pracy. Pewnych symptomów, a szczególnie będąc w stanie odmiennym nie należy trywializować. W wielu przypadkach jest to uzależnione od warunków, w których przyszła mama wykonuje pracę. Jeżeli praca stanowi zagrożenie dla matki i dla płodu, kobieta powinna obligatoryjnie skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który w takiej sytuacji z pewnością wystawi L4. W sytuacjach gdy praca wiąże się z permanentnym stresem, zaangażowaniem emocjonalnym lub związana jest z nadmiernym wysiłkiem kobieta zyskuje prawo do zwolnienia już w pierwszym trymestrze ciąży.

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...

 Rząd luzuje obostrzenia. Mają nastąpić diametralne zmiany w obowiązujących restrykcjach.
Od 12 lutego mają zostać otwarte kina, teatry, baseny i hotele. Ponadto udostępnione do użytkowania będą stoki narciarskie.
 Informacje zostały przekazane do publicznej wiadomości przez premiera Mateusza Morawieckiego po konferencji prasowej.

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...

 Od 25 stycznia rozpoczną się szczepienia ludzi starszych. Wiele osób zastanawia się jak precyzyjnie przygotować się do szczepienia. Otóż w tym dniu należy postępować tak jak w każdy inny dzień. Obligatoryjnie należy skonsumować śniadanie, przyjąć medykamenty.


- Seniorzy czasem przychodzą do lekarza na czczo i nie zażywają leków "na wszelki wypadek". W przypadku wizyty związanej ze szczepieniem jest to szczególnie niewskazane. Może dojść do zmiany ciśnienia lub zasłabnięcia, nie w efekcie podania szczepionki, tylko z powodu hipoglikemii. – skonstatowała lekarka rodzinna Agata Sławin.

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...

 

Dziadku kochany,
jesteś plasterkiem na rany,
rozpieszczasz i wspierasz,
uczysz, jak dobro wybierać,
znasz wiele historii ciekawych
i uczysz prawdziwej zabawy.
Zabawny w tym jesteś na dokładkę
Dziękuję, że jesteś Dziadkiem!

                                       WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZYMY WSZYSTKIM DZIADKOM

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...
Liczba wykonanych szczepień przekroczyła 600 000.

Dzisiaj od godziny 6 rano rozpoczęły się zapisy na szczepienia dla osób po 70 roku życia. Można ich dokonywać na Internetowym Koncie Pacjenta, za pośrednictwem infolinii lub bezpośrednio w punkcie szczepień. Tą ostatnią opcję szef KPRM Mateusz Dworczyk starał się wyperswadować motywując możliwością zakażenia się koronawirusem w długiej kolejce.

Od rana osoby, które wykazały chęć skorzystania ze szczepienia miały dylemat dotyczący połączenia się z infolinią.

– Zainteresowanie było i jest nadal bardzo duże. W godzinach tzw. piku było to 300 tys. prób połączeń na jedną minutę, stąd też wystąpiły i występują problemy z dodzwonieniem się – skonstatował minister.

Zaznaczył, że jeżeli senior deklaruje chęć skorzystania ze szczepienia i skontaktuje się z infolinią, ale okaże się, że nie ma już wolnych terminów do końca marca, to taki senior powinien pozostawić swoje dane. W momencie gdy pojawią się szczepionki konsultanci zadzwonią i poinformują o możliwej dacie szczepienia. Podkreślił, że seniorzy, którzy zostawią swoje dane personalne  nie są zobligowani do ponownego kontaktu z infolinią.  

Od dzisiaj istnieje możliwość wysłania SMS – a o treści SZCZEPIMY SIĘ na nr + 48 664 908 556. Otrzymamy SMS zwrotny z prośbą o podanie nr PESEL  i kodu pocztowego. Newralgiczna informacja odnośnie przesyłania SMS – a. Musimy pamiętać, aby używać polskich znaków (ę na końcu wyrazu).

Szczepienia osób powyżej 70 i 80 roku życia rozpoczną się 25 stycznia.

 

Foto: Pixabay

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...

 Babcie, ach te nasze kochane babcie, które poświęcają niemal cały swój wolny czas aby opiekować się swoimi wnukami. Są ukontentowane gdy mogą spędzać czas ze swoimi wnuczętami. Uwielbiają rozpieszczać dzieciaczki. Pomimo swojej niewielkiej emerytury zawsze mają odłożone i nie pożałują grosza, aby kupić nową zabawkę, modny ciuszek. Upieką ciasto i ugotują pyszny obiad na życzenie wnucząt. Pilnują, aby obiad był zjedzony do końca i żeby pociechy były ciepło ubrane. Pójdą z nimi na spacer nawet gdy ból nogi dokucza, a wieczorem przeczytają ulubioną bajkę.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...

 Od wczoraj dzieci po przerwie świątecznej rozpoczęły ferie zimowe, które potrwają do 17 stycznia. Z powodu istniejącej pandemii sugerowane jest aby nie aranżować wyjazdów. Dla uczniów klas od I do IV szkół podstawowych zostały zorganizowane półkolonie. Półkolonie mogą się odbywać na terenie szkoły lub placówki. Na cele półkolonii mogą być przeznaczone: sale świetlicowe, sale dydaktyczne i sale gimnastyczne, które umożliwiają zachowanie dystansu społecznego.

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.