FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

wenus

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

Czytaj więcej...

 

 Spot, który emitowano w telewizji dotyczący wyborów parlamentarnych wywołał zbulwersowanie i pogardę. Wzbudził dezaprobatę wobec aktorów, którzy cieszą się dobrą opinią, renomą.

Celem kampanii „Nie świruj, idź na wybory” było zmotywowanie obywateli do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach. Postawy parodiujących aktorów spowodowały kontrowersje. Zamiast zmobilizować społeczność osiągnęli odmienny skutek, a mianowicie demotywacje, zniechęcenie. Obrazy przedstawiające ludzi z osobowością chwiejną emocjonalnie i ich chaotyczne ruchy, wykrzywione twarze zostały odebrane jako imitacje zachowania chorych. Spotkało się to z ostrą krytyką. Aktor Wojciech Pszoniak starał się usprawiedliwiać. Twierdzi, że poczuł się dotknięty oskarżeniami, że ironizuje, szydzi z ludzi, którzy zmagają się z tego rodzaju chorobami. Widzowie odebrali to jako potwarz, zniewagę i naruszenie godności osobistej. Dotyczy to zwłaszcza osób, które mają w rodzinie cierpiącego na zaburzenia psychiczne.

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 4 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


Czytaj więcej...

 

Klientki sklepu „Rossmann” z entuzjazmem oczekiwały na kolejną promocję dotyczącą produktów przeznaczonych do makijażu. Bonifikata niektórych kosmetyków wynosi 70%. Brzmi zachęcająco, jednak tylko dla osób, które dokonują zakupów stacjonarnie. Wiele kobiet, które nie są zwolenniczkami stania w korowodzie do kasy, a wiadomo, że w tych dniach frekwencja w sklepie jest wielokrotnie wyższa niż w innych dniach, lub z braku czasu wybierają wariant zamówienia przez Internet i odbiór osobisty w drogerii są nieukontentowane.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...

Zainspirował mnie temat dotyczący autoagresji, który jest sporadycznie poruszany. Problem związany ze świadomymi uszkodzeniami ciała dotyczy coraz większego grona osób. Autoagresja dzieli się na werbalną i niewerbalną. W większości są to samookaleczenia, bez intencji samobójczych. Najczęściej odnoszą się do młodzieży, która  próbuje zademonstrować, oraz uzewnętrznić negatywne emocje, traumatyczne przeżycia. Jest to bezgłośne, a zarazem rozpaczliwe wołanie o pomoc, aby wybawić tą osobę z opresji i udzielić pomocy w rozwiązaniu życiowych perturbacji.

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...

Kobiety, nastolatki, które nie chcą lub nie mogą z różnych przyczyn    po porodzie sprawować opieki nad swoim nowo narodzonym dzieckiem posiadają alternatywę pozostawienia noworodka w tak zwanym oknie życia. To  naprawdę lepsza koncepcja niż w akcie desperacji podjąć decyzję o porzuceniu dziecka  nie odczuwając żadnych skrupułów. Niestety dość często słyszymy o znalezieniu noworodka na śmietniku, piwnicy, lub w innym miejscu,  gdzie zagrożone jest jego życie z powodu wychłodzenia, głodu. Aby uniknąć śmierci tych bezbronnych istotek powstały okna życia. Intencją inicjatora papieża Innocentego III było ocalenie od śmierci nowo narodzonych.

Okna znajdują się  w domach samotnej matki, lub zakonach. Jest to dostosowane miejsce do umieszczenia dziecka – odpowiednia wentylacja, ogrzewanie. Dziecko nie przebywa w tym inkubatorze długiego czasu, ponieważ otwarcie okienka powoduje włączenie alarmu, który słyszany jest przez osoby będące  w tej placówce. Administracja powiadamia pogotowie i karetka zabiera dziecko do szpitala. Po badaniach umiejscawiane jest w pogotowiu rodzinnym. Powiadamiany jest również sąd rodzinny, który zajmie się adopcją. Wszystko odbywa się anonimowo i rodzice nie mają obowiązku motywować, uzasadniać swojej decyzji.

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...

 Postarajmy się pomóc zaprzyjaźnionym nastolatkom, których przyjaźń została poddana próbie przetrwania. Obie uzewnętrznią swoje odczucia i sprecyzują co doprowadza do destrukcji ich wieloletnią przyjaźń.

Katarzyna – nastolatka lat 18

Spędzałyśmy ze sobą niemal każdą wolną chwilę. Wspólnie ekscytowałyśmy  się odniesionymi sukcesami, oraz wspólnie  szlochałyśmy do poduchy gdy jedna z nas przechodziła perypetie życiowe. Potrafiłyśmy śmiać się do łez i  irytować z identycznych, analogicznych  powodów. Byłyśmy jak papużki nierozłączki do momentu gdy na horyzoncie pojawił się ON          i wszystko uległo diametralnej zmianie. Kolokwialnie mówiąc poszłam w odstawkę a to wywołuje we mnie uczucie  przygnębienia i rozgoryczenia. Nie jestem cyborgiem pozbawionym empatii, uczuć

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 4 minut)

Czytaj więcej...

 Wakacje dobiegają końca, jednak nie dla wszystkich, ponieważ np.: studenci zaczynają rok akademicki dopiero w październiku.

Pozostał więc jeszcze czas na podróże, zwiedzanie. Niestety w portfelu bieda aż piszczy. Będąc w takiej opresji finansowej możemy zdecydować się na opcję podróżowania tak zwanym autostopem.

Informując rodziców o naszych planach nie bądźmy zaskoczeni ich irytacją, reprymendąi brakiem aprobaty, ponieważ jest to wynik rodzicielskiej troski, zaniepokojenia.Z pewnością usłyszymy o mankamentach tego rodzaju środka transportu. Jeżeli przebrniemy przez to i otrzymamy zgodę na wyjazd, wówczas pozostawiamy balast zmartwień, utrapień i w drogę. Mamy możliwość odkrycia nowych doznań, przeżycia spontanicznej, fantastycznej przygody.

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...

 

 Oglądając, lub czytając wiadomości możemy wzruszyć się do łez, lub zbulwersować. Wiele komunikatów wzbudza silne emocje: euforii, wzburzenia lub poruszenia.

 20 sierpnia w „Wydarzeniach” podano informację, że obligatoryjna, bezwzględnie konieczna jest operacja, aby ratować rocznego chłopca. Ta właśnie wiadomość zainspirowała, nakłoniła do działania wielu empatycznych ludzi, którzy dokonywali przelewów na wskazane konto. W ciągu kilkunastu godzin od apelu o pomoc dla Antosia cierpiącego na złożoną wadę serca i tętnic płucnych uzbierano brakujące pół miliona na wykonanie operacji.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...

Coraz więcej młodych ludzi zapatrzonych w telefon komórkowy dostrzegamy na ulicy. Czasami są tak zaabsorbowani, że przechodząc w dozwolonym lub niedozwolonym miejscu nie zwracają uwagi na przejeżdżające samochody. Ta dekoncentracja, nieuwaga  może doprowadzić do  poważnego wypadku. Niestety może. ale nie musi być to przejawem, świadczącym o uzależnieniu. Zaintrygowani są grami, portalami społecznościowymi. Jak dowodzą badania nastolatkowie  posiadają większe skłonności do wpadania  w szpony nałogów niż osoby dorosłe. Jednak niezależnie od wieku wszyscy jesteśmy predysponowani do popadnięcia w zależność od Internetu. Zakupy na portalach aukcyjnych, czat oraz wiele innych stron ekscytuje, pasjonuje wielu z nas.

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...

Przyłączmy się do akcji „Wojtusiowe nakrętki”. Wojtuś choruje na Mukowiscydozę i pieniądze uzbierane ze zbiórki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację.

Mukowiscydoza to choroba, która zaburza prawidłową pracę układu oddechowego, pokarmowego a nawet rozrodczego. 

Większość z nas codziennie zaopatruje się w butelki z wodą. Po wypiciu wyrzucamy opakowanie na śmietnik wraz z nakrętką. Teraz pamiętajmy, aby zakrętkę zostawić i wrzucić do pojemnika, w którym będziemy wytrwale zbierać te plastikowe pokrywki. Inicjatywa nie wymaga od nas nakładu pieniężnego ( oprócz zakupu napoju, który sami wypijemy) i pamięci, aby pozostawić to cenne plastikowe wieczko, które  w większej ilości umożliwi leczenie i i rehabilitację chorego chłopca.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...

 

Cały nasz naród pogrążony jest w żałobie.

Niestety sprawdził się najczarniejszy scenariusz dotyczący pięcioletniego Dawidka, którego ciało zostało odnalezione w sobotę. Cała Polska z niepokojem obserwowała poczynania zdeterminowanej policji. Przez dziesięć dni poszukiwań wielu z nas  pokładało ufność, żywiło nadzieję, że chłopczyk żyje i znajduje się w bezpiecznym miejscu.  Sceptycznie podchodziliśmy do hipotezy dotyczącej ewentualnej śmierci dziecka. Wszelkie insynuacje, że dziecko nie żyje wydawały nam się absurdalne, irracjonalne.

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...

 

Czy randka z osobą poznaną w Internecie nie stanowi zagrożenia i jest zupełnie bezpieczna?

W obecnych czasach wiele znajomości nawiązujemy poprzez portale społecznościowe i randkowe. Poznajemy człowieka, który nas intryguje, ekscytuje, wzbudza nasze zainteresowanie. Imponuje nam swoją erudycją, elokwencją i  wszechstronnymi kompetencjami. Piszemy ze sobą coraz częściej. Oczekujemy z entuzjazmem i podekscytowaniem na kolejne spotkanie w sieci.

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...

 Szeroki asortyment żywności znajdujący się na półkach sklepowych sprawia, że nie potrafimy przejść obojętnie. Tak wiele produktów nas absorbuje, intryguje, przykuwa naszą uwagę. W jaki sposób zignorować i zdystansować się do umieszczonej na ilustracji opakowania rodziny, która rozkoszuje się kiełbaskami z grilla ? To opakowanie wzbudza nasze zainteresowanie i wzmaga apetyt pomimo, że jesteśmy po treściwym posiłku. Bez rozważenia umieszczamy kartonik z kiełbaskami w naszym koszyku. „A może akurat w sobotę pojedziemy na działkę i usmażymy na grillu”. Takim myśleniem staramy się umotywować, uzasadnić zakup, który nie był niezbędny. Wręcz przeciwnie nasza lodówka kolokwialnie mówiąc „pęka w szwach”  od  nadmiaru wędlin, ale jak sobie wyperswadować chęć kupna  tak pysznie wyglądających kiełbasek.

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...

 Do napisania tego artykułu zainspirowała mnie kolejna informacja dotycząca naruszenia prawa przez osobę pełniącą funkcję publiczną, której postępowanie powinno służyć za moralny wzór. Sędzia to profesja, która  cieszy się ogromnym autorytetem i prestiżem. Niestety w każdej grupie zawodowej mogą znaleźć się osoby, które odciskają hańbiące piętno i przynoszą ujmę godności danego zawodu.

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

Czytaj więcej...

 

 W życiu każdego rodzica następuje zakończenie  pewnego rozdziału np.: w momencie opuszczenia przez dorosłe już dziecko domu rodzinnego. Dzieci, które przewijaliśmy, kołysaliśmy  do snu, wychowywaliśmy, tak szybko dorosły i wyjechały do innego miasta w celu znalezienia pracy,  kontynuacji nauki lub z powodu założenia własnej rodziny. Gwar, harmider nad  którym nie można było zapanować nagle ucichł. Jednak ta cisza jest bardziej irytująca od tej wrzawy. Apatia, chandra i pustka zagościły w naszych domach i naszych sercach. Pamiętamy jakby to było zaledwie wczoraj: umorusane rączki I nóżki z błota, grymasy przy obiedzie itp. Wtedy czułyśmy zmęczenie, znużenie, sforsowanie. A teraz tęsknimy za tymi chwilami….

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Czytaj więcej...

 

 Właściciele oraz pracownicy sklepów  przeważnie monopolowych przeżywają prawdziwą gehennę związaną z notorycznymi incydentami ze strony delikwentów, którzy zakłócają spokój. Dopuszczają się kradzieży alkoholu. Podejmują próby zastraszenia, celem wyłudzenia tegoż produktu. Wiele osób twierdzi, że sposób postępowania tych ludzi świadczy o degeneracji i zdemoralizowaniu. Ich wybryki, karygodne poczynania określane są mianem patologii.

Żadne racjonalne argumenty nie wpływają na nich. Po dokonaniu kradzieży ignorują polecenie zwrotu artykułu  i zachowując się w sposób impertynencki, arogancki opuszczają sklep nie zwracając towaru. Sporadycznie zdarzają się ekstremalne sytuacje gdy ekspedienci sami usiłują  odzyskać skradzione towary. Wymaga to odwagi, gdyż  osoba będąca pod wpływem alkoholu, środków odurzających może zareagować w sposób agresywny. Jest to więc ryzykowne przedsięwzięcie. Dochodzi wówczas do scysji, awantur. Złodziejaszek zostaje poproszony o wyjście ze sklepu. Niestety prośba zostaje zbagatelizowana, zlekceważona. Wulgaryzmy, sarkazmy skierowane pod adresem pracowników padają, aż do momentu przybycia funkcjonariuszy policji. Władze interweniują nagminnie, ale niestety bezskutecznie, ponieważ Oni znowu powracają w to miejsce.

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)
Reklama
Reklama
Reklama

  DO GÓRY