Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%
001

W sobotę 3 października w Kluczborku rozegrany został Finał województwa opolskiego o Puchar Premiera RP. Naszą gminę w kategorii chłopców starszych reprezentowało Publiczne Gimnazjum nr 2. Drużyna składająca się z uczniów pierwszych klas we wcześniejszych etapach wygrała pojedynek gminny oraz zajęła drugie miejsce w rozgrywkach powiatowych. W turnieju finałowym walkę o wyjazd do Warszawy na finał ogólnopolski walczyło 8 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy.Chłopcy z PG2 2 w rozgrywkach grupowych najpierw zremisowali 2:2 z drużyną PG 2 Krapkowice, następnie wygrali 3:0 z PG 2 Olesno a w ostatnim spotkaniu grupowym ulegli Orlikowi Prudnik 2:1. Wyniki te dały awans do półfinału z drugiego miejsca. Tam Nasza drużyna spotkała się ze zwycięzcą grupy pierwszej i jednocześnie faworytem rozgrywek PG 5 Kluczbork. Po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu PG 2 zwyciężyło 2:0.

W wielkim finale na drodze wyjazdu stanęła drużyna PG 1 Głogówek. Mecz świetnie zaczęli nasi uczniowie, którzy już po 30 sekundach objęli prowadzenie 1:0. Kolejne minuty stały pod znakiem bardzo wyrównanej walki, czego efektem były kolejne bramki dla obu drużyn. W końcówce spotkania więcej opanowania i zimnej krwi mieli nasi zawodnicy dzięki czemu zdołali zdobyć bramkę na 3:2. Ostanie minuty to napór drużyny z Głogówka jednak doświadczenie uczniów grających na co dzień w UKS HATTRICK pozwoliło na spokojne utrzymanie wyniku. Po końcowym gwizdku radości nie było końca, uczniowie sami nie mogli uwierzyć jaki sukces odnieśli i że to oni w dniach 14-18 października w Warszawie będą reprezentowali województwo opolskie w kategorii chłopców starszych.

Publiczne Gimnazjum wystąpiło w składzie: Paweł Dorosz, Kacper Łacki, Mateusz Kłakowicz, Szymon Surma, Szymon Łojko, Łukasz Matuszkiewicz, Tomasz Ziółkowski, Piotr Hulka, Daniel Niewiadomski, Alan Gospodarczyk. Opiekun: Daniel Szenawa

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: