(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.

Przeczytałeś już: 0% artykułu

10
    Po trzech tygodniach przerwy koszykarki Chrobrego Basket Głuchołazy powróciły na parkiet i to w bardzo dobrym stylu. W Poznaniu w XX kolejce AZS II Poznań podejmował Chrobrego Basket Głuchołazy. W pierwszym meczu tych drużyn MUKS Chrobry pokonał AZS II 56-53. I to spotkanie zapowiadało się ciekawie, bowiem w  naszej drużynie zabrakło w tym meczu Marleny Deko, oraz Joanny Czarneckiej. Początek środowego spotkania to walka punkt za punkt. Po I kwarcie gospodynie prowadziły 19-13. O drugiej kwarcie koszykarki z Poznania będą starały się jak najszybciej zapomnieć. Nasz zespół po koncertowej grze, odrobił straty z I kwarty, oraz rzucił 26 oczek tracąc tylko 5! Po dwóch kwartach na tablicy widniał wynik 24-39. Trzecia kwarta również padła łupem naszych dziewczyn, które powiększyły przewagę o kolejne 6 oczek. Zaś cały mecz nasze "złotka" Chrobrego wygrały 89-63. Tym samym, MUKS odniósł 6 wyjazdowe zwycięstwo w sezonie, przy 3 porażkach na wyjeździe. W tabeli grupy B na prowadzeniu niepokonana w tym sezonie drużyna z Sosnowca 36 pkt. Na miejscu II: MUKS Poznań 32 pkt. (o jeden mecz rozegrany więcej). Na najniższym stopniu podium drużyna z Krakowa z dorobkiem 31 pkt. w siedemnastu rozegranych meczach. Tuż za podium, MUKS Chrobry Basket Głuchołazy.Tyle samo punktów tylko o jeden mecz rozegrany więcej. Podsumowując, Chrobry Basket Głuchołazy odniósł trzynaste zwycięstwo w tym sezonie, kolejny mecz podopieczne trenera Tadeusza Widziszowskiego rozegrają 24 lutego. Rywalem nie kto inny jak "Lider" naszej grupy drużyna z Sosnowca.  Mecz ten w niedzielę o godzinie 17.00. Foto: archiwum portalu.

AZS II Poznań - Chrobry Basket Głuchołazy 63:89 (19:13, 5:26, 13:19, 26:21)

MUKS: Misiek 18, Dobrowolska 16, Canert 14, Piędel 10, Witkoś 10, Jurek 9 , Majka 9, Kulak 3 , Kucharska.