Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.

Przeczytano 0%

logo sport

Demolka. Tak można powiedzieć o koszykarkach Chrobrego Basket Głuchołazy. W dzisiejszym meczu zrobiły to co do nich należało-zwyciężyły. Tylko zapomniały o tym że u nas w Głuchołazach oddział wewnętrzny został zlikwidowany, a nie jeden kibic, który przybył dziś do hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji wyszedł z zawałem. Mecz dzisiejszy przypominał ten wczorajszy - dodamy do przerwy na tablicy wynik 31-47. Znów to samo, znów będzie porażka? O nie trzeba było czarną serię przerwać. W III kwarcie podopieczne trenera Widziszowskiego walczyły, ale rywal również nie odpuszczał. Tylko cud mógł uchronić nas zespół od czwartej porażki w sezonie. I stał się cud. Koszykarki Chrobrego Basket Głuchołazy rzuciły aż 20 oczek, tracąc tylko dwa punkty!!! Na sekundę przed końcem spotkania celnym rzutem za 2 pkt popisała się Grażyna Witkoś. MVP tego spotkania. W całym meczu grająca z numerem 12, zawodniczka zdobyła 17pkt w tym 6 w IV kwarcie. Chrobry po horrorze pokonał III drużynę z Gorzowa Wielkopolskiego 64-62!!! I nie mówmy że 13 jest pechowy.

Chrobry Basket: Witkoś 17pkt. Misiek 13pkt.,  Dobrowolska 10pkt.Piędel, majka 8pkt.,Deko 4pkt., Jurek 3pkt., Canert 1pkt.

Przypomnijmy we wczorajszym meczu “awansem”, koszykarki Chrobrego Basket Głuchołazy uległy drugiej drużynie z Gorzowa Wielkopolskiego 50-66. Doznając trzeciej porażki z rzędu. O tym meczu zapominamy. Dziś pokazały jak ważna jest wiara w końcowy sukces.Tabela grupy B w linku poniżej:

Siatkówka II liga:

Myśląc o utrzymaniu w 2 lidze siatkówki mężczyzn, siatkarze Juve Wakmet Głuchołazy musieli wygrać to spotkanie. Do zakończenia rundy rewanżowej pozostały 3 mecze i patrząc na układ tabeli grupy IV był to mecz za przysłowiowe sześć oczek. We wczorajszym meczu drużyna z Głuchołaz podejmowała najsłabszy zespól naszej grupy Ikara Legnica. Można powiedzieć godzina z prysznicem, Juve dobrze odrobiła zadanie domowe. Siatkarze z Głuchołaz pewnie pokonali Ikara, i tym samym odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo. Dość niespodziewanie porażki w Bolesławcu doznał  MUKS Milicz, który przegrał z przedostatnim zespołem naszej grupy 3-1. W Oławie, górą drużyna z Wałbrzucha która pokonała Oławie 3-1, a w Żaganiu, Astra Nowa Sól pewnie pokonała Sobieskiego 3-0. Najbardziej zacięte spotkanie rozgrywane było w Bielawie, gdzie mijescowy Bester dopiero po tie-breku uległ Chrobremu Głogów. W XVI kolejce, Juve  po dwóch meczach u siebie, czeka yjazdowe spotkanie do Milicza, gdzie 19 stycznia zmierzy się z miejscowym MUKS-em Ziemia Milicka Milicz.