-
Nadrzędna kategoria: Aktualności
-
Opublikowano: 13 grudzień 2018
-
Poprawiono: 13 grudzień 2018
-
13 Gru 2018
-
Odsłony: 1789
(Artykuł przeczytasz w 4 - 8 minut)
Po raz 22 do Głuchołaz zjechali karatecy z województwa opolskiego, dolnośląskiego, śląskiego i lubuskiego. Impreza pod nazwą Finał Opolskiej Ligi Karate Tradycyjnego i XXII Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej w Karate Tradycyjnym zgromadziła blisko 200 zawodników, którzy rywalizowali między sobą 08.12.2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach.
Do Głuchołaz zawitały następujące kluby:
1. Kluczborski Klub Karate
2. Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Z Bytomia
3. Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław
4. Klub Karate Tradycyjnego SENTO-KAN z Chocianowa
5. Klub Karate tradycyjnego KOBU z Wrocławia
6. Klub Karate Tradycyjnego BUDOKAN Opole
7. Akademia Karate Tradycyjnego z Opola
8. Ośrodek Kultury z Byczyny
9. Klub Karate Tradycyjnego HIKARI z Oleśnicy
10. Klub Karate Tradycyjnego z Wołczyna
11. Klub Karate NIDAN z Zielonej Góry
12. Akademia Karate Głuchołazy
13. Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego – Gospodarz Turnieju
Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonali Burmistrz Głuchołaz Pan Edward Szupryczyński, który życzył wszystkim zawodnikom udanego startu w turnieju i wiele sukcesów oraz Prezes Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego Pan Arkadiusz Bukała, który podkreślił, że Opolską Ligę Karate Tradycyjnego swoim patronatem objął Marszałek województwa opolskiego Pan Andrzej Buła, a współorganizatorami opolskiej ligi są: Opolski Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego, Kluczborski Klub Karate, Akademia Karate Tradycyjnego Opole i Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego.
Po krótkiej wspólnej rozgrzewce poprowadzonej przez instruktora GKKT sensei Agnieszkę Maciejczyk (zdobywczynię złotego medalu w Pucharze Polski w Karate Tradycyjnym), zawodników odwiedził Mikołaj, który obdarował wszystkich zawodników słodyczami.
Turniej oceniali sędziowie w następującym składzie :
1. Zbigniew Sitarz 6 DAN - sędzia główny zawodów
2. Mirosław Kuciarski 6 DAN - sędzia planszowy
3. Wiesław Olewicz 3 DAN – sędzia planszowy
4. Anna Koper 3 DAN – sędzia planszowy
5. Rafał Panaszek 3 dan – sędzia planszowy
6. Bogusław Czarny 2 DAN - sędzia planszowy
7. Jarosław Pindel 2 dan – sędzia planszowy
8. Dawid Rojowski 1 dan – sędzia planszowy
9. Klaudia Kołodziej 1 dan – sędzia planszowy
10. Agnieszka Maciejczyk 1 DAN - sędzia techniczny
11. Adrian Kowalski 1 DAN – sędzia techniczny
12. Jolanta Szmyt – opieka medyczna
Turniej rozgrywany był w dwóch konkurencjach KATA i KUMITE z podziałem na chłopców i dziewczęta, stopnie uczniowskie (kyu) oraz wiek.
Wyniki końcowe:
Kategoria 7 lat i młodsi dziewcząt (9-8 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Zofia-Maria Karwonen AK Głuchołazy
II miejsce Natalia Skamel SENTO-KAN Chocianów
III miejsce Liliana Łobos Kluczborski KK
III miejsce Milena Różańska SENTO-KAN Chocianów
Kategoria 7 lat i młodsi chłopcy (9-8 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Bartłomiej Zabiegała Głuchołaski KKT
II miejsce Antoni Stoparek HIKARI Oleśnica
III miejsce Miłosz Nyga HIKARI Oleśnica
III miejsce Antoni Bagnicki AK Głuchołazy
Kategoria 7 lat i młodsi grupa mieszana (7-6 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Michał Dokupil Kluczborski KK
II miejsce Krzysztof Kolenda CKT Wrocław
III miejsce Antonina Dawicka Kluczborski KK
III miejsce Dominik Leder KOBU Wrocław
Kategoria 8-9 lat dziewcząt (9-7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Zosia Studzienna AK Głuchołazy
II miejsce Lena Lipińska AKT Opole
III miejsce Zofia Stefaniak Kluczborski KK
III miejsce Zuzanna Kalisz AK Głuchołazy
Kategoria 8-9 lat chłopców (9-7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Robert Lisowski HIKARI Oleśnica
II miejsce Piotr Grochoła AK Głuchołazy
III miejsce Wojciech Przybył Kluczborski KK
III miejsce Patryk Jankowiak SENTO-KAN Chocianów
Kategoria 8-9 lat dziewcząt (6-4 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Julia Grzelak Kluczborski KK
II miejsce Kaja Zygmunt CKT Wrocław
III miejsce Lena Kraśnicka Kluczborski KK
III miejsce Julia Bukowiec AK Głuchołazy
Kategoria 8-9 lat chłopców (6-4 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Oskar Panaszek Kluczborski KK
II miejsce Jakub Łatka Kluczborski KK
III miejsce Kacper Dawicki Kluczborski KK
III miejsce Bartosz Wall Kluczborski KK
Kategoria 10-13 lat dziewcząt (9-7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Julia Pachura AK Głuchołazy
II miejsce Urszula Nowak HIKARI Oleśnica
III miejsce Magdalena Walkiewicz Głuchołaski KKT
III miejsce Hanna Froń AKT Opole
Kategoria 10-13 lat chłopców (9-7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Bartosz Zamojski Głuchołaski KKT
II miejsce Olaf Nakal AKT Opole
III miejsce Maciej Niemiec AKT Opole
III miejsce Filip Gajewski SENTO-KAN Chocianów
Kategoria 10-11 lat chłopców (6-4kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Konrad Kałasznikow KK NIDAN Zielona Góra
II miejsce Tymoteusz Pyrzyk AK Głuchołazy
III miejsce Damian Wojcieszak HIKARI Oleśnica
III miejcce Filip Nosol HIKARI Oleśnica
Kategoria 10-11 lat dziewcząt (6-4 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Matylda Cichy HIKARI Oleśnica
II miejsce Martyna Janecka Kluczborski KK
III miejsce Milena Jokiel AKT Opole
III miejsce Natalia Rodlok Kluczborski KK
Kategoria 10-11 lat chłopców (3-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Kacper Kiczak KK NIDAN Zielona Góra
II miejsce Wojciech Wituła MUKS Bytom
III miejsce Aleksander Mucha KK Kluczbork
Kategoria 12-15 lat dziewcząt (8-7 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Agnieszka Matuszak Głuchołaski KKT
II miejsce Magdalena Dobrzańska AKT Opole
III miejsce Amelia Głąb AK Głuchołazy
Kategoria 14-15 lat dziewcząt (6-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Oliwia Gryglas AKT Opole
II miejsce Angelika Hulbój AK Głuchołazy
III miejsce Julia Sytniewska KKT Wołczyn
Kategoria 12-13 lat dziewcząt (6-4 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Milena Malinowicz AKT Opole
II miejsce Aleksandra Wiej AKT Opole
III miejsce Aleksandra Pietrzykowska AK Głuchołazy
Kategoria 12-13 lat chłopców (6-4 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Samuel Ćwiek AK Głuchołazy
II miejsce Jakub Kowalczyk HIKARI Oleśnica
III miejsce Rafał Dąbrowski AK Głuchołazy
III miejsce Tomasz Harmatiuk Kluczborski KK
Kategoria 12-13 lat chłopców (3-1kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Roch Kupczak KOBU Wrocław
II miejsce Marcin Polnar AKT Opole
III miejsce Gracjan Kubik KK NIDAN Zielona Góra
III miejsce Maksymilian Klejn KK Kluczbork
Kategoria 14-15 lat chłopców (9-6 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Damian Jonarski AK Głuchołazy
II miejsce Michał Zamojski Głuchołaski KKT
III miejsce Mateusz Słota SENTO-KAN Chocianów
III miejsce Krzysztof Zarzycki BUDOKAN Opole
Kategoria 14-15 lat chłopców (5-4 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Paweł Buhl AKT Opole
II miejsce Dominik Wenglarzy AK Głuchołazy
III miejsce Adam Wiatkowski BUDOKAN Opole
Kategoria 14-15 lat chłopców (3-1 kyu)
Konkurencja kata:
I miejsce Miłosz Panaszek Kluczborski KK
II miejsce Bartłomiej Mucha OK Byczyna
III miejsce Jakub Dokupil Kluczborski KK
III miejsce Jakub Karczmarzyk HIKARI Oleśnica
Kategoria junior–senior kobiet (6-1 kyu i dan)
Konkurencja kata:
I miejsce Natalia Drożdżyńska AK Głuchołazy
II miejsce Agnieszka Kuśmierczuk Głuchołaski KKT
III miejsce Anna Walkiewicz Głuchołaski KKT
III miejsce Beata Olewicz SENTO-KAN Chocianów
Kategoria młodzik 12-13 lat chłopców (5-1 kyu)
Konkurencja kumite:
I miejsce Maksymilian Klejn KK Kluczbork
II miejsce Jakub Kowlaczyk HIKARI Oleśnica
III miejsce Roch Kupczak KOBU Wrocław
Kategoria junior młodszy 14-15 lat chłopców (5-1)
Konkurencja kumite:
I miejsce Miłosz Panaszek Kluczborski KK
II miejsce Kacper Kowlaczyk HIKARI Oleśnica
III miejsce Bartłomiej Mucha OK Byczyna
III miejsce Jakub Karczmarzyk HIKARI Oleśnica
Po zawodach zespół sędziowski wyłonił najlepszych zawodników turnieju oraz najlepszych zawodników Opolskiej Ligi Karate Tradycyjnego, biorąc pod uwagę trzy turnieje, które odbyły się w Wołczynie, Kluczborku i Głuchołazach. Najlepszą zawodniczką III edycji Opolskiej Ligi Karate Tradycyjnego w Głuchołazach została: Rosa-Marie Karwonen AK Głuchołazy Najlepszym zawodnikiem III edycji Opolskiej Ligi Karate Tradycyjnego w Głuchołazach został: Miłosz Panaszek Kluczborski KK
Najlepszymi zawodnikami w Opolskiej Lidze Karate Tradycyjnego zostali:
w kategorii młodzik dziewcząt:
Zosia Studzienna AK Głuchołazy
w kategorii młodzik chłopców:
Michał Dokupil Kluczborski KK
w kategorii junior młodszy dziewcząt:
Oliwia Grygas AKT Opole
w kategorii junior młodszy chłopców:
Miłosz Panaszek Kluczborski KK
w kategorii junior dziewcząt:
Natalia Drożdżyńska AK Głuchołazy
w kategorii junior chłopców:
Michał Danielewicz Kluczborski KK
Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia i pomocy sponsorów, którymi byli: Urząd Miasta i Gminy w Głuchołazach, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach, Market InterMarche w Głuchołazach Państwo Jolanta i Krzysztof Zielińscy, Drukarnia w Pokrzywnej Państwo Iwona i Robert Jakóbczak, Kompleks Turystyczny Sudety Ośrodek Banderoza Pan Jacek Laskowski, Pizzeria Frateli Sossi Państwo Jolanta i Marcin Nastasowscy, Sklep Sportowy w Głuchołazach Pan Adam Dziurowski, Firma Krafczyk Akcesoria meblowe, Państwo Jolanta i Tomasz Zamojscy oraz pomocy członków, rodziców i sympatyków GKKT, którzy pomogli w organizacji i przygotowaniu Turnieju.
Dobry artykuł!0
Nie lubię0