Głuchołazyonline

Sprawdź jakość powietrza

smog

a
 W sobotę na basenie w Prudniku odbyły się II zawody pływackie szkół podstawowych o Puchar Burmistrza Prudnika.  Nasze Głuchołazy reprezentowali uczniowie szkół podstawowych z naszego miasta.  Ze szkoły podstawowej nr 2 wystartowali: Mikołaj, Bartek i Olek.

Zawodnicy wystartowali na dystansie prawie 40 metrów czyli 2 długości basenu. Każdy uczeń miał możliwość wystartowania w 4 konkurencjach, różnych stylach pływackich. Bezkonkurencyjny okazał się Mikołaj Popyk z klasy IV, który stanął 4 razy na najwyższym stopniu podium zdobywając 4 złote medale, oraz Puchar Burmistrza. Aleksander Mikołajczyk z klasy VI również uczeń SP 2 popłynął żabką i kraulem i zameldował się na bardzo dobrym drugim miejscu.

Nie mogliśmy napisać również o sukcesach uczniów SP 1.  Fabian Łojko, to prawdziwy pływak podobnie jak Mikołaj był najlepszy we wszystkich konkurencjach w swojej kategorii wiekowej!!!.Kuba Malarczyk w grzbietowym uplasował się na III pozycji, zaś w pozostałych 3 stylach plasował się na tuż za zwycięzcą. Lena z SP1 zajęła II miejsce żabce, oraz stanęła na najwyższym stopniu podium w stylu grzbietowym. Brawa należą się wszystkim dzieciom, a przede wszystkim rodzicom!!! Foto: Facebook.