Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

Image081
Informowaliśmy naszych czytelników o Michale Rajcy, który dobrze radzi sobie w triatlonie, a  teraz przyszedł czas na Jacka Borgula (nr 39 ), mieszkańca naszego miasta, który zdobył w tym roku Koronę Maratonów Polskich. Pytanie jak?Aby uzyskać tytuł zdobywcy Korony Maratonów Polski, należy w ciągu 24 miesięcy ukończyć pięć maratonów: Maraton w Dębnie, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski oraz Poznań Maraton, licząc od daty pierwszego ukończonego maratonu zgłaszanego we wniosku.

Kolejność maratonów jest dowolna. Przy koronie najważniejsze jest, aby ukończyć bieg, czas ma drugorzędne znaczenie. Dla mniej wtajemniczonych warto wspomnieć, że maraton jest rozgrywany na dystansie 42km i 195 metrów. Jak powiedział portalowi pan Jacek -  jest zadowolony ze swojej „życiówki” z tegorocznego Cracovia Maraton i jest zdania, że jako amator biegania nie ma czego się wstydzić tym bardziej, że nigdy nie traktował biegania poważnie, a jedynie rekreacyjnie i nie biegał także w żadnym klubie.

Łącznie, przynajmniej na razie, pokonał 6 maratonów. Pierwszy o którym wspomniał miał miejsce po półmaratonie w Opolu w 2014 roku. - Byłem przekonany, że skoro przebiegłem półmaraton (21km 975 metrów) to maraton będzie tylko formalnością. Jak się później okazało, bardzo się myliłem. Jesienią we Wrocławiu po 32km zapoznałem się ze słynną wśród biegaczy „ścianą” i z trudem udało mi się dobiec do mety z czasem 4h:40min.

 - Jak minąłem upragnioną metę powiedziałem sobie, że już nigdy więcej! Po tygodniu zmieniłem zdanie i tak zaczęła się moja przygoda z maratonami. Teraz jest to mój ulubiony dystans i przyznam szczerze, że powoli zaczyna mnie kręcić aby spróbować sił w jakimś biegu ultra.

Moje czasy i daty:

Maraton Wrocław 13.09.2015 czas  4:01:07,

Maraton Dębno 03.04.2016 czas  3:38:21,

Cracovia Maraton 15.05.2016 czas 3:35:34,

Maraton Warszawski  25.09.2016 czas 3:36:52,

Poznań Maraton 09.10.2016 czas 3:51:02.

 - W Poznaniu biegłem na luzie ciesząc się biegiem tak, aby go tylko ukończyć poniżej  4h no i też dlatego, że dwa tygodnie wcześniej biegłem w Maratonie Warszawskim a dla organizmu tak krótki czas na regenerację to stanowczo za mało. Po maratonie powinno się odpoczywać średnio ok. od 6 tygodni nawet do 3 miesięcy, tak długo się podobno regeneruje się organizm oraz stawy w kolanach...

- We wtorek wysłałem wypełniony wniosek do siedziby Korony Maratonów Polski w Krakowie o przyznanie dyplomu i odznaki. Na weryfikację czeka się 6-8 tygodni. Odbiór odznaki w kwietniu w Krakowie podczas Cracovia Maraton lub w razie nieodebrania prześlą pocztą. Ja planuję tam startować".

Życzymy  kolejnych sukcesów na trasie, cel pana Jacka na 2017r. - złamać  barierę czasową  3:30 w maratonie.Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Gojek

Gojek

Cytuję dr:
"Jak powiedział portalowi pan Jacek - jako jest zadowolony ze swojej „życiówki” z tegorocznego Cracovia Maraton i jest zdania, że jako amator biegania nie ma czego się wstydzić tym bardziej, że nigdy nie traktował biegania poważnie, a jedynie rekreacyjnie"
dwa razy to samo piszecie, ktoś to czyta przed wystawieniem?

Ten blad 2x poprawial ... I nie wiem czemu znow to samo
dr
-1

dr

"Jak powiedział portalowi pan Jacek - jako jest zadowolony ze swojej „życiówki” z tegorocznego Cracovia Maraton i jest zdania, że jako amator biegania nie ma czego się wstydzić tym bardziej, że nigdy nie traktował biegania poważnie, a jedynie rekreacyjnie"
dwa razy to samo piszecie, ktoś to czyta przed wystawieniem?

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: