Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.

Przeczytano 0%

13466082 1106365532768844 6450052499662517263 n copy
      "W dniach 18.06.-19.06.2016 roku na kortach Głuchołaskiego Towarzystwa Tenisowego odbył się Turniej Tenisa Ziemnego ,,Otwarcie Sezonu 2016" w grze pojedynczej. W turnieju uczestniczyło 14 zawodników. Oprócz tenisistów z Głuchołaz w zawodach wzięli udział m. in. zawodnicy z Nysy oraz Ziębic.

Turniej został rozegrany systemem grupowo-pucharowym. W pierwszym dniu zmagań rozegrano mecze grupowe oraz ćwierćfinały. Natomiast półfinały i finał zostały rozegrane drugiego dniach zawodów. Zwycięzcą turnieju został Sebastian Kruszelnicki, który pokonał w finale Kazimierza Tyczyńskiego wynikiem w setach 2:0 (6:2; 6:3). Z kolei trzecie miejsce zajęli Grzegorz Born z Nysy oraz Paweł Iżycki z Głuchołaz. Pierwsza faza zawodów odbywała się w czterech grupach A, B, C i D. Rozgrywki grupowe zostały rozegrane w dwóch grupach czteroosobowych (Grupy A i B) oraz w dwóch trzyosobowych (Grupy C i D). Mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch zwycięskich setów (od stanu 2:2), przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywany był w trzecim secie super tie-break do 10 punktów. Z każdej grupy do dalszych gier awansowało po dwóch zawodników, a awans z poszczególnych grup uzyskali:

Grupa A: Kruszelnicki Sebastian (Ziębice) oraz Kujda Sebastian (Nysa),

Grupa B: Born Grzegorz (Nysa) oraz Iżycki Paweł (GTT Głuchołazy),

Grupa C: Tyczyński Kazimierz (Nysa) oraz Nietrzeba Jacek (GTT Głuchołazy),

Grupa D: Kowalczyk Maciej oraz Podkowski Grzegorz (obaj GTT Głuchołazy).

Ćwierćfinały, półfinały i finał odbywały się do dwóch zwycięskich setów, przy czym w meczach ćwierćfinałowych przy stanie 1:1 w setach rozgrywany był w trzecim secie super tie-break do 10 punktów.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: Kruszelnicki Sebastian (Ziębice)

II miejsce: Tyczyński Kazimierz (Nysa)

III miejsce: Born Grzegorz (Nysa) oraz Iżycki Paweł (GTT Głuchołazy)

Trofea i pamiątkowe dyplomy zostały ufundowane przez Głuchołaskie Towarzystwo Tenisowe, które zwycięzcom wręczył prezes GTT Pan Kazimierz Kaczmarek" - info dzięki GTT.