×

Uwaga

SMTP Error: Could not authenticate.
Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

1
MISTRZOSTWA POLSKI W TAEKWON-DO 31 medali w tym 12 złotych, 10 srebrnych i 9 brązowych W dniu 24 kwietnia 2016 r. zawodnicy reprezentujący Opolski Klub Sportów Walki Taekwon-do trenujący na co dzień w sekcjach Grodków, Nysa, Namysłów, Brzeg i Głuchołazy wzięli udział w Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Taekwon-do.Zawody odbyły się w Uniwersyteckim Centrum Sportowym im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a uczestniczyło w nich ponad 400 zawodników reprezentujących kluby Taekwon-do z całego Polski. Nasz klub reprezentowało 16 zawodników, którzy startowali w kilku konkurencjach tj. walki przerywane( forma walki gdzie po zdobytym punkcie sędzia przerywa walkę, ciosy i kopnięcia zadawane są z ograniczoną siłą) , walki ciągłe ( forma walki gdzie ciosy i uderzenia mogą być zadawane z pełną siłą) , układy formalne Taekwon-do , techniki specjalne( konkurencja polegająca na tym np. kto wyżej wykona daną technikę nożną) , testy siły ( konkurencja polegająca na rozbijaniu większej ilości desek) oraz dla najmłodszych zawodników walki Bong Matsogi ( walka miękką pałką).

123456789

Na zawody z klubu zostali powołani również sędziowie narodowi tj. Marek Wyka, Mateusz Rojowski, Michał Żurawiecki i Małgorzata Nowakowska. Pomimo wymiany pokoleniowej, która ma miejsce w naszym klubie, gdzie wśród startujących zawodników reprezentujących nasz klub był tylko jeden doświadczony i utytułowany Rafał Podborączyński, a reszta to zawodnicy z bardzo małym doświadczeniem startowym lub całkowici debiutanci, to wyniki jakie zostały przez nich osiągnięte można uznać za rewelacyjne!!! Należy zauważyć, iż była to najważniejsza impreza w tym sezonie w Polskiej Federacji Taekwon-do, do której bardzo długo przygotowywaliśmy się. Nasi zawodnicy w większości walk finałowych walczyli przeciw sobie deklasując konkurencję w walkach eliminacyjnych, co bardzo cieszy z uwagi na bardzo wysoki poziom techniczny zawodów.

Reprezentacji Opolskiego Klubu Sportów Walki Taekwon-do osiągnęli następujące wyniki :

- SZYLAR Jowita: 1 miejsce układy formalne seniorek , 1 miejsce walka przerywana seniorek w kategorii – 55 kg, 1 miejsce walka ciągała seniorek w kategorii – 55 kg.

-PODBORĄCZYŃSKI Rafał: 1 miejsce układy formalne seniorów, 1 miejsce walka przerywana seniorów w kategorii – 90 kg, 1 miejsce walka ciągła seniorów w kategorii -90kg.

-KLIMCZAK Paweł: 1 miejsce walka przerywana seniorów w kategorii +90kg, 1 miejsce walka ciągła seniorów w kategorii + 90 kg, 2 miejsce układy formalne seniorów, 2 miejsce testy siły seniorów.

- MAŁYSIAK Dariusz: 1 miejsce walka przerywana seniorów w kategorii -80kg, 1 miejsce testy siły seniorów, 2 miejsce techniki specjalne seniorów, 3 miejsce układy formalne seniorów.

- BARAZ Agnieszka : 1 miejsce testy siły seniorek, 2 miejsce układy formalne seniorek, 3 miejsce walka przerywana seniorek.

- MIKRUT Tadeusz: 1 miejsce układy formalne seniorów, 2 miejsce walka przerywana super seniorów w kategorii – 80kg.

- KURZEJA Monika: 2 miejsce walka przerywana seniorek w kategorii – 55kg, 3 miejsce układy formalne seniorek.

- POCZĄTEK Aleksandra: 3 miejsce walka przerywana juniorek młodszych w kategorii – 50kg, 3 miejsce układy formalne juniorek młodszych.

- MĘDRALA Wojciech : 2 miejsce układy formalne seniorów, 2 miejsce walka przerywana seniorów w kategorii – 90kg. - TOFIL Wojciech: 2 miejsce walka przerywana juniorów w kategorii – 80kg.

- BARAZ Melissa: 3 miejsce układy formalne młodzików, 3 miejsce techniki specjalne młodzików

- RADUCHOWSKA Oliwia: 3 miejsce walki bong Matogi w kategorii -155cm.

- TARACIŃSKA Kinga : 3 miejsce układy formalne juniorek

- NOWAKOWSKI Piotr: 3 miejsce układy formalne kadetów

W zawodach udział wzięli jeszcze Natalia LITWIN startująca w kategorii juniorek młodszych oraz Patryk KURZAWA startujący w konkurencji juniorów, którzy odpadli w walkach eliminacyjnych, ale zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie technicznym nabierając nowego doświadczenia, które powinno przynieść wymierne korzyści w przyszłości.

Zapraszam wszystkie osoby chętne do rozpoczęcia przygody ze sztukami walki na treningi w naszym klubie. Więcej informacji można uzyskać odwiedzając naszą klubową stronę internetową www.marekwyka.pl.

Marek Wyka 5 dan Trener Taekwon-do Opolski Klub Sportów Walki

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: