FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Głuchołazyonline

Sport

dscf9193
   W hicie kolejki, grupy II, klasy okręgowej, GKS Głuchołazy pokonał 4-1 wicelidera Racławię Racławice. Bramki dla GKS-u zdobyli:w 7 minucie Vitalii Luzhetsky, drugą bramke w 36 minucie zdobył powracający do składu po kontuzji, Łukasz Cichocki. Najlepszy strzelec grupy II, Andryj Malyk w tym meczu dwukrotnie wpisał się na liście strzelców w 45,66 minucie. Po 7 kolejkach na prowadzeniu w tabeli, beniaminek GKS Głuchołazy z 18pkt. na koncie. Bodzanów, który w tej kolejce uległ w Branicach miejscowemu Orłowi 2-3(gole dla Bodzanowa strzelili Szymon Piech, Kamil Perewizny), plasuje się na miejscu 11 z 8pkt. W następnej kolejce, podopieczni trenera Grzegorza Kuglarza zmierzą się na wyjeździe z drużyną LZS Racławiczki, zaś Bodzanów w hicie kolejki będzie podejmował Pogoń Prudnik. Mecz ten na Stadionie Miejskim w Głuchołazach o godzinie 15.00.

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.

10689928 679499188813457 2262094557836651171 n
     Zespół Juve Głuchołazy w sezonie 2017/2018 poprowadzi duet trenerski Paweł Potoczak - Grzegorz Malina.Zespół został gruntownie przebudowany, ze starego składu pozostało jedynie 5 zawodników: rozgrywający Grzegorz Malina, przyjmujący Krzysztof Mazur, atakujący Roman Wastrak, środkowy Łukasz Sołtysik oraz libero Wojciech Cieślar. Pozostała część składu została uzupełniona juniorami z AZS PWSZ Nysa.   Od sierpnia siatkarze przygotowują się do sezonu. Podczas gdy juniorzy AZSu przebywali na obozie w Wiśle, stara gwardia Juve trenowała na obiektach w Nysie i Głuchołazach. Od połowy sierpnia treningi odbywają się już wspólnie na hali GOSIR w Głuchołazach. W ramach treningu siatkarze Juve rozegrali już na własnej hali pierwszy mecz kontrolny z ekipą AZS Politechnika Opolska.

dscf9240
Po emocjonującym meczu głuchołazianie podzielili się punktami z drużyną Bodzanowa. Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni ale druga część pierwszej połowy należała do GKS-u, co udokumentowali w 39 minucie bramką. Golkipera gospodarzy zaskoczył strzałem z rzutu wolnego Andriy Malyk. To była jego dziesiąta bramka w szóstym meczu. Nie najlepiej rozpoczęła się druga część spotkania dla biało-niebieskich. Zamieszanie w linii defensywnej spowodowało, że Łukasz Kulak musiał wyciągać piłkę z siatki. Do ostatniej minuty meczu jedni i drudzy chcieli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mimo wielu okazji nie udała się ta sztuka głuchołazianom - info fun page GKS-u.

dscf2400
    Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem sezonu w I lidze koszykówki kobiet, koszykarki Chrobrego Basket Głuchołazy wzięły udział w Turnieju Towarzyskim w Krakowie. Bilans - jedna wygrana i dwie porażki.  Na inauguracje turnieju koszykarki z Głuchołaz pokonały Olimpię Wodzisław Śląski różnicą 15pkt. 72-57.Uległy MPKK Sokołów Podlaski 54-48. Najbardziej zacięty był mecz z Koroną Kraków, drużyna gospodyń wygrała ten mecz dopiero po dogrywce. 95-92. - info z fun page MUKS-u. Przypomnijmy podopieczne Tadeusza Widziszowskiego w I kolejce mają pauzę.

bieg but big

Kolejna ciekawa impreza sportowa zawita na teren naszej gminy. Tym razem jest to Sztafeta Charytatywna pod patronatem PKO Banku Polskiego!

21743045 1838079482875916 7884678629649161345 n
   Derby pomiędzy Gks-em (wcześniej Unia Głuchołazy), a KS Bodzanów - Nowy Świętów (LKS Bodzanów) zawsze przyciągały sporo ludzi na Stadion Miejski w Głuchołazach.

h
   Ponad dwa tysiące uczestników i tylko jeden cel. Trzech najlepszych w każdej kategorii wiekowej miało zapewniony awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata, które odbędą się w październiku przyszłego roku na Hawajach.

21556983 1531189533631200 1834996300 o
Dwukrotny Mistrz Polski nauczycieli Daniel Szenawa postawił sobie poprzeczkę jeszcze wyżej. Dziś w Warszawie wystartuje w debiutant kulturystycznych pzkiffs w kategorii do 182cm. Kat. Fitness plażowa.

iron
Dzisiaj człowiek od zadań specjalnych z Głucholaz stanie na walki z królewskim dystansem triathlonu podczas Iron Man Wales: 3.8km pływania, 180km na rowerze, a na deser 42km biegu.

skoda 01 07071
Za trzy tygodnie, dokładnie 1 października, wystartuje „Lellek Group – Gold Hill MTB Maraton”. Wyścig odbędzie się w Głuchołazach, stanowiących serce Gór Opawskich. Nie zwlekaj i dołącz do rywalizacji!

comodo secure seal 100x85 transp