Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

SAM 7394Od samego początku mojej kadencji rozmyślałem nad tym jak wzbogacić życie rozrywkowe i kulturalne w Jarnołtówku. W listopadzie skontaktowała się ze mną Pani Kamila Bolibczuk- mieszkanka Jarnołtówka, która posiada odpowiednie kwalifikacje i wykształcenie kierunkowe, a ponadto talent i pasję, którymi postanowiła się podzielić z innymi poświęcając chwilę wolnego czasu.

 Ponadto Pani Kamila sama będąc mamą doskonale sobie radzi w pracy z dziećmi. Pani Kamila od 14 roku życia zdobywała wiedzę i umiejętności artystyczne.

Chętnie pomoże także w przygotowaniach do egzaminów do szkół plastycznych lub na studia artystyczne- wykrzesa każdy ułamek talentu, a być może rozbudzi w kimś pasje do sztuki. Propozycja Kamili, którą przyjąłem z radością stanowiła zatem rozwiązanie problemu, a sam pomysł dobrze wpisywał się w moją idee integracji społeczności wiejskiej oraz lokalnych środowisk. Natychmiast poprosiłem o "błogosławieństwo" i wsparcie Dyrektora Centrum Kultury w Głuchołazach pod skrzydłami którego i Gminy funkcjonuje biblioteka i świetlica wiejska, bo to właśnie świetlicę wiejską uznałem za najwłaściwsze miejsce dla tej inicjatywy. Centrum Kultury podzieliło się z nami materiałami i wsparło wieloma cennymi radami. W świetlicy razem z Kamilą zorganizowaliśmy minipracownię artystyczną- na razie jest "mini", bo projekt chcę rozwijać.

Chciałbym jeszcze bardziej zaangażować społeczność szkolną, a przede wszystkim zmobilizować mieszkańców i innych lokalnych działaczy do pracy. Początkowo zajęcia dedykowaliśmy przede wszystkim najmłodszym mieszkańcom, jednak twórcze zaangażowanie i aktywne uczestnictwo osób dorosłych, którzy przybyli ze swoimi pociechami lub sami skłoniło nas, aby rozszerzyć formułę zajęć i zaprosić również młodzież i dorosłych- w tym osoby starsze, które m.in. w taki sposób można aktywizować i organizować im czas wolny. O nikim nie wolno zapominać- zachęcamy do uczestnictwa i zapraszamy wszystkich. Moim obowiązkiem i rolą jest, aby organizować i wspierać podobne wydarzenia. Narazie zajęcia są prowadzone w małej grupie (ograniczenia przestrzeni, sprzętu i oprzyrządowania)- na chwilę obecną są to grupy ok. 15- osobowe, ale kolejne zajęcia cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci jak i dorosłych, dostajemy z Kamilą wiele zapytań, niektóre dzieci nie mogą doczekać się kolejnych zajęć (urwisy liczą, że zerwą się na chwilę, aby zagrać w billarda :) ).

FINANSOWANIE INICJATYWY
Skąd fundusze na realizację pomysłu? Materiały i sprzęt, który obecnie jest na stanie minipracowni kosztował kilkaset zł. Kwotą ok.150zł dysponowałem jeszcze w funduszu sołeckim, pozostałą kwotę, tj. ok. 200zł wyłożyłem z własnej kieszeni. Radość maluchów, satysfakcja z działalności na rzecz wsi i jej mieszkańców są bezcenne. Większość sprzętu i materiałów zakupiłem po konsultacjach z Kamilą przez internet, drobnostki w lokalnych punktach.

CO SIĘ DZIAŁO ?:
 Na pierwszych zajęciach wyrabialiśmy z gliny ozdoby świąteczne. Na drugich zajęciach Pani Kamila uczyła m.in. budować bryły z gliny. Zawsze też można spróbować swoich sił w rysunku. Na kolejnych zajęciach będziemy sukcesywnie rozszerzać ofertę o zajęcia z wybranych technik rzeźby, rysunku i malowania, wyrabiania przedmiotów z gipsu i/ lub masy solnej i inne. Mamy nadzieję także, że uda się zorganizować specjalne pokazy w profesjonalnej pracowni w Centrum Kultury w Głuchołazach.

Dla młodszych uczestników i uczestniczek, którzy będą wykazywać się wyjątkową aktywnością (regularny i twórczy udział w zajęciach) przygotowane będą upominki i dyplomy, które zafunduję, a prace oprócz tego, że będziemy chcieli się nimi pochwalić na forum wsi przy okazji wydarzeń kulturalno- rozrywkowych każdy swoje może zabrać do domu. Zawsze też można liczyć na ciepłą herbatę i słodki poczęstunek dla łakomczuchów.

SAM_7383SAM_7387SAM_7393SAM_7394SAM_7400SAM_7401SAM_7402SAM_7408


Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

uczestniczka
+2

uczestniczka

Cytuję Zainteresowana:
Gdzie odbywają się te zajęcia i czy mogą w nich uczestniczyć mieszkańcy np Głuchołaz?Dotychczas zajęcia zorganizowane zostały w grudniu i styczniu w wybrane czwartki i w ten dzień będą się odbywać na świetlicy wiejskiej w Jarnołtówku nr 106 i rozpoczynają się o godz. 16:00 (informacja zawsze na stronie sołtysa jarnołtówka na facebooku: www.facebook.com/soltys.jarnoltowek48267/?ref=hl - zawsze można zapytać w wiadomości o kontakt czy po prostu o więcej informacji). Nie ma żadnych specjalnych ograniczeń- w zajęciach wzięli udział już nie tylko mieszkańcy wsi, ale także Gminy- dzieci w wieku przedszkolnym z opiekunami, dorośli jak i osoby starsze, amatorzy i troszkę bardziej doświadczeni. Spokojnie można także pozostawić dzieci pod opieką na czas zajęć. Miła atmosfera i na prawdę ciekawe zajęcia. Polecam
Zainteresowana

Zainteresowana

Gdzie odbywają się te zajęcia i czy mogą w nich uczestniczyć mieszkańcy np Głuchołaz?
kibic
+2

kibic

Dawid gratuluję pomysłów, zapału, siły przebicia, poczucia humoru (medal Ci się należy za występ na Orkiestrze w Centrum Kultury) - naprawdę wielki szacun za to co wyprawiasz na naszej wiosce! ;) Nie słuchaj słuchaj krytyki zgorzkaniałych malkontentów, bądź taki jaki jesteś i rób dalej to co robisz i jak robisz. Plus za Festyn i Wigilię (jak dla mnie dzieciaki powinny dostać jak nic 1 miejsce na przeglądzie jasełek, reszta do pięt im nie dorastała!). Wreszcie coś tu się u nas dziać zaczyna:)

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: