Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

4Tylko w tym miesiącu na terenie powiatu Nyskiego policja przyłapała już czterokrotnie posiadaczy narkotyków w postaci marihuany czy jak ostatnio, także tabletki amfetaminy i ekstazy. Najczęściej są to młodzi ludzie, którzy różnymi sposobami zdobywają zakazane na terenie naszego kraju substancje. Akcje policji polegające na wyłapywaniu posiadaczy narkotyku miękkiego jak marihuana jednak z góry są skazana na niepowodzenie - bo ten można łatwo sprowadzić od naszych południowych sąsiadów.Wiele milionów złotych, jakie nasze państwo wydaje na szukanie narkotyków miękkich wydaje się nie mieć sensu - bo dookoła przykładowa marihuana jest stopniowo legalizowana lub jej posiadanie jest jedynie wykroczeniem a państwa te sprzedając ją po opodatkowaniu, czerpie wysokie wpływy do budżetu, porównywalne z tymi, jakie Polska przeznacza na wyszukiwanie plantacji i sieci dealerów narkotyku. Marihuana coraz śmielej wkracza do lecznictwa - w Polsce odniosła sukces w walce z ciężkimi przypadkami padaczki, ma dobroczynny wpływ na choroby układu oddechowego i nerwowego, m. inn choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane czy także AIDS.

13 copyTylko co z tego, skoro nadal w naszym kraju pokutuje przekonanie, że to jest narkotyk, który może także uzależniać, mimo, że z zagranicy opinia jest przeciwna. Lekarz, który prowadził leczenie dzieci z padaczką został zwolniony, choć leczył  legalnie sprowadzoną odmianą marihuany leczniczej. Kontrowersje dotyczące narkotyku miękkiego jakim jest marihuana można usłyszeć także w naszym mieście. Wiele się mówi o dobroczynnym wpływie na niektóre choroby. Wiele jest także opinii  przeciwnych - że uzależnia. Jedno jest pewne - ta walka policji będzie trwała dotąd, aż zmienią się w kraju przepisy. Te cztery od początku roku przypadki przyłapania posiadania narkotyków są właśnie refleksją nad tym, czy to ma sens? Bo opisywanie ich kolejno raczej nie. Spektakularne "przyłapania" posiadaczy, którymi chwali się policja skłaniają do dyskusji nad zmianą prawa a akcje policji skazane jako bezcelowe, bo proceder ten wydaje się nie mieć końca.

foto: KPP Nysa

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

nsz

nsz

policja nie robi nic bo nie maja zadnych najmniejszych szans malolaty pala i tylko pytanie naswa sie skad biora pieniadze ? co do dilerow to pewnie wiedza kto sprzedaje to czy tamto ale nic z tym nie robia
Mateusz86
+4

Mateusz86

Brawo dla autora! - klikając na artykuł spodziewałem się informacji o jakimś spotkaniu dotyczącym uświadamiania obywateli odnośnie działania i wyglądu narkotyków a spotkało mnie pozytywne zaskoczenie.
W naszym kraju jest potrzebny konstruktywny dialog na temat używki jaką jest marihuana a nie zacietrzewienie i krytykowanie z góry, prowadzące do zupełnie nieżyciowych obostrzeń (a zazwyczaj najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy z tematem nigdy nie mieli nic wspólnego).
Polecam sprawdzenie kilku filmów dokumentalnych które pokazują jak mija się z celem polityka antynarkotykowa dotycząca marihuany, dlaczego rządom może zależeć na wstrzymywaniu legalizacji lub po prostu materiał pokazujący że użytkowanie i to nadmierne, nie powoduje skutków ubocznych mających wpływ na życie codzienne (Grass. The History of Cannabis, The Union: The Business Behind Getting High czy Super High Me - a filmów dla tych którzy się zainteresują jest dużo więcej.
Pozdrawiam:)
Medyceusz
+2

Medyceusz

Dziwie się,że wam jeszcze nie kazali zdjąć atrykułu... Pewnie zaraz zacznie sie dyskusja o szkodliwości,uzależnieniach,tragediach itd... Obserwuje wpływ palenia od kilku lat i porównując do zachowań ludzi pijących w nadmiarze alkohol to różnica jest kolosalna. Kto się zna to wie. ale przeznaje,że doalacze czy inne amfetaminy to się powinno plewić jak chwasty,bo to co robia w głowach młodych ludzi to nawet Nostradamus by nie przewidział. Myśle,że szkoda publicznych pieniędzy na walkęz wiatrakami ,można je wydać np, na pomoc muzułmańskim uchodźcom (żart). :-) Lepiej edukować niż karać,często przez to niszcząc człowiekowi życie. Ja bym nie karał,choć mnie to w zasadzie bezpośrednio nie dotyczy.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: