Reklama

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

IMG 9322Po raz kolejny w miniony czwartek odbyło się spotkanie z historią naszego miasta. Piąty wykład poświęcony był omówieniu wykopalisk i artefaktów, na które natrafiono w czasie różnych prac ziemnych  jak i badań archeologicznych prowadzonych na terenie miasta. Wykładowca, Piotr Chrobak szczegółowo opisał znaleziska, zapoznał z terminologią badań archeologicznych oraz zapoznał z historią miasta, o którym opowiadają eksponaty.Szczególnie ważnym tematem było to, co znaleziono na terenie prac renowacyjnych dawnego wójtostwa. Tereny te były największym obszarem eksploracji archeologicznej na terenie miasta. Niestety, poza odkryciem położenia murów składających się na część budowli i krużganków, nie znaleziono nic, co miałoby szczególnie ważną wartość historyczną. Zawód tym większy, że znając zarys historyczny tego miasta można było spodziewać się ciekawych odkryć. Szkoda, że ograniczone środki jak i czas nie pozwoliły na większą eksplorację, tym bardziej, że odkryto w głębi warstw piwnice z tamtego okresu, które mogą zawierać niecodzienną zawartość. Te jednak postanowiono w nienaruszonym stanie zasypać z myślą o przyszłych pokoleniach, które być może zechcą ponownie je odkryć.

Poniżej prezentujemy materiał fotograficzny, który był prezentowany w czasie spotkania. Dla zainteresowanych mamy także nagranie audio wykładu, nieco słabe jakościowo (pogłos sali i ruchu ulicznego), które jednak na życzenie czytelników (wyrażone w komentarzach) możemy udostępnić.

Wielka szkoda, że na spotkaniu nie było żadnego przedstawiciela młodzieży. Wartość naukowa tych spotkań jest naprawdę duża, a same opowieści snute przez wykładowców bardzo ciekawe i fascynujące.  Szczerze polecamy przyjść na kolejne wykłady by poznać arcyciekawą historię naszego miasta. Po wykładzie TPG zorganizowało poczęstunek w postaci pysznego ciasta zasponsorowanego przez lokalna piekarnię i gorącej kawy bądź herbaty.

pdfWykład

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: