Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

2 1   My, strażacy Ochotniczej Straż Pożarnej w Bodzanowie zwracamy się do Was o pomoc finansową w zakupie nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego. W roku 2021 dostaliśmy realną szansę wymiany naszego 40-to letniego pojazdu na NOWY WÓZ RATOWNICZO-GAŚNICZY. Cena nowego pojazdu to około 800 000 PLN. Gmina Głuchołazy zabezpieczyła już część środków na ten cel w wysokości 200 000 PLN. Pozostała kwotę chcemy pozyskać z dotacji NFOŚiGW, WFOŚiGW, MSWiA, lokalnych przedsiębiorców. Mimo wszystko uzyskana kwota z dotacji będzie dalej za mała i musimy posiadać wkład własny, który jest kluczowy podczas zakupu nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego. Na chwilę obecną posiadamy już nie mała sumę przez lata zbieranych pieniędzy ale musimy tę kwotę powiększyć. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc. Dla nas liczy się każda złotówka, która przybliża nas do wymarzonego samochodu strażackiego. 

 

   A teraz trochę o nas mimo że lokalnie większość z Was zna nas bardzo dobrze. W 2020 roku wyjeżdżaliśmy do zdarzeń aż 76 razy i pod tym względem jesteśmy drugą najbardziej wyjazdową jednostką w Gminie Głuchołazy, a patrząc na całe Województwo Opolskie jesteśmy na 3 miejscu pod względem uczestniczenia w zdarzeniach pośród jednostek nie włączonych do KSRG. Znajdujemy się najbliżej miasta Głuchołazy i bardzo często jesteśmy pierwsi na miejscu działań oraz wspomagamy Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczej z Głuchołaz. Rok rocznie doposażamy się w specjalistyczny sprzęt zgodny z procedurami i wytycznymi Państwowej Straży Pożarnej. Co roku wartość tego sprzętu sięga 30-40 tys zł. Posiadamy na wyposażeniu hydrauliczny zestaw ratownictwa technicznego, kamerę termowizyjną, detektor wielogazowy i dużo więcej sprzętu pożarniczego, medycznego i specjalistycznego. Posiadamy pojazd z roku 1981 marki STEYR 791 w zabudowie Rosenbauer. Wiek pojazdu daje już o sobie znać i dwukrotnie była remontowana autopompa, która dalej nie jest w 100% sprawna. Remontowany był również silnik. Dostęp do części zamiennych graniczy z cudem i każda naprawa pojazdu znacznie się wydłuża. A robi się ich coraz więcej. W budynku remizy znajduje się garaż, który bez żadnych przeróbek i nakładów finansowych zmieści nowy samochód gaśniczy. 

 

https://zrzutka.pl/aa3kp7

 

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

observen
+1

observen

Dzisiaj zaobserwowalem ciekawe zjawisko w Jarnołtówku, dwóch miejscowych żuli siedzą pijani na ławce w samym centrum i piją alkohol a obok stoi radiowóz i policjantka na chodniku a oni dalej sobie piją, To dopiero jest demokracja, żulowi wszystko wolno bez żadnych konsekwencji, jeden maly łysy a drugi z obydwoma sinymi limami, obaj miejscowi, co za piękna wizytówka dla Jarnołtówka dla przejeżdżających turystów akurat ławka przy samym rondzie...

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: